Hedef; Terörden Arınmış Türkiye

Hedef; Terörden Arınmış Türkiye

Türk Silahlı Kuvvetleri terörle mücadelede kararlı görünüyor. Yıllardır Türkiye’yi tehdit eden terör, suçsuz günahsız sivil insanların mal ve can kaybına sebep oldu. Yurt içinde ve sınırlarımızın dışında teröristlere karşı amansız mücadele eden güvenlik güçlerimiz zaman zaman sözde bölge sorumlusu veya diğer önemli görevler üstlenen terörist temsilcilerini tek tek temizleniyor. Teröristlere nefes aldırılmıyor Terör örgütü PKK […]

Türk Silahlı Kuvvetleri terörle mücadelede kararlı görünüyor. Yıllardır Türkiye’yi tehdit eden terör, suçsuz günahsız sivil insanların mal ve can kaybına sebep oldu.

Yurt içinde ve sınırlarımızın dışında teröristlere karşı amansız mücadele eden güvenlik güçlerimiz zaman zaman sözde bölge sorumlusu veya diğer önemli görevler üstlenen terörist temsilcilerini tek tek temizleniyor.

Teröristlere nefes aldırılmıyor

Terör örgütü PKK ülkemizin sınırları içerisinde zaman zaman hain tuzak ve pusularla gerek sivil, gerek askeri personele eylemler düzenliyor. Silahlı Kuvvetlerimiz düzenlediği operasyonlarla teröristlerin bulunduğu yerlere gidip onları etkisiz hale getiriyor. 35 yıldır binlerce şehit veren Türkiye teröristlerin yok edilmesi için etkin çalışmalar yapıyor.

Yeri gelince teröristlerin saklandığı mağaraların bulunduğu Kandil bombalanıyor, yerine göre de yurt içinde hedeflenen teröristlerin bulunduğu noktalar nokta atışları ile Türkiye terörden arındırılıyor.

Teröristler Temizleniyor

Yurt içinde terörist avı sürerken ülkemizin dışından bizi tehdit eden terör ile de mücadele ediliyor. Irak ve Suriye’de barınma imkanı yakalayan DEAŞ terör örgütü ve terör örgütü PKK’nın organik kolları PYD, YPG gibi unsurlarla da amansız mücadele veriyor.

Kararlı bir Ülke; Türkiye

Kararlılığını bütün dünyaya gösteren Türkiye, Haçlı zihniyeti ile hareket eden yabancı güçlerin eleştirilerine maruz kalsa da haklı davasından geri durmuyor. Yurt dışından özellikle Suriye’nin kuzeyinden ülkemizin sınırlarını tehdit eden YPG, PYD, PKK tehdidini bertaraf etmek için zaman zaman sınır dışı operasyonlar düzenlendi. Başta Afrin‘de teröristlerin başı ezildi, sonra Cerablus, Tel Abyad ve Resulayn gibi merkezler terörden arındırıldı.

Teröristlere çıkış yok

Türkiye terörden tamamen arınmak için kararlı hareket edince teröristler geri çekilmek zorunda kaldı. Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmaya çalışılan terör koridoru ülkemizin dik duruşu ile bertaraf edildi. Türk Silahlı Kuvvetleri hainleri amansız takip ederek bulunduğu noktada yok ediyor. Beli kırılan terör örgütü PKK değişik kirli oyunlarla varlığını devam ettirmeye çalışsa da beyhude, çünkü üzerine ödül kurulmuş sözde terör liderleri tek tek temizleniyor. Sıra hangi sözde bölge komutanında? Kaldı mı, hangi deliğe girdiler, yakında bulup çıkarılacaklar.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Ecrin Dursun Anlat Bana Öğretmenim Şarkısı

Türkiye terörden arınmış bir ülke olarak bölgede varlığını sürdürmeye kararlı. Geçmiş dönemlerde yakalanan sözde komutanlar medyada sık sık yayınlandı. İşte birkaç örnek.

hava operasyonu

Üzerine 4 milyon ödül konulan terörist öldürüldü!

Terör örgütü PKK’nın orta saha sorumlusu olduğu söylenen kod adı Ekrem Güney olan Azad Sisar öldürüldü. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin düzenlediği hava destekli operasyonda Diyarbakır Lice kırsalında gerçekleştirilen operasyon ile üzerine 4 milyon Türk Lirası ödül konulan terörist Ekrem Güney’in de aralarında bulunduğu 10’dan fazla teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. İlk gelen bilgilere göre terör örgütü PKK teröristlerine yönelik olarak gerçekleştirilen operasyonda örgütün üst düzey sorumlusu olduğu söylenen 10 kadar teröristin öldürüldüğü açıklandı.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklama ile Bingöl-Diyarbakır karayolu üzerinde vatandaşların malına ve canına kasteden, seyahat özgürlüğünü engelleyen, araçları gasp eden, adam kaçıran, askeri ve emniyet birimlerine saldıran, el yapımı patlayıcılarla mayın döşeyen, Dicle ve Hani Jandarma Komutanlığına saldıran terörist grubunun tespit edilerek etkisiz duruma getirilmesi amacıyla operasyon başlatıldığı bildirildi.  Söz konusu eylemlere katılan teröristlerin Seyrek, Hedik ve Lice’nin kuzey bölgeleri kırsalında, aralarında PKK’nın üst düzey sorumlularının da bulunduğu 10 kadar örgüt mensubunun sıkıştırıldığı açıklandı. Ayrıca şu bilgilere de yer verildi:

“Diyarbakır ili Lice ilçesi Seyrek ve Hedik köyleri arasındaki kırsal bölgede terör örgütünün üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu 10 kadar örgüt mensubu sıkıştırılmıştır. 2 Mayıs’ta başlayan operasyonlarda 3 tane PKK’lı terörist silah ve teçhizatıyla etkisiz hale  getirilmiştir. Ayrıca ondan fazla terör örgütü üyesinin öldürülmüştür. Bu teröristler arasında PKK’nın sözde üst düzey sorumlusu olduğu bildirilen kişiler ile iki tane örgüt bombacısının da etkisiz hale getirilen teröristler arasında olduğu yönünde değerlendirme yapıldı. Gerçekleştirilen operasyon kapsamında 10 tane uzun namlulu silah, tabanca, piyade tüfeği ve 42 tane  şarjör, 14 tane el bombası, balistik başlık, balistik yelek, patlayıcı düzeneği için hazırlanmış telsizler, gece görüş gözlüğü, Dünya koli bandı, sırt çantası, portatif çadır, giyim malzemesi, fotoğraf makinası, şemsiye ve 26 kilogram uyuşturucu da ele geçirildiği bildirildi.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Sürücü Belgesi (Ehliyet) Almanın Kolay Yolu

Güvenlik kaynaklarının verdiği bilgilere göre yapılan hava destekli operasyonda öldürülen teröristler arasında orta saha sorumlusu olduğu söylenen Ekrem Güney ve yardımcısı Ahmet Talva’nın da öldürülen teröristler arasında olduğu açıklandı. Bu teröristler Hani ve Dicle Jandarma Komutanlığına bombalı saldırı gerçekleştirmiş olan kişiler  olduğu açıklandı. Ekrem Güney ve Ahmet Talva adlı teröristler üzerlerine ödül konan mavi ve turuncu listede yer alan ve Kobani’ye giderek PYD’ye destek veren teröristler arasında yer aldığı açıklandı. Ayrıca operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin de PKK’nın kadın yapılanması üst düzey yöneticisi olduğu bildirilen Gülnaz Türk olduğu açıklandı.

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?