Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Geleceğin Sporcularını Yetiştiriyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Geleceğin Sporcularını Yetiştiriyor

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin gelişen şehirlerinden biri olan Gaziantep yeni yatırımlar yaparak şehirde yaşayan insanlara hizmet etme yarışına girdi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yaptığı yatırımlara bir yenisini ekleyerek spor alanında da hemşehrilerinin ihtiyaçlarını gidermek için hizmet verme yarışına girdi. Bu kapsamda yüzme havuzları, tenis kompleksi, futbol sahaları, Çocuk ve Gençlik Eğitim Merkezleri gibi sosyal tesisler yaparak geleceğin […]

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin gelişen şehirlerinden biri olan Gaziantep yeni yatırımlar yaparak şehirde yaşayan insanlara hizmet etme yarışına girdi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yaptığı yatırımlara bir yenisini ekleyerek spor alanında da hemşehrilerinin ihtiyaçlarını gidermek için hizmet verme yarışına girdi. Bu kapsamda yüzme havuzları, tenis kompleksi, futbol sahaları, Çocuk ve Gençlik Eğitim Merkezleri gibi sosyal tesisler yaparak geleceğin sporcularını yetişmesine öncülük ediyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin bugüne kadar hizmete soktuğu tesis sayısı oldukça fazla olduğunu gözlemliyoruz. Talat Özkarslı Kapalı Spor Salonu basketbol, voleybol, badminton gibi spor branşları için sporcu yetiştiriyor.

Sporla Aktif Yaşam ve Obezite Merkezi açılarak aşırı kilo sorunu olanların problemlerin çözümüne yönelik çalışmalar yapılıyor.

Perilikaya Spor Salonu güreş, tekvando, judo, badminton, basketbol gibi branşlarda gençlere fırsat veriyor.

Talat Özkarslı Kapalı Spor Salonu karate, okçuluk, judo, tekvando, güreş, badminton, voleybol, basketbol ve fitness amaçlı olarak spora destek sağlıyor. 700 kişi kapasiteli olan bu tesis gençlere sporun yaygınlaştırılması için hizmet vermektedir.

Hasan Celal Güzel Millet Bahçesi futbol sahası ile de atletizm ve futbol faaliyetleri hızlandırıyor.

Hasan Celal Güzel Millet Bahçesinde yüzme havuzu ile de geleceğin yüzücüleri yetiştirilmesi için gayret sarf ediliyor.

Mehmet Şimşek Tenis Kompleksi 5 toprak ve 1 sentetik kort olmak üzere geleceğin tenisçilerine yön veriyor.

Hasan Doğan futbol sahası aynı şekilde Gaziantep’te futbolun yaygınlaşmasına katkı sağlıyor.

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Güzel Ütüleme Yapmak
Mehmet Şimşek Tenis Kompleksi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin kamuoyu ile paylaşılan yazılı açıklamasına göre, Şehreküstü adı verilen yerde bulunan itfaiyenin arka tarafında 700 kişi kapasiteli kapalı spor salonu yapıldı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerinin sürdürdüğü çalışmalarda 700 metre kare alan içerisinde yapılan spor salonunun çok amaçlı olarak hizmet veriyor. Kapalı spor salonlarında oynanabilen her türlü spor müsabakalarına göre dizayn edildi. Bu amaçla başta basketbol, voleybol, hentbol, karete, tekvando, aikido gibi sporların yapılmasına zemin hazırlandı.

Büyükşehir Belediyesi ayrıca, gençlerin ve çocukların çok sevdiği mini futbol ve basketbol sahalarının yapımını da hızla sürdürüyor. Farklı mahallelere yapılan mini futbol ve basketbol sahaları ihtiyaç olan diğer bütün mahallelere sırasıyla yapılacağı bildirildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan spor salonu bilhassa şehrin kırsal bölgelerinde bulunan mahallelere de hizmet götürüyor. Kıyı bölgelerde kalan mahallelerin gençlerinin sporla buluşması hedefleniyor. Genç nesillerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması ve sporu hayatının bir parçası haline getirerek yaşaması için bakış açısının değiştirilmesi hedefleniyor. Geleceğin sporcu adaylarının keşfedilerek, yapılan kapalı spor salonunda yetiştirilmesi hedefleniyor.

Bir önceki yazımız olan Grip ve Nezleden Korkmanıza Gerek Yok! başlıklı makalemizde Evde nezle tedavisi nasıl yapılır?, Grip olan birisi nasıl beslenmelidir ve Kulak tıkanıklığı varsa ne yapılmalıdır hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?