Geri Ödenemeyen Kredi Sorunları

Geri Ödenemeyen Kredi Sorunları

Tüketiciler finans kurumlarından aldıkları kredileri zamanında geri ödemedikleri için kara listeye düşer. İhtiyacı olan miktarı tefeciden borç para almak için düşünmeye başlar. Çünkü bankalarla işlerini doğru yürütemediği için, borcunu da kapatmaz. Doğal olarak para ihtiyacını gidermek için farklı yerlere müracaatta bulunur. Hiçbir banka ona istediği krediyi vermez. Sebebi de kredi notu düşük olduğu için kara […]

Tüketiciler finans kurumlarından aldıkları kredileri zamanında geri ödemedikleri için kara listeye düşer. İhtiyacı olan miktarı tefeciden borç para almak için düşünmeye başlar. Çünkü bankalarla işlerini doğru yürütemediği için, borcunu da kapatmaz. Doğal olarak para ihtiyacını gidermek için farklı yerlere müracaatta bulunur. Hiçbir banka ona istediği krediyi vermez. Sebebi de kredi notu düşük olduğu için kara listeye düşmesidir. Böyle olunca da işlerini yürütmek için mecburen yasadışı yollardan illegal işler yapan kişilerden borç alma çaresizliğine düşer.

Hiçbir insanın asla müracaat etmemesi, sormaması ve bu yola girmemesi gerektiğini peşinen söylüyoruz. Çaresiz kalınca ‘tefeciden borç para alırsam ne olur’ diye kafasında geçirmeye başlar.

Saf saf düşünüp değişik isimlerle borç verenleri masum sanmayın. Tefeciler doğrudan ‘tefeci’ diye dolanmazlar. Bu işi yapan insanlar yine legal görünümlü ancak tehlikeli işler yapan kişilerdir.

Kimisi kuyumculuk yaparak size senet karşılığında borç para verir, kimi de faktoring adı altında ‘Kurumsa İşletme’ gibi görünerek aynı şekilde borç vererek senet imzalatıp aracılık ederler. Kesinlikle tefecilik yapan kişilerden veya senet imzalayarak asla ve asla borç almayınız. Çünkü bataklığa öyle bir saplanırsınız ki sizi hiç kimse oradan çıkaramaz, debelenirsiniz ve malum son…

Size borç verecek olan bu kirli insanlar herhangi bir malınızın karşılığında senet imzalattılar. Dükkan, ev, tarla, araç, arsa… herhangi bir şeyinizi teminat göstererek senet imzalattılar. Aldığınız parayı geri ödemediğiniz zaman da yüksek faizlerle borçlarınızı sizden tahsil ederler. Üstelik ipotek ettikleri malınızı da elinizden alırlar. Tefecilerden para almak asla ve asla mantıklı yöntem değildir.

Tefecilerden para almak

Devlet Memurları Kredi borcunu Ödemezse Ne Olur

Kamu kurumlarında devlet memuru olarak çalışan bir kişi bankalardan kredi çektikten sonra herhangi bir sebepten dolayı ödemelerini düzenli olarak yapamazlarsa, kredi borcunu ödemediği zaman ne olur? Bu konu oldukça sıkıntılı ve insanı derinden üzen konuların başında gelmektedir. Çünkü memurlar kıt kanaat geçinirken mecbur kalınca kredi çekiyorlar. Sonra da memur kredi borcunu ödemezse ne olur diye kara kara düşünüyorlar.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  İnşaat Teknolojisi Teknikeri Ne İş Yapar Maaşı Ne Kadar

Zorlukların yaşanacağı sürecin hesabını yapmak bizim açımızdan da oldukça zor bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Zamanında savurgan bir şekilde her şeyi satın almak için çekilen gereksiz krediler geri ödemelerde sıkıntı yaşayınca, devlet memuru aldığı kredileri geri ödemediği zaman doğal olarak kendisine ihbar mektupları gelecektir.

Bütün ihbarlara rağmen yine de borcunu ödemediği takdirde 90 gün süre tanınacaktır. Bu 90 gün içerisinde de borcunu yasal faizleriyle birlikte ödemediği takdirde, son olarak 7 gün ek süre verilecektir. 7 gün içerisinde de çektiği kredilerin borcunu yeniden yapılandırma ve anlaşma amacıyla memur ile görüşme talebi yapılabilir.

Alacaklı banka tarafından yapılan bütün taleplere, borçlu memur olumsuz yanıt verirse durumun rengi biraz daha başka bir hal alacaktır. Bu durumda yasal takip başlayacaktır.

Bütün işlemler sonuç vermediği zaman devlet memurunun maaşından belli bir oranda kesinti yapılacaktır. Her ay maaşından kredi borcu kesilerek ilgili bankaya havale yapılacaktır.

Bu olumsuz durumları peşin olarak öğrenin ve çektiğiniz kredileri düzenli olarak zamanında ödemeyi tercih ediniz. Hatta ve hatta ihtiyacınız olmadığı sürece asla kredi tuzağına düşmeyin. Hele aman ha tefecilerden borç almayı aklınızın kenarından bile geçirmeyin.

Kredi çekmek memurlar için oldukça kolaydır ancak geri ödemeleri biraz sıkıntılı olduğunu unutmayın. Çünkü devlet memuru kredi borcunu ödemezse ne olur, sonucunu sonucunu özetledik. Sizlerin bu yanlış hesaplara düşerek üzülmesini istemeyiz. Maaşınız kadar harcama yaparak gereksiz kredilere müracaat edip çekmeyiniz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Tütün Eksperi Tütün Teknoloji Mühendisi Ne İş Yapar Maaşı Ne Kadar

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?