Harekete Geçmek İçin Ne Yapılmalıdır

Harekete Geçmek İçin Ne Yapılmalıdır

Harekete geçin! Bunu yapmak için vücudunuzu önce esnetmeniz gerekmektedir. Hayvanların bunu çok iyi yaptıklarına hiç dikkat ettiniz mi? Bütün vücutlarını esnettiklerini fark eden var mı? Esneme hareketi yapmak için kollarla bastırmaya, kapatmaya çalışma yoluna gitmezler hayvanlar. Çok iyi gerinir hatta en ulaşılamayacak noktalara kadar uzanarak rahatlamak için kendilerine kaşıma terapisi  seansı düzenlerler.

 İşte insanlar da böyle yapsa, rahatlamaya çalışsa, yani yapabildiğiniz şekilde sırtımızı kaşıyabiliriz. Parmaklarınızı esneyebilecek şekilde, eğer yapabiliyorsanız daldaki kuşları bile korkutacak kadar rahat bir şekilde ses çıkararak esneyebilirsiniz.

 Göreceksiniz ki, bu hareket insanı inanılmaz derecede rahatlatıyor. Eğer yanınızda, çevrenizde kimse yoksa sereserpe yere uzanın ve hayvanların yaptığı gibi sırtımızı yere yaslayarak kaşımaya çalışın. Biliyoruz ki bu biraz abes gibi gelse de eğer bunu denerseniz ve yaparsanız göreceksiniz ki inanılmaz derecede rahatlatacaktır. 

Gevşeme hareketi yapmak

Evet, esnemek için farklı yöntemler denemek isterseniz, tavsiyemiz canlı müzikler dinleyin ve enerjinizi farklı müzik türlerini dinleyerek harcayın ve düşünün. Daha canlı, yüksek tempolu müzikleri dinleyerek vücudunuzu canlandırabilirsiniz ve kendinizi heyecanlandırabilirsiniz.

Başka rahatlama yöntemi arayanlara yel değirmeni taktiğini önerebiliriz. Burada ayağa kalkarak iki yana kollarınızı açıyoruz, vücudumuz büyük T harfi şeklinde iken kollarımızı omuzlarınızı hizasında saat yönünde küçük daireler çizerek döndürerek, kendinize fazla büyük eziyetler etmeden yavaş yavaş, halkaları hızlandırın, büyütün ve sonra da yaptığınız halkalarınızı yavaş yavaş küçülterek bu yöntem ile bitirin. Sonunda göreceksiniz ki inanılmaz bir rahatlama hissedeceksiniz.Bir başka rahatlama ve gevşeme yöntemi, ellerimizi yarım dakika boyunca rahat bir vaziyette sallayarak ve sonunda da kan akışını hızlandırarak bütün vücudumuza iyi gelecek hareketi yapmak için  yavaş yavaş vücudunuzun farklı bölümlerine dokunarak vurmaya çalışın, kulaklarınızı yavaş yavaş ovun. Kulak memelerini de yana, aşağıya, yukarıya çekip uzatarak, gevşetmeye çalışabilirsiniz. Böylece vücudunuzun ısındığını, karıncalandığını hissedeceksiniz, kanın alnınıza, yanaklarınıza, bacaklarınıza kısacası bütün vücudunuza yayıldığını hissedeceksiniz. Bu da sizi inanılmaz derecede rahatlatacaktır.

Son dinlenme, rahatlama yöntemi tavsiyemiz kahkaha atma ve gülme olarak söyleyebiliriz. İnsanlar her zaman gülmek için bir şeyler arar. Pek de kolay bir iş değildir gülmek. Bunu yapmak için kaşlarınızı kocaman sahte bir gülümseme yaprak birleştirin, sonra numaradan kahkaha atarak keyfinizi yerine getirmeye çalışın. Göreceksiniz ki sahte bir kahkaha olsa bile sonunda canlandığınızı hissedeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Anıtkabir Ne Zaman ve Nasıl Yapıldı başlıklı makalemizde Anıtkabir için ne kadar harcandı, Anıtkabir tasviri ve Anıtkabir'deki kuleler hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

FACEBOOK SAYFAMIZ