Hafıza Kontrol Teknikleri

Hafıza Kontrol Teknikleri

İnsanlar bazen unutkan bir yapıya bürünürler, bu sebeple hafızalarını kontrol altında tutmaları gerekmektedir. Hafıza kontrol tekniklerini bilmeyen insan karmaşık bir bilgi ağı içerisinde kaybolur gider. Şimdi sizlere farklı hafıza kontrol tekniklerini anlatmaya çalışacağız. Sizin için uygun olanları uygularsanız siz de hafızanızı kontrol altına alabilirsiniz. Hafıza dinlendirmek Gizlilik ortadan kaldırdığını zaman sosyal sınırları ve kişinin kendine […]

İnsanlar bazen unutkan bir yapıya bürünürler, bu sebeple hafızalarını kontrol altında tutmaları gerekmektedir. Hafıza kontrol tekniklerini bilmeyen insan karmaşık bir bilgi ağı içerisinde kaybolur gider. Şimdi sizlere farklı hafıza kontrol tekniklerini anlatmaya çalışacağız. Sizin için uygun olanları uygularsanız siz de hafızanızı kontrol altına alabilirsiniz.

Hafıza dinlendirmek

Gizlilik ortadan kaldırdığını zaman sosyal sınırları ve kişinin kendine ait olan duygusunu ortadan kaldırırsanız özel değerlendirme ve derinlemesine düşünmenin önüne geçersiniz, bu da sizi gereksiz bilgilerden kurtardığı için hafızanızı dinlendirir.

Bütün zamanı gösteren aygıtları ortadan kaldırarak zamanın akışına nesnel ve öznel değerlendirmeleri ortadan kaldırarak vücudumuzun fonksiyonlarını harekete geçirerek, yeme, uyuma ve sindirim yapma sistemlerinin harekete geçirir. Bunu sonucunda da zaman duyumsal olarak yoksulluk içine girer. Bu da farklı bir zihin dinlendirme aracıdır.

hafızayı güçlendirmek

Insanlar karmaşık kurallar içerisinde yaşadığı için, genellikle basit ve zararı olmayan kuralları tercih eder bu da sürekli olarak kabul ediliş işleri ve itaat etme düşüncesini güçlendirdiği için bireysel muhakemenin önüne geçer.

Zihin kontrol aracı

İlginç olan farklı bir zihin kontrol aracı ise saldırgan ve argo bir dil kullanarak insanın kendisiyle barışık olmasını yok etmesi duygusal suistimal yol açması bakımından hafızamızı dinlendirmeye yardımcı olabilir. İnsanlar yeteri kadar uyku uyumalı ve dinlenmesi gerekir. Eğer bunu tam olarak yerine getiremiyorsa zihinsel ve fiziksel olarak aktivitelere katıldığı zaman bunalır, zayıf düşer ve uyum eksikliği yaşar. İşte bu sebepten yeteri kadar uyuması ve dinlenmesi insanın hafızasının zinde kalmasına yardımcı olur.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Uzmanı Kimdir Ne İş Yapar

Zihni kontrol altında tutma

Yapılan araştırmalarda insanların yaşadığı grup içinde giydiği elbiseleri uyum içinde olması talep edilen bireysel farklı algılanır ortaya kalkması açısından kişiye bir dinginlik kazandırmaktadır. Böylece bu sıradan çalışma da zihni kontrol altında tutmamıza yardımcı olacak basit ama önemli bir kuraldır.

Son olarak size önerebileceğimiz zihin kontrol tekniği, çoğu insanın önemsemediği basit ve eğlenceli hafıza metodu. Zihni bunaltan, hayat karmaşası içerisinde şarkılar söylemek. Bu şarkıları tekrar yoluyla öğrenme hafızayı güçlendirmek için şarkıları söylemek ve tekrar etmek, karmaşık bir hal almış hayat mücadelesini basitleştirir. Klişe tekdüze yaşantıyı rahata kavuşturması bakımından önemli bir eksiktir.

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?