Hangi Ek İşleri Yapmalıyım?

Hangi Ek İşleri Yapmalıyım?

Sağdan soldan duymaya başladığınız ek işler sizin de çekim alanınıza girmeye başladı. Bu karlı döngü akabinde hangi ek işleri yapmalıyım sorusu kafanızda sürekli sizi rahatsız ediyor mu? Size uygun işleri sıralayalım. Seçim ve tercih sizin. Seçeceğiniz ek işler istek, yetenek ve zaman durumunuza göre şekillenecektir. Ek işler her geçen gün yenileri ile gittikçe renkleniyor, çoğalıyor. […]

Sağdan soldan duymaya başladığınız ek işler sizin de çekim alanınıza girmeye başladı. Bu karlı döngü akabinde hangi ek işleri yapmalıyım sorusu kafanızda sürekli sizi rahatsız ediyor mu? Size uygun işleri sıralayalım. Seçim ve tercih sizin. Seçeceğiniz ek işler istek, yetenek ve zaman durumunuza göre şekillenecektir. Ek işler her geçen gün yenileri ile gittikçe renkleniyor, çoğalıyor.

Bakım hizmetleri çok kazandırıyor

İnsanlarla  uğraşmayı, yardımcı olmayı, bir insanın gözlerinin içine bakmayı düşünüyorsanız bakım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Küçük  büyük fark etmez,  diyorsanız; bebek, çocuk, hasta, yaşlı bakım hizmetleri en çok para kazandıran ek işler arasında en üst sıralarda yer almaktadır.

İnsanı  ilişkilerin Batı düzeyine ulaşması ile yaşanan toplumsal sorunlar bakım hizmetleri ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. Elbette sadece sosyal sorunlardan biri olarak düşünülmemesi gerekir. Çalışmak  zorunda olan anne babalar mecburen bebeklerine ya da çocuklarına özel bakıcı tutmak zorunda kalabiliyor. Çocukları çalışan yaşlılar veya hasta insanlar da yaşlı bakım hizmeti almak için ek iş yapmak isteyen ihtiyaç sahibi kadın ya da erkeklerden medet ummaktadır.

Bakım hizmeti yapacak olan kişilerin sabırlı, anlayışlı, hoşgörülü, yardımsever nitelikleri en üst düzeyde olması beklenir. Aksi takdirde uzun soluklu çalışma ve verim sizden beklenemez.

Ekstradan para kazanma

Evde muhasebecilik ve defter tutma

Yürümeyi, insanlarla konuşarak sorunları çözmek, hesap yapmak ve para toplamak sizin ilgi alanınıza girerse alacak tahsil işi size uygun düşebilir. Beraberinde  evde muhasebecilik yapma,  defter tutma hizmetleri sizin için ideal olabilir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Acil Durumlarda Ne Yapmalıyız?

İnterneti de rahatlıkla kullanabiliyorsamız ve matematiğiniz çok iyi olmasa bile hazır muhasebe programları aracılığı ile evde muhasebecilik yapma ve defter tutma işini tercih edebilirsiniz.

Evde dikiş nakış işi

Becerikli hanımların asla hayır diyemeyeceği dikiş nakış ve tadilat hizmetleri hangi ek işleri yapmalıyım diye araştırma yapanların ilgi odağı olabilir. Tekstil sektöründe yer alan firmalar fason ek iş yapacak dikiş-nakış ve tadilat hizmetlerinde hünerli kişilere gelir imkanı sunmaktadır. Çevrenizde iyi çıkardığınız işler sayesinde popülariteniz artar. Düğün sezonlarında gelinlik dikme ya da süsleme işi gibi alternatifler de bulabilirsiniz.

Güzel bir dikiş makinesi ile size fason dikiş işi verecek tekstil firmaları mutlaka olacaktır.

Güzellik bakım hizmetleri

Hanımların asla vazgeçemediği güzellik çalışmaları karşılığında ev merkezli iş fikirlerini ortaya çıkarmaktadır. buna paralel olarak vücut bakımları, yüz bakımları, masaj terapileri, manikür, pedikür hizmetleri vererek güzellik bakım servisi sayesinde ek kazançlar bulabilirsiniz.

El işi ürünler yapıp satmak

El işi ürünler satmak farklılığını ortaya koyarak becerileriniz ile birleştirip mükemmel el işçiliği eserlerimizi satarak gelir imkanı bulabilirsiniz.  Her türlü aksesuarı kullanarak takılar, ev dekorasyon ürünleri, seramikler, biblolar, kolyeler, çantalar, cüzdanlar ve nice diğer el işi ürünler üreterek satış yapabilirsiniz. Bbu ürünleri kendi başınıza satabileceğiniz gibi yakınımızda bulunan mağazalarla anlaşarak da satış gerçekleştirebilirsiniz.

Internet aracılığı ile para kazandıran işler

İnternetten  ek iş yapma düşüncesindeki ziyaretçilerimiz de farklı alternatifleri gelire dönüştürebilir. Bunlar, başta satış ortaklığı sistemine dayalı platformlar olmak üzere; YouTube’da kanal açıp gelir elde etmek. Yorum yazmak, uygulama indirmek, makale yazmak, sosyal medya danışmanlığı yapmak, web tasarım hizmetleri… gibi oldukça fazla sanal para kazanma platformlarıdır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Konut Kredisi Hesaplaması Nasıl Yapılır

Hangi ek işleri yapabilirim

Yukarıda sayılan, bahsedilen işlerden çoğunu yapamam benim için elle tutulur bir gelir aracı yok mu, diyorsunuz. Olmaz mı. Size de şimdi sunacağınız ek işler arasından en çok beğendiğinizi hayata geçirebilirsiniz.

Temizlik hizmetleri işi

Temizlik hizmetleri yine çok kazandıran sektörler arasında yer almaktadır. Evden ütü yapma,  çamaşır yıkama, apartman temizliği, bina temizliği, koltuk, halı temizliği gibi aklınıza gelmedik temizlik hizmetlerinden kendinize uygun olanlara başvuru yapabilirsiniz.

Bireysel çalışabileceğiniz gibi size yol gösterecek organizasyon firmaları ile de birlikte hareket edebilirsiniz.

Butik pasta kurabiye işi

Ben evimden temiz leziz ürünler üreterek müşterilerine hizmet vermek isterim, diyenler! Butik pasta kurabiye işi yaparak gelir elde etmeye ne dersiniz.

Sizlere verdiğimiz örneklerden hiçbirini kayda değer bulamadıysanız, başka hangi işleri yapabilirim, acilen ek gelir ihtiyacım var, anlayışında iseniz şunlara bakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?