Funda Arar – Gitme Kal

Funda Arar – Gitme Kal

 Funda Arar 2015 yılına HOŞ GELDİN dedi ve Gitme Kal diyerek sevgisini gösterdi. GİTME KAL ŞARKISININ SÖZLERİ Gönlüme ateş açtın, gönlüme Hasreti yara ettin, kalbime Dargın ol, ya da ister kız bana, İstiyorsan kır beni, ama gitme kal! Hasretim ben sana deli gibi hasretim El ele, yan yana, öperken hasretim. Yokluğun bir tek an bile, […]

 Funda Arar 2015 yılına HOŞ GELDİN dedi ve Gitme Kal diyerek sevgisini gösterdi.

GİTME KAL ŞARKISININ SÖZLERİ
Gönlüme ateş açtın, gönlüme
Hasreti yara ettin, kalbime
Dargın ol, ya da ister kız bana,
İstiyorsan kır beni, ama gitme kal!

Hasretim ben sana deli gibi hasretim
El ele, yan yana, öperken hasretim.
Yokluğun bir tek an bile, çekilmiyor.
Bu acı, bu ateş, sensiz çoğalıyor.

Hasretim ben sana deli gibi hasretim
Kırgın ol, dargın ol ama gitme kal!
Ömrüme, giriverdin gönlüme!
Bana kız, bana küs, ama gitme kal

Derdime keder ektin, derdime,
Bir inat sebep oldu, gitmene.
Bir düşün, yazık değil mi bize?
Yıkılan hayallere beni itme, kal!

Hasretim ben sana deli gibi hasretim
El ele, yan yana, öperken hasretim.
Yokluğun bir tek an bile, çekilmiyor.
Bu acı, bu ateş, sensiz dinmiyor.

Söz ve Müzik: Ragga Oktay

Hasreti taşıyamayan bir yüreğin isyanını dile getiren bu güzel şarkıyı Funda Arar kendine özgü yorumuyla seslendiriyor. Hasreti herkes yaşayabilir ancak yan yana yaşarken birden Sevdiği kişinin yokluğunu hissetmek çekilecek bir çileye benzemez bu ateş. İnsanın içini acıtır acı sürekli çoğalır gönülde açılan ateşin yangını büyük bir hasrete dönüşür ve seven kişinin kalbine zor Isuzu olarak kalır. Buna  dayanamayan insan karşıdaki kişiye kısa da olsa da yalvarır Gitme Kal Ne olursun benimle kal diye gururunu Gurur kibir ne kırarak yalvarır. Hasret insanı deliye döndürebilir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Türk Tarihini Anlatan Belgesel
Funda Arar Gitme Kal

Yaşayan bilir ki yan yana yaşarken bile özleyen insanlar sevdiği kişinin birden ortadan kayboldu kaybolmasıyla kahrolur. Bu  acıya ateş püskürür. Dolayısıyla içinde Hasret a taşıyan 1 kişi çekilmez acıyı şarkılara notalara döker. Ortaya da mükemmel bir eser çıkar. Funda Arar gitme kal şarkısını mükemmel bir şekilde yaşayarak yorumlar dinleyenler de kendi hasretlerini bu şarkıyla bir nebze olsun dindirmeye çalışmış olur. Derdine bir inatla ayrılık dayanılmaz acı yapar. Gitme Kal bu güzel duyguları en iyi şekilde dizelere döken söz ve müzik yazarı Raga Oktay Türk müziğine ölümsüz bir şarkı kazandırmış yıkılan hayallere umutsuzlukları İsyan edercesine Gitme kal diye dayanılmaz Aşk acısını kaleme almış. Funda Arar gitme kal şarkısını en mükemmel şekilde yorumlamış.

Bir önceki yazımız olan İnsan Olmak başlıklı makalemizde Asil Kişi, Güçlü Kişi ve Hayat Bayram Olsa hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?