Hızlı Makale Yazmanın Püf Noktaları

Hızlı Makale Yazmanın Püf Noktaları

İnternet sitelerinin en önemli gücü kaliteli içeriklerdir. Fakat içerik hazırlamak her babayiğidin harcı da değildir. Web sitesinin rekabet edebilmesi için güncel ve kaliteli içeriklerle güçlendirilmesi zorunludur. Arama motorlarında indeks alabilmesi, dolayısıyla üst sıralarda yer edinebilmesi için iddialı sitelerin nitelikli makale ile doldurulması büyük avantaj sağlayacaktır. Nasıl köşe yazarı olunur öğrenin. 30 dakikada makale yazarak para […]

İnternet sitelerinin en önemli gücü kaliteli içeriklerdir. Fakat içerik hazırlamak her babayiğidin harcı da değildir. Web sitesinin rekabet edebilmesi için güncel ve kaliteli içeriklerle güçlendirilmesi zorunludur. Arama motorlarında indeks alabilmesi, dolayısıyla üst sıralarda yer edinebilmesi için iddialı sitelerin nitelikli makale ile doldurulması büyük avantaj sağlayacaktır. Nasıl köşe yazarı olunur öğrenin.

Düzenli olarak kaliteli içerik oluşturmak önemli bir sektör haline gelmiştir. Köşe yazarlığı, içerik editörlüğü yapmak veya makale yazarak para kazanmak isteyen gençler bu önemli pazarda büyük rol oynamaktadır. Üniversite eğitimleri boyunca hem harçlık edinmek hem eğitim masraflarını karşılamak amacıyla her sektörden web sitesine makale hizmeti vermektedir. İçerik oluşturma bilenler İçin oldukça kolaydır.

30 dakikada makale yazarak para kazanmak isteyenlerin ipuçlarını değerlendirmesi gerekir. Ticari forum sitelerinde içerik ihtiyacını gidermek amacıyla makale hizmetinden faydalanmak isteyen kişiler, acil içerik ihtiyacını karşılamak için ilan verirler. Ek iş mahiyetinde içerik oluşturmak isteyen gençler verilen ilanlara cevap verir. İşi almak istediğini belirtirler.  Makale ilanlarında abartısız bazen bir günde 50 makale veya bir haftada 200 makale talep eden işverenler olabiliyor. Böyle durumlarda yarım saatte hızlı makale yazma tekniğinden faydalanmak gerekir. Bu tekniği öğrendikten sonra bütün içerik ihtiyacı olan web site sahiplerine hem hızlı, hem de kaliteli makaleler hazırlayabilirsiniz.

KÖŞE YAZARI OLMAK

Diyelim ki işi aldınız. Günde 20 tane makale hazırlamanız gerekiyor ve her makale minimum 500 kelime olması talep ediliyor. İşte burada hızlı makale yazma teknikleri devreye girmelidir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Patoloji Laboratuvar Teknikeri Kimdir Ne İş Yapar İş İmkanları Maaşı

Öncelikle size verilen makale başlıkları masaüstü bilgisayarda aratarak birkaç tane farklı web sitesinden araştırma yapınız. Bu durum maksimum 5 dakika kadar sürmelidir.  Yazıyı tek siteden yararlanmak yerine harmanlayarak farklı düşünceleri birleştirip kaliteli bir içerik oluşturulmalıdır.

Şimdi sıra geldi kafanızda oluşturduğunuz fikir listesini hızlı bir şekilde yazıya dökmeye. Bunu nasıl yapacaksınız?  Artık akıllı cihazlarımız devreye girecek ve daktilo,  klavye kullanmadan 10 dakika içerisinde 500 kelime civarında kaliteli bir makale yazacaksınınız.  Diyorum ama aslında okuyacaksınız ve sizin söyledikleriniz akıllı telefonunuz vasıtasıyla yazıya dönüşecek.

Hâlâ anlayamadıysanız daha net bir şekilde izah etmek zorundayız.  Akıllı telefonun klavyesinde bulunan ayarlar ikonu tıklandığında mikrofon göreceksiniz. Herhangi mail hesabınıza girip yeni mail yazacakmış gibi bir sayfa açıp buraya söylediğimiz yöntemle 30 dakikada hızlı makale oluşturma tekniğini hayata getireceksiniz.

Farklı sitelerden faydalanmak amacıyla açtığınız sekmelerde kendi bilgi dağarcığınız ile yeni fikirleriniz kaliteli mükemmel bir makale ortaya çıkaracaktır.

Bu iş bittikten sonra noktalama işaretleri ve yazım yanlışlarını düzeltmek 10 dakika sürecek bir çaba ile düzenleyip içeriği hazır hale getireceksiniz.

Bu yaptığınız ek iş karşılığında ne kadar gelir elde edeceğiniz de hesap edebiliriz. Yarım saatte hızlı makale yazarak ortalama 7-8 TL para kazanacaksınız. Oluşturacağınız makaleler SEO uyumlu olması kazancınızın ve müşterilerinizin artması anlamına gelecektir.

Prensip; kendiniz makale yazarak para kazanırken hizmet verdiğimiz web sitesi sahiplerinin de para kazanmasına katkı sağlamak olduğunu unutmamak lazım. Seo uyumlu makale içerik oluşturamadığınıiz takdirde hizmet verdiğimiz web sitesi de arama motorları gözünde hiçbir değer kazanamaz. Dolayısıyla sıralamada geriler, ziyaretçi çekemez. Para kazanamayan, gelir elde edemeyen hiç kimse yeni makale alımı için ilan vermez.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Makaron Çanta İşi Yapmak

Demek ki ek iş olarak makale hizmeti yaparken bile kendi ayağımıza kurşun sıkmayalım. Yapılan işin kaliteli bir şekilde olması için kelime tekrarından kaçınılmalı, anlamsız, gereksiz kelimeleri içerik olarak kullanmamalıyız. Kendini sürekli güncel tutmak için her tür yayın takip edilmelidir. Kısaca okuyucu yerine kendinizi koymalı ve doyurucu bilgi veren yazılar çıkarmalısınız. Kelime kalabalığı yapmak için üretilen yazılar hem siteye hem de makaleden para kazanmak isteyene zarar verecektir.

Yarım saatte hızlı makale yazarak gelir elde etmek bilen için çok kolay, uzak olanlar için ise oldukça zordur. Her işte olduğu gibi kısa bir araştırma yapılmalı, kafada işin şekillendirilmesi sonra aynı anlama gelen kelimelerin farklı şekillerde söylenerek metnin zenginleştirilmesi gerekir. Farklı fikirlerin birleştirilmesi hem okuyucu hem de arama motorları gözünde beğeni olarak yansıyacaktır.

Bir önceki yazımız olan Satış Ortaklığından Nasıl Para Kazanılır başlıklı makalemizde Satış ortaklığı sistemi nasıl işler ve Satış ortaklığı sisteminden kar etmek hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?