Güzel Ütüleme Yapmak

Güzel Ütüleme Yapmak

 Hemen hemen her insan ütü yapmak zorunda kalmıştır ya da elbiselerini ütülemek zorunda olmuştur. Elbiseleri ütülerken bazen açılmayan zor inatçı kıyafetleri kolay ütülemek için üzerine birazcık su serpme ihtiyacı hissedilmiştir. Kolalı bir kıyafeti ütülemek için üzerine su serpmenin ne anlama geldiğini hiç merak ettiniz mi? Sık sık başvurduğumuz bu yöntemi sizler için araştırdık. Açılmayan giysileri ütülemek […]

 Hemen hemen her insan ütü yapmak zorunda kalmıştır ya da elbiselerini ütülemek zorunda olmuştur. Elbiseleri ütülerken bazen açılmayan zor inatçı kıyafetleri kolay ütülemek için üzerine birazcık su serpme ihtiyacı hissedilmiştir. Kolalı bir kıyafeti ütülemek için üzerine su serpmenin ne anlama geldiğini hiç merak ettiniz mi? Sık sık başvurduğumuz bu yöntemi sizler için araştırdık. Açılmayan giysileri ütülemek için üzerine su serpmek sebebini açıklamaya çalışacağız. Güzel ütü  yapmak için istekli olmak temel prensip. Sonrasında basamak basamak gerekenlerin yapılması şart.

Ütü yapmak çok meşakkatli bir iş olduğunu ve kimsenin ütü yapmayı sevmediğini çok iyi biliyoruz. Üstelik bir de kolalı giysiler ütülenecekse yapılacak iş haliyle daha da uzayacaktır. Çünkü kolalı kıyafetler ütülemek için iki katı performans gerektirir. Kıyafetlerdeki kola eğer üzerine su serpilirse kolayca açılır. Su serpme işi otomatik olarak ütülerden sağlanınca iş kısalıyor. İşte bu sebeple kıyafetler  yumuşadığı için de ütüleme işinin sıcak olması sonucunda suyun buharlaşması hızlanacağından yaptığımız işlem hem kaliteli hem de göze hoş gelecektir.

Güzel Ütü Yapmak İçin İzleyin

Demek ki günlük işlerde sürekli yapılan ütülemede kolalı giysileri ütülerken su serpiyoruz. Çünkü kolalı giysilerin içinde bulunan kola adı verilen madde su ile kolayca etkileşime giriyor ve eriyor. Ütünün sıcak kalması buharlaşması ile hızlandığında arta kalan sert ve düzgün bir yüzey aslında bizim ütüyü çok güzel yaptığımızı sandığımız bir olaydır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Altıncı His (Duyu Ötesi Algı) Nedir

Burada dikkat etmemiz gereken bir durum, bütün kıyafetlerin bütün giysilerin üzerlerine serpilmesine gerek yoktur, sadece ve sadece kolalı özellikteki kıyafetler ütülenir. Kendi üzerine su serpilmesi gerekiyor ki giysi de bulunan kolayı kolayca eritmesi sonucunda ütüleme güzel bir görünüme kavuşması sonucunu doğuruyor. Kolay ütü yapmak için bazı taktiklerin yapılması şarttır.

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?