‘Güneş Çocukları’ Tıbbı Çaresiz Bıraktı

‘Güneş Çocukları’ Tıbbı Çaresiz Bıraktı

Güneş bütün canlılar için ısı ve enerji kaynağı olarak düşünülür. Bitkilerin yetişmesinde, insanların ısınmasında her daim güneşe ihtiyaç duyulur. Güneş dünyada Ender rastlanan olumsuzlukları ile de gündem olabiliyor çünkü dünyanın değişik halleri içinde bazı insanlar diğer canlılar gibi ısı ve ışık kaynağına 24 saat ihtiyaç duyabiliyor. Milyonda bir görülen rahatsızlıklardan biri olarak kabul edilen ve […]

Güneş bütün canlılar için ısı ve enerji kaynağı olarak düşünülür. Bitkilerin yetişmesinde, insanların ısınmasında her daim güneşe ihtiyaç duyulur. Güneş dünyada Ender rastlanan olumsuzlukları ile de gündem olabiliyor çünkü dünyanın değişik halleri içinde bazı insanlar diğer canlılar gibi ısı ve ışık kaynağına 24 saat ihtiyaç duyabiliyor.

Milyonda bir görülen rahatsızlıklardan biri olarak kabul edilen ve tıp dünyasını çaresiz bırakan bir olay Pakistan’da yaşanıyor. Burada yaşanan olay ise gerçekten insan havsalasını allak bullak eden türden. Dedik ya Güneş canlıların ayakta kalması, dinç görünmesi, hayatını idame ettirmesi için olmazsa olmaz. Gerçekten buna örnek olarak verilebilecek ve rahatsızlık diye kabul edilen durum Asya ülkesi Pakistan’daki çocuklarda tezahür ediyor.

Güneş enerjisi ile çalışan mekanik araç gereçleri duyduk ama aynı enerjiye ihtiyaç duyan insan olduğunu duyunca çok şaşırdık. Bir değil, iki kardeş aynı şekilde gündüz bütün aktivitelerini Güneş vasıtasıyla yerine getirirken, gece olunca resmen sönmüş balon gibi oluyorlar. Yani güneş enerjisi ile çalışan makineler gibi 2 çocuk gece olunca devre dışı kalıyor. Bu durumu tıp doktorları anlamakta, açıklamakta, yorumlamakta çaresiz kalıyorlar.

Pakistan’da iki kardeş gündüzleri normal hayatına devam ederken geceleri bitkisel hayata girerek felç oluyorlar. Çocukların anne ve babası durumu ilginç bir şekilde yorumlayarak, güneş enerjisi ile hareket ettiklerini savunuyorlar.

Gün boyu diğer arkadaşları ile oyun oynayan normal hayatını devam ettiren 13 yaşındaki Şuayip Ahmet ile 9 yaşındaki Abdülraşit güneş battıktan sonra sanki bitkisel hayata girmiş gibi hareket ediyorlar. İşin en ilginç tarafı iletişim kurma becerilerini gösteremiyorlar. ‘Güneş Çocukları’ olarak anılan iki kardeş Pakistan’da herkesin en çok konuştuğu konular arasında yer alıyor. Doktorlar incelemeye aldığı her iki çocuğun durumu karşısında şaşkınlık yaşıyor. Her iki kardeşin de aynı şekilde gün içinde normal hayatına devam ederken gece bitkisel hayata girmeleri şaşkınlık yaratıyor.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Ahmet Haşim Kimdir?
Güneş Çocukları

Güneş çocukları Ahmet ve Abdülraşit Pakistan Sağlık Bilimleri Enstitüsü tarafından incelemeye alındı. Ancak işin içinden çıkılamadı. Profesör Doktor Cavit Ekrem “İlginç vakanın çözülmesi gerektiğini düşünüyoruz. Enstitüdeki doktorlarımız her iki kardeşin de gün içinde normal hayatı faaliyetlerine devam ederken gün battıktan sonra neden insani vasıflarını yerine getiremediklerini tespit etmeye çalışacaklar. Bunun için gerekli tıbbi araştırmalar yapılmaktadır.” diyerek yaptıkları tedavi özetledi. Her iki kardeş de gündüz normal insan gibi her türlü ihtiyacını gidermek için yemek yeme, konuşma işlevlerini yaparken gün baktıktan sonra tamamen insani özelliklerini yitirerek bitkisel hayatta gibi yemek yemiyorlar, konuşamıyorlar. Hatta gözlerini bile açamıyorlar.

Profesör Doktor Ekrem, enstitüde her iki kardeşe de yüksek maliyetli testleri uygulandığını, çocuklardan alınan kan örneklerinin tıpta gelişmiş ülkelere göndererek uzmanlardan fikir almak istediklerini dile getirdiler. Pakistan hükümeti ailenin fakir olması sebebiyle Her iki çocuğun da tedavi masraflarını üstlendiği bildirildi. Pakistan’da Belucistan eyaletinin bir köyünde yaşayan baba Muhammed Haşim, evlendiği eşi ile akraba olduklarını altı çocukları dünyaya geldiğini ve bunlardan ikisini kaybettiklerini söyledi. Ölen çocuklar da benzer bir hastalık rastlanmadığına dikkat çeken baba, “Öyle zannediyorum ki her iki çocuğum da güneşten enerji alarak yaşıyorlar.” diye açıklama yaptı. Ancak doktorlar bu sıra dışı hastalık için güneşin etkili olduğu düşüncesine katılmıyorlar. Çünkü her iki çocuk da karanlık bir odada olmalarına rağmen yine faal yaşantılarına devam ettiğini gözlemlediler. Farklı ilginç bir rahatsızlığı bulunan her iki kardeşin de her şeye rağmen neşeli ve hayat dolu olması dikkatlerden kaçmıyor. Çocuklardan Ahmet ileride öğretmen olmak isterken, Abdülraşit ise gelecekte din alimi olmak istiyor.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  FADİK İLE FADİME

Bir önceki yazımız olan Çocuklar Nasıl Mutlu Edilir? başlıklı makalemizde çocuğu mutlu etmek, Çocuklar Nasıl Mutlu Olur ve ÇOCUKLARI MUTLU ETME METOTLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?