Geliştirici, Hızlandırıcı ve Kolaylaştırıcı Sağlık Merkezi

Geliştirici, Hızlandırıcı ve Kolaylaştırıcı Sağlık Merkezi

İlaçta dışa bağımlılık Bioİzmir ile son bulacak Kısa adı İZKA olan İzmir Kalkınma Ajansı ile Dokuz Eylül Üniversitesi’nin birlikte yaptığı İzmir Sağlık Teknolojileri, Hızlandırıcı ve Geliştirici, Bioİzmir adı verilen merkezin temelleri 2016 yılında atıldı. Bioİzmir adı verilen merkez yaklaşık 9 milyon Türk Lirası civarında harcama yapılarak meydana getirildi ve 2 yıl gibi bir süre içinde tamamlandı. Bioİzmir […]

İlaçta dışa bağımlılık Bioİzmir ile son bulacak

Kısa adı İZKA olan İzmir Kalkınma Ajansı ile Dokuz Eylül Üniversitesi’nin birlikte yaptığı İzmir Sağlık Teknolojileri, Hızlandırıcı ve Geliştirici, Bioİzmir adı verilen merkezin temelleri 2016 yılında atıldı. Bioİzmir adı verilen merkez yaklaşık 9 milyon Türk Lirası civarında harcama yapılarak meydana getirildi ve 2 yıl gibi bir süre içinde tamamlandı.

Bioİzmir için destek sağlayan İzmir Kalkınma Ajansı’nın yaklaşık 7 milyon Türk Lirası’nı finanse etti. İzmir’de yapılan merkezde orijinal ilaçlar ya da biyobenzer ilaçlar üretiliyor. Bioİzmir adı verilen merkezde yapılan çalışmalar sayesinde yurt dışından satın alınan ilaçlar en aza indirildi ve bilimsel çalışmalarla kendi ilaçlarımız üretiliyor.

İzmir Kalkınma Ajansı ile Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından yapılan Bioİzmir binası İnciraltı’nda inşa edildi. Merkez İnciraltı’ndaki hastanenin yanında bulunan boş bir araziye yapıldı.

İzmir Bioİzmir sayesinde ar-ge, tıbbi malzeme, inovasyon kapasitesinin artırımı ile özel sektör yurt dışından ilaç alma bağımlısı olmaktan kurtarıldı. Merkezde akredite edilmiş testler sayesinde ülkemizde uygulanabilir laboratuvarlar ile ekosistemin oluşturulması, sağlık girişimciliği ve uluslararası sağlık teknolojileri ağlarının oluşturulması hedeflenmektedir.

Türkiye için sağlık sektöründe belirlenen hedefler doğrultusunda İzmir’e önemli bir yatırım yapıldı. Sağlık, bir ekonomi için en önemli bileşenlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sektörde doku mühendisliği kullanımları, biyoteknoloji uygulamaları  ve genetik testler sürekli olarak artış göstermektedir. Böylece biyolojik tedavi sürecinin kullanımının artırılması amaçlanmaktadır. Bu tesis sayesinde ülkemiz için önemli bir altyapı oluşturuldu.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Çam Kozalağı Suyu Neye İyi Gelir, Faydaları-Zararları Nelerdir
Bioİzmir Sağlık Teknolojileri Geliştirici ve Hızlandırıcı Uygulama ve Araştırma Merkezi

İzmir şehrinin sağlık sektöründe merkez konumuna gelmesi amacıyla sertifikasyon, akreditasyon ve pilot ilaç üretimi için önemli bir hizmet merkezi konumunda bulunuyor. Özellikle Türkiye’ye yakın olan ülkelerin sağlık alanında Global Hizmet Merkezi olarak gösterilmektedir.

Dünya çapında ünlü merkezlerle işbirliği ağı oluşturularak biyoteknoloji konusunda etkin görevler istenmeye devam ediyor. Biyo-İzmir merkezinde isteyen firmaların ilaç ya da tıbbi cihaz üretme amaçlı pilot uygulamalar yapma fırsatı da verilmektedir. Burada hiçbir şeye ihtiyaç duyulmadan çalışmalar yapılarak sağlık alanında kendilerinin istediği çalışmasına imkan tanınıyor.

Merkezde tam donanımlı olarak üniversite hastanesine entegre Sağlık Termal Araştırma Merkezi, akademik eğitim alanları, laboratuvarlar bulunan bir kampüs bulunmaktadır. Kısacası, ihtiyaç sahibi olan girişimcilere ‘geliştirici, hızlandırıcı, kolaylaştırıcı’ sağlık alanı sunulmaktadır.

Son dönemde üniversite de tesis ve yapı alanında iki katı büyüme gösterdi, sürekli büyüme içinde. Bioİzmir, kent halkı için de önemli bir değer olarak kabul ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Kilo Yönetimi Nedir Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Kilo yönetimi, kilo yönetimi hakkında bilgi ve Kilo yönetimi prensipleri hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?