Hikaye Tamamlama Örnekleri

Hikaye Tamamlama Örnekleri

Asıl hikaye öğrenciler tarafından alttaki gibi hep birlikte yazılmıştır. Hikaye tamamlama her öğrenci tarafından farklı şekillerde yapılmıştır. Hep birlikte okuyalım , en güzel tamamlayan kim olduğunu siz söyleyin. Ormanın derinliklerinde bir sincap yaşarmış. Yaramaz mı yaramaz bir hayvanmış. Üstelik kendini beğenmiş bir yapısı varmış. Arkadaşlarının cevizlerini izinsiz alırmış. Bu yüzden ‘yaramaz sincap’ çıkmış adı. Arkadaşlarına […]

Asıl hikaye öğrenciler tarafından alttaki gibi hep birlikte yazılmıştır. Hikaye tamamlama her öğrenci tarafından farklı şekillerde yapılmıştır. Hep birlikte okuyalım , en güzel tamamlayan kim olduğunu siz söyleyin.

Ormanın derinliklerinde bir sincap yaşarmış. Yaramaz mı yaramaz bir hayvanmış. Üstelik kendini beğenmiş bir yapısı varmış. Arkadaşlarının cevizlerini izinsiz alırmış. Bu yüzden ‘yaramaz sincap’ çıkmış adı. Arkadaşlarına kötü şakalar yaparmış, haliyle kimse onu beğenmezmiş. Arkadaş bulmakta zorluk çekiyormuş.

Diğer hayvanlar birbirleriyle yardımlaşırmış ama bu sincapla kimse yardımlaşmazmış, çünkü bizim yaramaz sincap herkese alay edermiş.

Karlı bir kış günü ormana bir adam gelmiş. Sincabın bulunduğu ağacı kesmiş. Sincabın evi paldır küldür yıkılmış. Zavallı hayvan ağacın dalları arasına sıkışmış. Ağlama sesini duyan diğer hayvanlar…

Onu kurtarmaya gelmişler ama yetişememişler. Adam sincabı alıp götürmüş, diğer hayvanlar arkasından ağlamış. Adam iyi kalpli iyiymiş, sincabı evine götürüp onu beslemiş. Sincap adamla çok mutluymuş.

Bir gün sincap adamın buzdolabına girmiş ve bir sürü yemek çalmış. Adam farkına varmış, sincabı evinden koymuş. Sincap dolaşırken bir kuş görmüş. Kuşa “Hey kuş kardeş, sana bir şey diyeceğim. Yakınlarda bir orman var mı?” Ormanın nasıl olduğunu anlatmış. Kuş, “Evet ormanın yerini biliyorum.” demiş. Beraber gitmişler. Sincap arkadaşlarına yaptığı kötülükler için özür dilemiş ve mutlu mesut yaşamışlar. Bu hikayeyi tamamlayan Ecrin Dursun.


Hemen yardıma koşmuşlar ve yaramaz sincap bütün arkadaşlarından özür dilemiş. Yaramaz sincap sabah erkenden uyanmış ve arkadaşları artık onu ‘yakışıklı sincap’ diye çağırıyormuş. Yakışıklı sincap bu adı çok beğenmiş. Sonra bütün arkadaşlarına sarılmış. Artık akşamları bütün arkadaşları ile top oynuyormuş.

Sabah olmuş ve kral seçiliyormuş. Yakışıklı sincap demiş ki, “Bu kral ben olmalıyım.” Düşünmüş, kuralları açıklamış. 1. kural temiz olmak 2. kural yardımcı olmak 3. kural dürüst olmak 4. Her şey bilmek ve son olarak paylaşmayı bilmek. Bunların hepsi yakışıklı sincapta yokmuş. O da sabahları ve akşamları çalışmış ve kral yakışıklı sincap olmuş. Yakışıklı sincap ilk başta eskisinden bile daha güzel yönetmiş. Sonra diğer arkadaşlarından özür dilemek için onların evini de güzelleştirmiş. Annesi ve babası yakışıklı sincapla çok gurur duymuş. Artık soyadı Yakışıklı adı da Sincap olmuş. Doğum günü gelmiş hep beraber pastayı yapmışlar. Akşam olunca sincabın evine götürmüşler. Sincap çok duygulanmış. Hikayeyi yazan Ayşin Şami


Ağlama sesini duyan diğer hayvanlar onu konuşmuş. Aslan, “İnce bir hayvansın. Onu niye kurtaralım ki. Ceylan, “Ya bir susun'” Papağan, “Kardeşim, vallahi kafam şişti ula.” demiş.

Papağan ve Ceylan hariç bütün hayvanlar derken.. hadi sustuk derler. Aslan, “Bence kurtaralım.” Sonra herkes aslana, “Tamam.” der. Hepsi koşa koşa giderler. Aslan insanı görür ve onun üstüne üstüne atlar ve onu ısırır. Ceylan ise sincabı görür, der ki, “Arkadaşlar gelin sincap burada. Herkes gelmiş, aslan sincabı kurtarmış. Şincap, “Teşekkür ederim, arkadaşlar! Bir daha size kötü şakalar yapmayacağım.” demiş. Hepsi çok sevinir ve barışırlar.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Çocuk Bayramı Engel Tanımaz!

Bir gün birlikte oyun oynarken başka bir aslan çıkagelmiş. Aslan, “Seninle bir yarış kuralım mı” demiş. Diğer aslan kabul etmiş. Yarışın adı güneşmiş. Sincap, “Asslan, asslan, aaaslan!” diye bağırıyormuş ve yarış başlamış. Aslan rakibini bir çırpıda yere sarmış ve demiş ki, “Artık buradan git!” Korkarak gitmiş ormandan. Hikayenin tasarımcısı Toprak Murat Cenik

… sesin yaramaz sincabın olduğunu anlamışlar ama yardımına koşmamışlar. Çünkü onun yine kötü bir şaka yaptığını sanmışlar. Şansına yakınında kunduz ailesi varmış. Onlar sayesinde yaramaz sincap kurtulmuş. Bu kadar hayvanların yuvasını mahvettiğini gören oduncu da artık sadece ve sadece kuru ağaçlar kesilecekmiş.

Kunduzları gören diğer hayvanlar kunduzların kemirdiği ağacı iterek sincabın üstünden çekmişler. Sincap ise arkadaşlarına hem özür hem de teşekkür borcu olmuş. Sincap ise şöyle demiş; “Bir fıkra kitabı alıp arkadaşlarına bir fıkra okumuş. Bir daha asla kötü şakalar yapmamış. Böylece özür dilemiş, teşekkür etmeyi ise diğer bütün hayvanların ve kunduzları unutmamış. Evlerini o kadar sıcak o kadar güzel bir eve döndürmüş ki. Kış da olsa evleri erzak dolu muhteşem bir eve dönmüş. Bunu yaparken oduncudan yardım alarak teşekkür etmiş. Yaz akşamları ise aldığı fıkra kitabını okur ve görüşürlermiş. Bu hikayeyi tamamlayan Yağmur Ezgi Şahin


Ağlama sesini duyan diğer hayvanlar onun yanına gitmişler. Arkadaşları, “Yaramaz sincap yine bize kötü şakalar mı yapacaksın, neden ağlıyorsun” demişler. Yaramaz sincap, “Hayır, bu sefer şaka değil. Bir adam benim evimi, yani ağacımı kesti.” demiş. Sonra arkadaşları bu sefer yalanlarınla bizi kandıramazsın yaramaz sincap.” demişler. Sonra da arkadaşları gitmişler. O da yalan söylemenin ne demek olduğunu öğrenmiş. Bundan sonra bir daha yalan söylememiş. Bu hikaye yazan Eylül Temur

… “Arkadaşım ne oldu sana böyle?” dediler. Yaramaz sincap dedi ki, “Dizim çok acıyor.” dedi. Arkadaşları yaramaz sincap için yeni bir ev buldular. Yaramaz sincap çok teşekkür etmiş ve arkadaşlarından çok özür diledi. Yaptığı hatayı anlamış. Kendini affettirmek için arkadaşlarına yardım etmek istiyormuş. Arkadaşları onu artık çok seviyormuş. Bu hikayeyi tamamlayan Sıla Güzelses


Sincabın yanına gidip ona çıkmasına yardım etmişler. Demiş ki, “Özür dilerim, hepinize kötü şeyler yaptığım için. Önemli değil, anladın ya. Sonra arkadaş olup artık sincabın hiç arkadaşlarına “Çok iyi arkadaşımsın artık.” Çok seviyorlar. Sonra çok iyi insan olarak çok iyi arkadaşlar.  Hiç kötü şeyler yapmayın. Çok iyi biri olmuş. Bu metni tamamlayan Selma Temel

eğlenceli sincap hikayeleri


Diğer hayvanlar hemen yanına gelmişler ve sincap bir parçası demişler ama gerçek, bu sefer şaka değil. Hayvanlar, “İnansak mı? Evet inanalım, ne olacak ki. Aynen hemen yarın konuşalım ama onlar gidene kadar şakacı sincap ölmüş. Arkadaşları üzülmüş, ağlamışlar. Aslında şakacı sincap ölmemiş. Arkadaşlarının yanına gelmiş. Sincap demiş ki, “Demek ki beni bu kadar çok seviyorsunuz.” Hayvanlar, “Evet, sen öldün diye çok üzüldüm, size bir daha şaka yapmayacağım.” Hayvanlar, “Tamam tamam ama o adam benim evimi patır kütür kırdı. Sizin evinizde kalabilir miyim.” Sonra bir kişi ev yapmış sonra mutlu yaşamışlar. Mukadder Mavili’nin tamamladığı hikayeyi okudunuz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Karşıyaka (KSK) Futbol Kulübü Nerelerde?

Hemen yardıma koştular ve sincabı kurtardılar. Sincap arkadaşları da güldü ve “Ben sizi çok seviyorum, ben sizin gibi arkadaş görmedim.” Sincap ve arkadaşları uyumuşlar. Sabah sincap ve arkadaşları bir yerde buluştular. “Arkadaşlar size yalan  söylemeyeceğim, şaka yapmayacağım.” demiş. Çok iyi arkadaş olmuşlar ve güzel günler geçirmişler. Bir de herkes birbirlerini çok seviyormuş. Ezel Doğan’ın hikayesiydi.

Hayvanlar yardıma koşmuşlar. Yüksekte olan yeni bir ev yapmışlar. Arkadaşlarının bu tavrını gören sincap çok utanmış. O günden sonra sincap her zaman onlarla yardımlaşmış.
Ormanda büyük bir yangın çıkmış. Hayvanlar elbirliği ile yangını söndürmüşler ama ormanın yarısı kül olmuş. Yangını nasıl söndürdükleri anlatayım. Kuşlar sincabı kurtarmışlar. Geyikler, kurtlar ve ceylanlar ağacı kenara çekmişler. Sincap da yanmak üzere olan kuş yuvasını kurtarmış. Artık, cesur sincap olarak anılmış. 2-3 yıl geçmiş aradan. Popi’nin kurtardığı ve avcıya ceza olarak 3333 tane ağaç dikmesini söylemişler. Avcı bir daha böyle bir şey yapmamış. Dolayısıyla böyle kötü bir olay bir daha yaşanmamış. Ela Karşıyakalı kaleme aldı.

Yardımına koşup gitmişler. Çok büyük ağaç olduğu için zor kurtarılmış. Sincap özür dilemiş. Arkadaşlığı kabul edilmiş.Bir tane adam gelmiş ama o çok iyiydi. Görkem Güven Güney yazdı.


Ördek Miyılın demiş ki, “O bize yardım etmedi, biz ona yardım etmeyeceğiz. Çok kötü durumumuzda yanımıza bile gelmedi, Oraya gitmeyeceksiniz.” Keri itiraz etmiş ve yanına gitmiş. Sincap ağlıyormuş. Bütün kanları yayılmış. Sincap çıkmış, ona pansuman yapılmış. Çünkü eli yüzü kolu bacağı hep yararmış. Bir yerinde kırık çıkmış ve diğer hayvanlara haber vermeye gitmiş. Haricinde herkes gitmiş. Çok sıkılmış ve ağlamaya başlamış. Diğer hayvanlar anlamış ki sincap değil. Ördek biliyormuş. O günden sonra sincabın bir sürü arkadaşı olmuş.

Daha bitmedi hikaye, devam ediyor. 3 yıl sonra sincabın 3 yavrusu olmuş ve bu üç kardeşin iki tane anlaşan 62 kardeş yaramaz, birisi akıllıymış. Bu sincaplar yani iki kardeş bir gün ormandan dışarıya çıkmış. Anneleri herkese haber vermiş. Haber yok, bunlar ne olacak bilen yok. O zaman devam ediyorum. İki kardeş şehirde hayvanat bahçesine kaçmış. Onları aramaya gitmiş. Onları bulmuş ve sadece annelerin söylemesini istiyormuş. “Senin çocukların gagalı.” Anne sincap gitmiş ve demiş. Ardından barışmışlar. İpek Aybüke Atilla tarafından tamamlanan hikaye.

Ağlama sesini duyan diğer hayvanlar gitmediler. Çünkü o sincap onlara kötü davrandıkları için onlar da gitmediler. Sincap, “Kurtarın beni, bir daha kötülük yapmayacağım!” dedi. Hayvanlar der ki, “Seni kurtaracağız ama bir daha kötülük yapma.” Sincap der ki, “Tamam.” Hayvanlar onu kurtarır, o da hatasını anlar ve arkadaşlarıyla oyun oynar. Artık arkadaşlarının cevizlerini çalışmıyormuş. Bir gün sincabın doğum günü gelmiş. Hayvanlar sincaba güzel güzel hediyeler almışlar. Ecrin Çetinkaya tarafından ilave edilen hikaye.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Doymak Bilmeyen Adamlar


… hayvanlar koşa koşa gelmişler. Sincaba bakarak yardım etmişler ve sincap utancından yerlere girmiş. Şakalar yapıyormuş. Bir gün ormanda gezinirken sincap dolaşırken çukura düşmüş ve olanlar olmuş. Bir tane koca yılan eviymiş. Yılan ona doğru yaklaşmaya başladığı için yılan tam uyuyacakken kaplanın sesi duyulur. Aslan sinirlenip tam sincabı yiyecekken sincap yanından geçen böceği ağzına atmış. Aslan böcek sevmediği için sincabı yememiş ve hayatını iyi davranarak geçirmiş. Her hayvan iyi davranmaya başlamış. Hayatım mutlu yaşamış. Bu hikayeyi Emirhan Yıldız tamamladı.


… onu kurtarmış. Sonra adam oradan gitmiş. Herkes bir plan yaparken yaramaz sincap orada oyalanıyor. Aradan fark etmedikleri yardım ormanda çok kötü felaketler yapmış. Hayvanlar yangını fark etmişler; toprak, su ile söndürmeye başlamışlar. Neyse ki yangın söndürebilmişler. Orman küle dönmüş. Herkes bu durumda göç etmeye karar vermişler. Neyse ki güzel bir orman bulmuşlar ve oraya yerleşmişler. Orada, geçerken öbür ormanı düzeltmişler. Herkes arkadaş edinmiş ama orman kralı aslana hizmet ediyorlar. Aslan çok iyi yaşıyor. Hayvanlar aslanı görmüş. Tilki demiş ki, “Orada kötü bir aslan var, onu durdurmalıyız. Yoksa herkes çok üzülür.”

Korkak köstebek, “Hiç bu işe karışmayalım.” diyerek oradan ayrılmış ama goril onu tutmuş. Korkak köstebek “Ama beni hanım bekler.” Goril, “Hayır hiçbir yere gitmiyorsun.” demiş. Bu işte birlikte olacağız. Planı yapmışlar ve planı uygulamışlar. Az daha su içmeye giderken aslanın koltuğuna iğne koymuşlar. Aslan üstüne oturmuş. Akıllı tavuk şimdi anladın mı? Herkese böyle yaptın, demiş ve aslan “Tamam.” demiş ve mutlu mesut yaşamışlar. Emircan Bildik bu hikayeyi yazdı.

komik sincap hikayeleri


… direkt sesin olduğu yere doğru koşmuşlar. Kartal beraber sincabın olduğu ağacı açıp sincabı kurtarmaya çalıştılar. Sincap yırtık yere düşüyor ve orada kavga çıkmış. Sonra ormanın kralı aslan, “Ne oluyor burada, neden kavga ediyorsunuz? He söyleyin bana.” demiş. O başlattı. Baykuş, “Tamam.” Kurt bir daha gelirse ona tuzak kuralım. Doğru söylüyorsun, aslan. Bence onları öldürelim. Hayır olmaz, çünkü daha çok sinirlenen ve onlar da bizi öldürürler. Doğru söylüyorsun sincap kardeş.”

Sincap bir bilmece sor. Çocuk kalemini yere düşürmüş ama kalem düşmemiş. “Neden.” Demiş ki çünkü pilot demiş. Bu hikayeyi Eren sayan yazdı.

Bir önceki yazımız olan Digiturk Hakkında Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizde beIN Media, Digiturk film paketi ve Digiturk kurulumu kime aittir hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?