Gelecek Vadeden Popüler Bölümler-Meslekler

Gelecek Vadeden Popüler Bölümler-Meslekler

Büyük hedefleri olan öğrenciler lise sıralarında iken geleceğin popüler mesleklerini araştırmaya başlar ve bu yönde okullar seçerek amacına ulaşır. Gelecek vadeden bölümler yıllara paralel olarak değişkenlik gösterebilir. İş imkanı en yüksek olan ve geleceğe damga vuracak meslekler arasında gösterilenler hangileridir? Yeni bir gelecek hedefi çizen gençlerin en parlak meslekleri araştırarak çalışmalara şimdiden başlaması gerektiği bir […]

Büyük hedefleri olan öğrenciler lise sıralarında iken geleceğin popüler mesleklerini araştırmaya başlar ve bu yönde okullar seçerek amacına ulaşır. Gelecek vadeden bölümler yıllara paralel olarak değişkenlik gösterebilir. İş imkanı en yüksek olan ve geleceğe damga vuracak meslekler arasında gösterilenler hangileridir?

Yeni bir gelecek hedefi çizen gençlerin en parlak meslekleri araştırarak çalışmalara şimdiden başlaması gerektiği bir gerçektir. Bu yolda rahat bir yol yürüyebilmek için önceden hedef belirlenmeli, önü açık bölümler tespit edilmeli ve  sonunda da gelecek vaad eden meslekler seçilerek ömür boyunca rahat edilmelidir. Peki geleceğin popüler meslekleri nelerdir? İşte size iş garantisi kesin diyebileceğiniz popüler bölümler.

Öncelikle önem sırası arzetmeksizin ilk aklımıza gelenleri hemen sıralayalım. Bunların içinden sizin eğilim, ilgi, istek ve yeteneklerinize en ideal olan bölümü tercih edip üzerinde yoğunlaşabilirsiniz.

İnternet web tasarımcısı, internet güvenlik uzmanı, veritabanı yöneticiliği, şehir planlayıcıları, görsel iletişim tasarım uzmanı, sermaye piyasası uzmanı, mekatronik mühendisi, beslenme ve diyetetik, elektronik haberleşme mühendisi, internet gazeteciliği uzmanı, ergonomi mühendisliği, devre tasarım ve üretim mühendisliği, genetik mühendisi, moleküler biyoloji ve genetik uzmanı, biyomedikal mühendisi, uluslararası finans uzmanı, fizik tedavi uzmanı, psikolog.

Yazımızın başında da hatırlattığımız gibi gelecek vadeden popüler bölümler zamanla değişkenlik gösterebilir. Son bir kaç yıldır üzerinde en çok kafa olan bölümler şimdilik yukarıda saydıklarımız olarak varsayılmaktadır. Hiçbir zaman sizi aç bırakmayan ya da bırakmayacak olan meslekler olarak ise şunları ilave edebiliriz. Sosyal medya uzmanlığı, iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, mobil uygulama geliştiricileri, beslenme uzmanı, yaşam koçluğu, organik tarım mühendisliği, rüzgar enerjisi uzmanlığı, yenilenebilir enerji uzmanlığı, dijital pazarlama uzmanı, veritabanı yöneticisi, veri madenciliği uzmanı olarak dikkat çekmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Kemal Kılıçdaroğlu Kimdir?

Gençlere şu hatırlatmayı yapmakta büyük yarar olduğunu düşünüyoruz. Üniversite sınavlarına hazırlanmadan önce gelecekte yapmayı planladığınız bölüm mutlaka önceden kararlaştırınız. Kazandığınız puana göre bölüm seçerseniz gelecekte hem çok para kazanamazsınız hem de istediğiniz zaman iş bulamazsınız.

Elbette Türkiye gibi bir lokasyonda şartların sürekli değiştiği göz ardı edilmemelidir. Örneğin bitirdiğiniz üniversite 1. sırada sizin gelecek vadeden meslekler için yaptığınız hamlede temel teşkil edebilir. Herhangi bir üniversitenin en iyi bölümünü bitirseniz bile geleceğin popüler bölümlerini ve geleceğe damga vuracak meslekler en iyi derece ile bitirseniz de bazen size iş verecek kurumsal firma bulmakta zorluk çekebilirsiniz. O zaman yapmanız gerekenin birincisi, çok önceden önü açık geleceğin popüler meslekleri üzerine araştırma yapmak ve tercihinizi yapmak istediğinizi kararlaştırmak, sonrasında yoğun bir tempo ile o bölümü en iyi üniversitede okumak için çaba harcamaktır. Aksi takdirde yanlış hedef, yanlış plan sonucu hüsran olacağını önceden kestirmek çok zor değildir. Geleceğin popüler bölümlerini kazanabilmek için planlı çalışmak şart. Sonrasında da yüksek puanlar alarak Türkiye’nin en çok tercih edilen üniversitelerini 1.tercih olarak yazmak çok zor olmasa gerek.

Bir önceki yazımız olan Çeviri Yaparak Para Kazanmak başlıklı makalemizde Çeviri ajansı açmak, Çeviri işinden gelir elde etme ve kitap çevirme işi hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?