Hızlı ve Kolay Kredi Veren Bankalar

Hızlı ve Kolay Kredi Veren Bankalar

Tüketim alışkanlığı çılgınca artan toplumun gelir durumu istediği gibi artmıyor, buna mukabil giderler katlanarak çoğalıyor. Sitemizin felsefesi gereği hep insan sloganı ile hareket etmekteyiz. Bu prensip doğrultusunda siz değerli kardeşlerimiz; mecbur kalmadıkça, zorunlu olmadıkça kredi çekme, borca girme, gereksiz harcama yapma lüksüne tevessül etmeyiniz! Ev almak, evlenmek, sağlık problemlerine çözüm bulmak için mecbur kalındıysa hızlı […]

Tüketim alışkanlığı çılgınca artan toplumun gelir durumu istediği gibi artmıyor, buna mukabil giderler katlanarak çoğalıyor. Sitemizin felsefesi gereği hep insan sloganı ile hareket etmekteyiz. Bu prensip doğrultusunda siz değerli kardeşlerimiz; mecbur kalmadıkça, zorunlu olmadıkça kredi çekme, borca girme, gereksiz harcama yapma lüksüne tevessül etmeyiniz!

Ev almak, evlenmek, sağlık problemlerine çözüm bulmak için mecbur kalındıysa hızlı ve kolay kredi veren bankaların tekliflerini (abartmadan) değerlendirmek durumunda kalabilirsiniz. Bu beklenmeyen olumsuzluklara veya mecburiyete karşı sizi eleştirmek ya da savurganlıkla suçlamak bize yakışmaz. Bizim üzüldüğümüz, eleştirdiğiniz kesim, garantili bir işi olmayan, sabit geri yeterli olmayan, borcu borçla kapatmayı alışkanlık haline getiren; kısacası sorumsuz, hesapsız kişilere yöneliktir. Biz de biliyoruz günümüzde birinden gidip borç istemek, bankalara faiz ödememek en güzeli. Lakin, güzel hasretlerimiz olan yardımlaşma, zor duruma düşene kucak açma dönemi çoktan kapandı. En yakınımız bile para ihtiyacımız olduğu zaman bin bir bahane uydurarak vermemek için yalan söyleyip kıvranmaya başlıyor. İnsanlar da ister istemez paradan para kazanmayı alışkanlık haline getiren finans kuruluşlarının kapısını çalıyorlar. Hatta, onların sürekli olarak ‘krediniz hazır, hemen çekmek için evet tuşuna basın, onaylayın’ gibi ekonomik tacizlerine maruz kalıyorlar. Tekrar ve önemle uyarıyoruz, ihtiyacınız yoksa, mecbur kalmadıysanız kredi olayına girmeyiniz!

Bankaların kredi tacizleri

Çok eski dönemlerde ihtiyaçların giderilmesi amacıyla bankalara gidip kredi almak tam bir işkenceydi. Bugüne gelindiğinde evrak talep etmeyen, kefil istemeyen, fazla inceleme yapmayan hatta size kredi vermek için amiyane tabirle havada takla atan finans kurumları oldukça fazla. Üstelik de şubesiz bankacılık ve telefon bankacılığı hizmetleri sayesinde kapı kapı dolaşmadan bu işlemler kısa süre içerisinde tamamlanıyor. Hatta ve hatta müşterisi olmadığınız, daha önce herhangi bir sebeple ilişki içine girmediğiniz finans kuruluşları bile, size istemediğiniz halde hazır kredi limitlerini hizmetinize sunuyor.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Emlak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
zorunlu ihtiyaç kredisi almak

Türkiye’de faaliyet gösteren finans kurumları insanların nakit ihtiyacını gidermek amacıyla hazırladıkları farklı kredi ürünlerini kullandırmak amacıyla müşterilerini beklemektedirler. İnsanın doğası gereği farklı beklentiler içine girerek ev, araba, işyeri, tatil, eğlence, eğitim, sağlık gibi ihtiyaçların çözümü için hızlı ve kolay kredi veren bankalardan kredi temin etmek isterler. Bu sebeple de araştırılır ve gerekli belgeler hazırlanarak kredi çekme talebinde bulunulur. Bankalar da uygun gördüğü müşterilerine kredi vermek için çaba harcar.

Finans sektöründe farkında olmadığımız büyük bir rekabet sürmektedir. Bankalar müşterilerine kredi vermek amacıyla her türlü hizmeti kolaylaştırma, hızlandırma yarışına girerler. Böyle olunca da hızlı ve kolay kredi sağlamak için müşterilere cazip teklifler gönderirler. İnternetin hayatımıza girdiği son dönemde gerek internet reklamları aracılığı ile gerek mail adresine gerekse telefonlara SMS göndererek her türlü krediyi sağlayabilecekleri yönünde cazip teklifler sunarlar.

Türkiye’de müşterilerine en hızlı ve kolay kredi veren bankalar genelde şu şekilde sıralanmaktadır. Finansbank, Odeabank, Garanti BBVA Denizbank, ve Akbank olduğu söylenmektedir. Her şeye rağmen kredi almak için bireysel görüşme yapmanız şarttır. Çünkü bankalar her önüne gelene hesapsızca düşünmeden kolay kredi vermemektedir. Kredi almak isteyen kişilerin, bankaların beklentilerine cevap veren ve gelir belgesini sunabilen nitelikte olması istenir.

Sizler de banka şubelerine gitmeden önce mutlaka internette kredi sorgulama motorları vasıtasıyla bankaların faiz oranlarını ve kredi çekmek isteyenlerden istenilen belgeler ve masrafları araştırarak gitmeniz daha avantajlı olur.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Bitlis Evde Ek İş İlanları

Zaman çok hızlı değişiyor. Hızlı ve kolay kredi veren bankalar her geçen gün yenisi ile artarak devam ediyor. Cepteteb, ING bank,Nkolay, Enpara insanların ihtiyaçlarına müthiş çözümler üretiyorlar. Online işlemler devreye girince kredi alma süreci diye şubesiz bankacılık bir durum söz konusu olmaktan çıkıyor. Bir T.C. numarası ile işler hallolabiliyor. Artık sorun artık kredi bulmakta değil esas olan alınan paraların geri ödememeleri.

Bir önceki yazımız olan Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Nasıl Olunur Ne İş Yapar başlıklı makalemizde Tıbbi Laboratuvar Teknikeri, Tıbbî laboratuvar teknikeri iş imkanları ve Tıbbi laboratuvar teknikeri maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Hızlı bir şekilde bankalardan kredi almanın en kolay yolu mobil uygulamalar üzerinden başvuru yapmaktır. T.C. numaranız ile yapacağınız başvuru sonuçları anında size olumlu ya da olumsuz olarak kurum tarafından bildirilir.

İhtiyacınız yoksa hiçbir zaman kredi çekme düşüncesinde olmayınız, çünkü gereksiz yere alınan paralar faizi ile birlikte geri ödeneceği unutulmamalıdır. İhtiyacınız olmadığı halde kredinizin onaylandığını çekebileceğiniz i söyleyen bankaların mesajlarına da itibar etmeyiniz. Gerçekten, en son çare olarak kredi almak zorunda kaldıysanız bütün bankaların incelenmesi ve size en uygun olandan alınması tavsiyemizdir.

Şimdi internette kredi hesaplama motorları yayınlayan web siteleri var. Orada ihtiyacınız olan miktarı ve vadesini yazın, hızlı ve en kolay kredi veren bankaların alacakları masrafları hesaplayarak tekliflerini değerlendirebilirsiniz.

Finans kurumları da ticari olarak hareket etmektedir, dolayısıyla verdikleri kredilerin geri dönmesi yönünde araştırmalar yaparlar. Bazı müşterilerin kredi notu düşük olduğu için kredi başvurularını reddederler.

Banka skoru veya kredi notu olarak adlandırılan, kişilerin ticari geçmişlerini gösteren sistem devlet tarafından kontrol edilmektedir. Geçmiş yıllarda bankalarla olan ilişkileriniz bir istatistik olarak değerlendirilir. Geçmiş yıllarda borcunuzu zamanında ödediyseniz bankalarla herhangi bir sorun yaşadıysanız. Sizi kara listede gören finans kurumları haliyle size kredi vermez. Kara listeden çıkmaya çalışmalısınız.

Bütün bankalar sağlam ve güvenilir müşteri ile çalışmak ister, dolayısıyla sorunsuz olarak paraları verdikleri insanlardan geri olabileceklerine inandıklarına hızlı ve kolay bir şekilde para vermeye çalışırlar. Bunun için de teknolojiyi kullanırlar. İnternet, telefon veya mobil uygulamalar aracılığı ile sizin taleplerinizi değerlendirirler.

İlk çektiğiniz bankanın kredi faiz oranı çok yüksekse ve sonradan çekeceğiniz bankanın kredi faiz oranı bir öncekini öderken ekstradan ödeme ihtiyacı hissettirmiyorsa sorun yok. Fakat birincisine ödediğiniz faize ekstradan yeni faizler ödeyerek kredi çekerseniz 2 kere faiz ödemiş olursunuz, buna da hiç gerek yok.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?