Geri Dönemeyen İnsanlar

Geri Dönemeyen İnsanlar

Bazen ailevi sorunlardan kaynaklı nedenlerle, bazen de başkalarının zorlamasıyla ortadan kaybolan insanlar neden bulunamıyor? Televizyon programlarında çok sık tartışılan konulardan birisi olarak Türkiye’nin kanayan yarası kaçırılan, kaybolan, geri dönmeyen veya aranan gençler, insanlar… Bunlara kadın kuşağı programında çok sık rastlıyoruz. Genç kız evden kaçtı geri dönmedi, genç adam evini terk etti bir daha haber alınamadı, […]

Bazen ailevi sorunlardan kaynaklı nedenlerle, bazen de başkalarının zorlamasıyla ortadan kaybolan insanlar neden bulunamıyor? Televizyon programlarında çok sık tartışılan konulardan birisi olarak Türkiye’nin kanayan yarası kaçırılan, kaybolan, geri dönmeyen veya aranan gençler, insanlar…

Bunlara kadın kuşağı programında çok sık rastlıyoruz. Genç kız evden kaçtı geri dönmedi, genç adam evini terk etti bir daha haber alınamadı, genç kız kaçırıldı akıbeti belli değil veya benzer farklı başlıklı haberleri sık sık duyuyoruz.

İşte bunlara bir örnek. Geri dönemeyen insanlardan birisi Samsun’da yıllar önce ortadan kaybolan bir genç kıza ait. Karadeniz Bölgesi’nin hızlı gelişen illerinden biri olan Samsun’da 5-6 önce dershaneye gidip hazırlanarak üniversiteye yerleşmek isteyen bir genç kız  en son gidişinden sonra bir daha haber alınamadı. Kızın ailesi ortadan kaybolan Ayşegül’ün siyah renkli bir araç tarafından kaçırıldığını öne sürerek bulunması için özel bir ekip çalışması yapılmasını istiyor.

Samsun’un Çarşamba ilçesinde yaşayan ve olayın gerçekleştiği tarihte 19 yaşında olan Ayşegül A., Çarşamba Lisesi’nden mezun olunca üniversite sınavlarına hazırlanmak için dershaneye gidiyordu. En son gittiği gün ders çıkışında sonra uzun süre evine dönmeyen genç kız annesi, babası tarafından cep telefonu ile sürekli aranmasına rağmen ulaşılamadı. Bunun üzerine kızın ailesi durumu polise ve jandarmaya haber verdi. Daha sonra savcılığa kayıp başvurusunda bulundu. Ancak aradan birkaç yıl geçmesine rağmen polis ve jandarmanın arama girişimleri sonuçsuz kaldı. Yapılan soruşturmalar neticesinde görgü tanıklarının verdiği ifadelerde Ayşegül A. siyah bir otomobil tarafından takip edildiği söylendi.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Doğa Katliamına ‘Dur’ Diyelim
Evine dönmeyen genç kız

Kaçırılan kız…

Acılı aile kızlarından t senelerdir beri haber alamıyor. Kızlarının odasındaki yatağı sürekli hazır beklerken yastığın üstünde Ayşegül’ün fotoğrafı ve okuldan aldığı başarı belgelerini koyan acılı anne Havva A., kaybolan kızının kıyafetlerini koklayıp evladına olan hasretini gidermeye çalışıyor. Gözlerinin yaşı hiç dinmeyen acılı anne Havva A. duygularını şöyle anlattı;

’29 Mayıs 2012 tarihinde kızım evden dershaneye gitmek için çıktı. Dershane dönüşünde başına bir şey geldiğini tahmin ettik. Hemen cep telefonundan kendisine ulaşmaya çalıştık, ancak bir türlü cevap alamadık. Hemen durumu polis ve jandarmaya bildirdik. Ardından da savcılığa kayıp başvurusu yaptık. Kızımız sağ mı, ölü mü bilmiyoruz, hayatından büyük endişe duyuyoruz. Öldüyse de bir mezarı olsun. Biz ailece her gün ağlıyoruz. Bizim evde her gün cenaze havası esiyor. Çok tedirginiz. Evladım çok başarılı bir öğrenciydi. Bizim bildiğimiz bir erkek arkadaşı da yoktu. Olayın yaşandığı gün peşinden siyah renkli bir otomobil takip ettiğini duyduk. Bizim isteğimiz bu aracın kime ait olduğunu bulmaları. Olayı kimler gerçekleştirdi ise acilen bulunsun. Kızımız diriyse de  ölüyse de evimize gelsin. Devletin bize yardım etmesini bekliyoruz. Ayşegül’üm öğretmen olmak istiyordu. Yetkililerden acilen bir ekip kurarak kızımı bulmalarını istiyorum.

Baba Mevlüt A. ise bir oto tamir işinde çalışıyor. Baba, ‘Kızımızın peşine siyah renkli bir araç düştüğünü ve takip ettiğini öğrendik. Biz bu araçtan şüpheleniyoruz. Yıllar geçti henüz kızımızdan haber yok. Kızımın bir an önce bulunması için yetkililerden gerekeni yapmasını bekliyorum.’ dedi.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Su Ürünleri ile İlgili Mesleklerin Tanıtımı

Geri dönmeyen, veya dönemeyen insanların sevdiklerine acilen kavuşmasını yürekten diliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?