Geliri Yüksek Meslekler Hangileridir

Geliri Yüksek Meslekler Hangileridir

Kariyer hesapları yapılırken doğal olarak kazancı da hesap edilir. Dünyada geliri en yüksek meslekler hangisidir araştırılır.  Yaptığımız araştırma sonucunda dünyada yüksek maaş kazandıran meslekler nelerdir, kaç lira para kazandırıyor? 1. Matematik Öğretmenliği Yıllık maaşı 100 bin dolardan fazla olan matematikçiler en çok para kazanan meslekler arasında yer almaktadır. Hem kariyer olarak hem de geleceğin bütün […]

Kariyer hesapları yapılırken doğal olarak kazancı da hesap edilir. Dünyada geliri en yüksek meslekler hangisidir araştırılır.  Yaptığımız araştırma sonucunda dünyada yüksek maaş kazandıran meslekler nelerdir, kaç lira para kazandırıyor?

1. Matematik Öğretmenliği

Yıllık maaşı 100 bin dolardan fazla olan matematikçiler en çok para kazanan meslekler arasında yer almaktadır. Hem kariyer olarak hem de geleceğin bütün meslekleri ile ilişkili olarak matematikçilere yoğun ilgi var. Bu sebeple de matematik sevgisi fazla olanlar çok fazla para kazanacak meslek grubunda yer almaktadır.

2. Sigorta uzmanlığı

Sigorta uzmanlığı yıllık 94 bin dolar gelir sağlayan bu meslek grubundaki insanlar da gelecekte ilgi görecek meslek grupları arasında iş bulma olasılığı da oldukça fazla. Siz de sigorta uzmanlığı mesleğini seçerek önemli bir başlangıç yakalayabilirsiniz.

yazılım mühendisliği

3. Yazılım mühendisliği

Yazılım mühendisleri her zaman ilgi görür.  Yıllık 93500 dolar civarında kazanç sağlayan yazılım mühendisi kariyer ve kazanç anlamında önemli noktada yer almaktadır. Çağımızın en önemli meslek grubu arasında yer alan yazılım mühendisliği sürekli ilgi gören meslekler arasında en başta bulunmaktadır.

4. Bilgisayar sistemleri analisti

Bilgisayar sistemleri analisti olmak isteyenlere de 80000 Dolar civarında yıllık kazanç sağlayabilir. Bu meslek yazılım mühendisliği ile benzerlik gösterse de yönetim uygulamaları açısından önemli meslektir. Her türlü dijital form dosyalanması, paketlenmesi ve korunması geleceğe aktarılması için bilgisayar sistemleri analisti ilgi görmektedir. Bu mesleği ilgi duyuyorsanız yaklaşık yılda 80 bin dolar civarında para kazanabileceğinizi bilmenizde fayda var.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Elektrik Faturasındaki Gereksiz 'Bedeller'

5. İstatistikçilik

Hayatımız istatistiklerle yönlendirilmeye çalışılıyor. Her şey planlanıyor, hesaplanıyor gelir gider dengesi istatistiklere göre yapılıyor. Bu sebeple de firmalar İyi bir istatistikçiye yılda 76 bin dolar civarında ödeme yapabilirler. Bu mesleği de ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Bu mesleği ilgi duyanlar hem kariyer hem de rahat bir çalışma ortamında önemli kazanç sağlayabilir.

6. Mesleki Terapist

Psikolojik yönden yıpranmış insanlar ve hastaların hayata dönüşlerini hızlandırmak, rehabilitasyon aşamasını en iyi şekilde atlatmak için mesleki terapistleri ihtiyaç vardır. Bu anlamda bu meslek grubundaki insanlar yılda 75 bin 500 Dolar civarında gelir elde edebileceği hesaplanmıştır. Eğer sizler de mesleki terapist olarak herhangi bir kurumda istihdam edilmek istiyorsanız kazancının size yeterli gelebilir.

Diş Hekiminin İş  İmkanları

7. Diş hekimliği

Ağız ve diş sağlığı için önemli mesleklerden birisini icra eden diş hekimi yılda 70 bin dolar gelir elde eden meslekler vardır. Türkiye’de de son zamanlarda ağız ve diş sağlığına ilgi önem veren vatandaşlar diş hekimlerinin yolunu tutmaya başladı. Dolayısıyla da diş hekimleri özel sağlık kuruluşlarında tercih edilen aranan kişiler arasında yer almaktadır.

8. Konuşma patoloğu

Kekemelik ya da iletişim bozukluğu çeken kişilerin sorunlarıyla ilgilenen konuşma patologları yılda 70 bin dolar kazanç sağlayan kişiler arasında yer almaktadır. Bu meslek 2022 yılına kadar daha da fazla ilgi görecek meslekler arasında gösteriliyor. Siz de sabırlı, insanlarla iletişiminiz güçlü olduğunuzu düşünüyorsanız konuşma patoloğu olabilirsiniz.

odyolog

9. Odyolog

Son yılların en çok ilgi gören mesleklerinden birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. En yüksek maaş veren meslekler sıralamasında yerini alan odyolog, odyoloji bilimi ile ilgilenir. İnsanların duyma işitme kaybının en aza indirmek için çalışır. Gelecekte en çok kazandıracak meslekler arasında en çok ilgi gören meslek olduğunu söyleyebiliriz.  Özellikle işitme cihazı teknolojisi geliştikçe bu meslek de ilgi görmeye başlamaktadır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Mortgage Geri Ödemesi Gecikirse Ne Olur?

Geleceğin Meslekleri

Mevcut sistem içerisinde getirisi iyi olan meslekler yukarıdakiler gibi görünse de aslında hızla yaşanan değişim neticesinde henüz fazla bilinmeyen alanlarda da çok para kazanılabilir. Geleceğin meslekleri arasında seçim yapmak isterseniz;

 • kurgusal karakter tasarımcısı
 • cenaze işleri direktörlüğü
 • kentsel güvenlik koordinasyon işleri
 • mikrobiyoloji araştırmacısı
 • beyin implant uzmanı
 • vücut parçası araştırmacısı
 • yeniliğe teşvik yapan organizasyonlar
 • sentetik biyoloji uzmanları
 • problem çözme direktörleri
 • nano teknoloji üzerine yapılan araştırmalar
 • kentsel tasarım uzmanlığı
 • uzaktan sağlık mühendisliği
 • bireysel marka danışmanlığı
 • robotik servis teknikeri
 • artırılmış gerçeklik geliştiricisi
 • üç boyutlu baskı teknikleri
 • akıllı bina tasarımcısı
 • elektronik rehabilitasyon danışmanlığı
 • bilgi güvenliği analisti
 • dijital içerik hazırlayıcı

Geleceğe önceden hazırlıklı olmak, ona göre planlar yapmak, yüksek gelirli meslekleri önceden tahmin etmek dünyayı okumakla mümkündür. Okumaktan kastımız da öngörü sahibi olmak, yaşanacakları, gelişimi, değişimi tahmin etmek, pozisyon almak, hazırlıklı olmak anlamına gelir.

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?