Havale, EFT, Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Havale, EFT, Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Havale, EFT ve hesap işletim ücreti almayan bankalar ilgi görmeye başladı. Tüketicilerin son zamanlarda bankalara ödedikleri masraf kalemleri giderek arttı. Bankalar da gelir elde etmek amacıyla havale EFT ve hesap işletim ücreti adı altında para kesmeye başladı. Burum böyle olunca bankalardan hesap açtıran herkes ince eleyip sık dokumaya başladı. Çünkü EFT masrafı, havale masrafı, hesap işletim ücreti, […]

Havale, EFT ve hesap işletim ücreti almayan bankalar ilgi görmeye başladı. Tüketicilerin son zamanlarda bankalara ödedikleri masraf kalemleri giderek arttı. Bankalar da gelir elde etmek amacıyla havale EFT ve hesap işletim ücreti adı altında para kesmeye başladı. Burum böyle olunca bankalardan hesap açtıran herkes ince eleyip sık dokumaya başladı. Çünkü EFT masrafı, havale masrafı, hesap işletim ücreti, dosya masrafı, kredi kartı numarası gibi farklı başlıklar toplanınca oldukça yüklü yekün teşkil etmektedir. Bu sebeple müşteriler yeni banka seçecekleri zaman EFT, havale, hesap işletim ücreti, kredi kartı aidatı almayan bankalar aramaya başladılar.

Bu konu ile ilgili olarak sizlerin meramını gidermek için yaptığımız araştırmayı paylaşıyoruz. Her bankanın farklı uygulaması olduğunu peşinden söylemekte fayda var. Bazı bankalar hesap işletim ücreti alırken, bazıları istisnai durumlar haricinde hesap işletim ücreti almamaktadır.

Bankaların çoğu bir yıldan daha düşük süre için açılan hesaplardan işletim ücreti talep etmektedir. Ancak internetten yapılan işlemlerden masraf alınmamaktadır. Tüketicilerin çoğu internetten bihaber olduğu için sürekli banka şubelerine giderek işlemleri burada yapmak istemektedir. Bankalar da şubelerden yapılan işlemlerden ücret talep etmektedir.

İşlemlerden ücret talep etmeyen bankalar

Sizlere internetten yapılan işlemlerden ücret talep etmeyen bankalardan bahsedeceğiz. Evet, dikkatle okumanızda fayda var. Mobil uygulamalar ya da internet bankacılığı kullanarak bankacılık işlemleri yaptığınız takdirde EFT, havale ve hesap işletim ücreti almayan bankalar en çok merak edilen finans kuruluşalarıdır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  En Kolay Para Kazanma Yöntemleri

Aşağıda listelediğimiz bankalar internet ve mobil uygulamalar aracılığıyla yaptığınız işlemlerden hesap işletim ücreti, havale, EFT ve para transferi ücretleri alınmamaktadır.

EFT masrafı, havale masrafı

Ücretsiz bankacılık hizmeti veren kurumlar

Garanti Bankası, Enpara Finansbank, ING Bank, HSBC Bank, Yapı Kredi Bankası, Türk Ekonomi Bankası

Cepteteb uygulaması

Türk Ekonomi Bankası’nın cepteteb uygulaması ile EFT, havale hizmetlerini ücretsiz olarak yapabilmektesiniz. Aynı zamanda Atm’lerden ücretsiz bilgi fişi de alınmaktadır. Bireysel olarak çekilen kredili araca dosya masrafı alınmamaktadır.

HSBC büyük adım uygulaması

Bankanın müşterilerine sunduğu bu uygulama ile üç tane otomatik ödeme talimatı verilmesi gerekmektedir. Otomatik ödeme talimatını toplam tutarı 500 liradan aşağıya olmaması şartı aranmaktadır. Böylece bankadaki hesabınızdan işletim ücreti, havale ücreti, EFT ücreti alınmamaktadır. Ayrıca e-mevduat hesabında da Hoş geldiniz faizi vermektedir.

Yapı Kredi Nuvo uygulaması

Son zamanlarda tüketiciler tarafından ilgi gören Enpara uygulamasına rakip olarak çıkarılan Yapı Kredi Nuvo uygulaması sayesinde müşteriler havale EFT ücreti ödemiyor. Aynı şekilde Yapı Kredi Bankası bu uygulama sayesinde müşterilerinden hesap işletim ücreti istemiyor.

ING günlük paket uygulaması

Avantajlı uygulama ile hesap işletim ücreti, kredi kartı aidatı, telefon bankacılığı internet bankacılığı mobil bankacılık ve ATM’ler ile yapılan işlemlerden EFT havale hesap işletim ücreti talep edilmemektedir.

Enpara direk bağlanma numarası

Finansbank Enpara uygulaması

Tüketici tüketicilerin yoğun ilgisi Finansbank son zamanlarda büyük bir atılıma örnek olmuştur. Rakip bankalarda Enpara uygulamasına benzer uygulamalara geçmek zorunda kalmıştır. Finansbank Enpara uygulaması sayesinde hiçbir ücret alınmamaktadır. Hesap işletim ücreti, havale ücreti, EFT ücreti almayan banka bütün işlemleri Online olarak internetten yapma fırsatı da vermektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Yüksek Gerilim Sistemcisi Kimdir Ne İş Yapar

Bu uygulama avantajlarından faydalanmak için encard sahibi olmak zorundasınız. encard almak için de herhangi bir ekstra ödeme yapmanıza gerek yok.

Bu uygulamanın tek eksisi ekstre gönderimleri, SMS gönderimleri için ücret almasıdır. Elbette bir yerlerden para alması gerekiyor. Siz de bunlar için talimat vermezseniz yine para ödememiş olursunuz.

İGaranti uygulaması

Garanti Bankası’nın uygulaması ile yapılacak olan işlemleri ücretsiz faydalanabilirsiniz. İGaranti uygulaması ile hesap açarsanız hesap ücreti ödeme yapmak zorunda değilsiniz.

Teknolojinin giderek yaygın bir şekilde kullanıma başladığı bu dönemde bankalar da birbirleriyle rekabet etmeye başladı. Bakalım kimler ayakta kalabilecek.

Sizlere yardımcı olmak amacıyla havale EFT, havale,  hakkında bilgilendirme yaptık. Siz de hala hesabınız bulunan bankadan yaptığınız  EFT, havale  ödemeleri için para ediyorsanız bir kez daha düşünün deriz.

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?