Güzellik Salonu Açma İş Fikri

Güzellik Salonu Açma İş Fikri

Düşük sermaye ile işyeri açmak isteyenlerin tercihleri arasında yer alan güzellik salonu işletme fikri üzerine bilgi vermek istiyoruz. Kolay para kazanmak isteyenlerin ve nakit olarak ödeme alma düşüncesi olanların bu sektörde yer edinmesi gerekir, çünkü en küçük işlemler kısa süre içerisinde yapılarak 100-200 TL arasında nakit para kazanma fırsatı veren başka iş yerleri çok azdır. […]

Düşük sermaye ile işyeri açmak isteyenlerin tercihleri arasında yer alan güzellik salonu işletme fikri üzerine bilgi vermek istiyoruz. Kolay para kazanmak isteyenlerin ve nakit olarak ödeme alma düşüncesi olanların bu sektörde yer edinmesi gerekir, çünkü en küçük işlemler kısa süre içerisinde yapılarak 100-200 TL arasında nakit para kazanma fırsatı veren başka iş yerleri çok azdır. Bu bahsettiğimiz rakamlar basit ve kısa sürede yapılan işlemler için geçerlidir. Kaliteli hizmet alındığı zaman işlem ücretleri doğal olarak artacaktır, beraberinde de aylık gelir kat kat artış gösterecektir.

Güzellik salonunu nerede açmalıyım?

İyi bir bölgede ve güçlü referanslarla müşteri potansiyelini artıran güzellik salonları ayda 20.000-50.000 arasında para kazanma potansiyeline sahiptir. Elbette bahsettiğimiz rakamlar potansiyeli yüksek olan şehirler için geçerlidir. Duruma göre orta ölçekli şehirlerde gelir biraz daha düşük olabilir. Maliyet açısından ise işletme sahibini sarsmayan bir sektör sizleri bekliyor.

Bu fikri benimseyenler güzellik salonunu nerede açmalıyım, hangi bölgede ve rotasyonda bu düşüncemi gerçekleştirebilirim, diye kendini rahatsız eden sorulara kapılabilir. Haksız da sayılmazlar çünkü güzellik salonu açma fikrini gerçek hayata uygulamak için insanların yoğun olarak uğradığı yerlere yakın alanlar tercih edilmelidir. Buraları; alışveriş merkezleri civarı ya da eğlence mekanlarını yakınları olabilir. Yaya trafiğine yakın olan yerlerde de aynı şekilde bu düşünce hayata geçirilebilir.

Güzellik salonunu nerede açmalıyım?

Güzellik salonu işletmek için gerekli belgeler

Güzellik salonu açmak için bazı prosedürlerin de gerçekleştirilmesi şarttır. Başta işletme belgesi olmalıdır. Halk eğitim merkezlerinde ya da belediyelerin düzenlediği seminerlere katılarak işletme belgesi alınabilir. Güzellik salonu işletmek için gerekli belgelerden birisi de hijyen belgesidir aynı şekilde ilgili kurslara katılarak belge temin edilebilir. Eğer işletmenizde başka eleman çalıştırmayı düşünüyorsanız her personelin aynı şekilde sertifikası olmalı ve işinin ehli olmaları gerekir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Yapı Ressamlığı-Harita ve Kadastro Öğretmeni Hakkında Bilgi

Çalıştıracağız işletme geniş, ferah, müşterilerinizin rahat hareket edebileceği bir yer olmalıdır. Duruma göre 50 ile 100 metrekare arasında olmalıdır.

Erkekler çok ilgi göstermese de bayanların güzelleşmek için tonlarca para harcadığını söyleyebiliriz. Bu durumdan faydalanmak isteyen girişimcilergüzellik salonu açarak büyüme fikrini değerlendirebilir.  Son yıllarda moda,  giyim, süslenme, eğlenme sektörü giderek hızla renklenmeye başladı. Bunun sonucunda da güzelleşmek isteyen insanlar özellikle kuaförler, masaj salonları, güzellik salonları ile ilgilenmeye başladı. Doğal olarak bu durum tamamen ekonomik göstergelerin yukarıya doğru ilerlediğini de göstermektedir. Yani eğer insanlar güzelleşmek için para harcayabiliyorsa geçmiş dönemde olduğu gibi az kazanıyordur ya da anlayış farkı dolayısıyla bu zevkten mahrum kalmışlardır.

Ancak son dönemlerde güzellik kavramı aldı başını gidiyor. Bu işin başında da doğal olarak kadınlar kızlar başrolde.  Yani saçının rengini değiştirmek,  vücudunun belli bölgelerini eritmek veya aklınıza gelebilecek her türlü güzelleşme çabası bu bu sektörden yükü kaldırmak isteyenler için çıkış rotası olabilir.

Türkiye’de kadınlar güzellik salonlarına ve kozmetik firmalarına akıl almayacak boyutlarda para harcamaktadır. Bırakın şehirde yaşayanları köyde, kasabada yaşayan insanlar bile artık güzelleşmek uğruna tonlarca para akıtmaya başladı. Sadece kadınlar değil, son yıllarda erkekler de kendi çapında güzelleşmek adına bu sektöre para harcamaya başladı.

Metroseksüel kelimesini duymayan kalmamıştır. Yani bakımlı erkek anlamında telaffuz edilebilir. Erkekler de kaşını aldırıyor, yüzüne farklı kremlerle bakım yaptırıyor. Yani güzelleşmek adına bir şeyler yaptırıyorlar.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Ek İş Yaparak Para Kazanmak Mümkün mü?

Güzellik salonundan nasıl para kazanılır

Bizim sizlere anlatmak istediğiniz, bütün bu etkileşim değişim moda akımından sizlerin nasıl gelir elde edeceğidir. Bütün bu anlayışların, çağrışımların, kavramların kesiştiği nokta güzellik salonlarıdır. Özellikle kadınlar başta olmak üzere erkekler de sizlerin potansiyel para makineniz olarak düşünebilirsiniz.

O zaman güzellik salonu işinden nasıl para kazanılır,  neler yapılması gerekir, hangi hangi yöntemler uygulanmalıdır, kısaca bilgi verelim. İyi bir yerden mekan bulmanız para kazanmanın için en önemli etkendir.  Aynı zamanda adı üzerinde güzellik üzerine olacağı için açacağınız dükkanın tasarımı dikkat çekici olması gerekir. Müşteriler bu sektörde iyi tasarlanmış iyi bir yerde açılmış olan güzellik salonuna rağbet gösterir. Yani bu sektöre atılacaksınız biraz görselliğe önem vereceksiniz. Tasarım yapacaksınız, farklı olacaksınız. Sonrasında gereken bütün evraklar halledilir.  Dükkanınızı açarsanız iyi bir müşteri portföyü oluşturmak amacıyla farklı çalışmalar yapabilirsiniz. İlgi çekici broşürler,  el ilanları kampanyalar düzenleyerek müşterilerinizin ilgisini çekebilirsiniz.

Güzellik Salonu açmak için iş yeri belgesi, ustalık belgesi ve önemli evraklar gerekmektedir. Eğer kendinizin bu belgeler yoksa belgesi olan insanların kiralayacağını veya ortaklık hissesi alabileceği şekilde çalışma sistemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer kendiniz ustalık belgesi almak isterseniz yaşadığımız bölgedeki halk eğitim merkezlerinin kurslarına katılıp belgenizi alabilirsiniz. Güzellik salonu açarak para kazanmak isteyenler bu konuyu ayrıntılı bir şekilde araştırmalı ona göre hareket etmelidir. Bu sektörden ne kadar para kazanılır diye düşünenler sizin yapacağınız çalışma ile kazancınız ortaya çıkacaktır. Yani günde 5000 lira da kazanabilirsiniz 500 lira da kazanabilirsiniz. Müşterilerinizin sizi tercih etmesi, sizi tavsiye etmesi en önemli faktördür.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Su Ürünleri ile İlgili Mesleklerin Tanıtımı

Bir önceki yazımız olan Satış Ortaklığından Nasıl Para Kazanılır başlıklı makalemizde Satış ortaklığı sistemi nasıl işler ve Satış ortaklığı sisteminden kar etmek hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?