Hotmail mi, Gmail mi, Yandex Mail mi?

Hotmail mi, Gmail mi, Yandex Mail mi?

HANGİ MAİL SİSTEMİ DAHA İYİ İnternette  iletişimin en kolay ve en çok kullanılan sistemlerinden biri de mail yoluyla bilgi alışverişi yapmaktır. Mail almanın kolay yollarına sizlere anlatmak istiyorum. Hotmail mi, Gmail mi, Yandex mail mi,  yahoo mu, yoksa mynet mail mi… karar veremiyorsanız, biz avantajlarını kısaca sizlere anlatacağız. Yahoo, aol ve yerli mynet de alternatifler… İnsanlar e posta, e mail, […]

HANGİ MAİL SİSTEMİ DAHA İYİ

İnternette  iletişimin en kolay ve en çok kullanılan sistemlerinden biri de mail yoluyla bilgi alışverişi yapmaktır. Mail almanın kolay yollarına sizlere anlatmak istiyorum. Hotmail mi, Gmail mi, Yandex mail mi,  yahoo mu, yoksa mynet mail mi… karar veremiyorsanız, biz avantajlarını kısaca sizlere anlatacağız. Yahoo, aol ve yerli mynet de alternatifler…

İnsanlar e posta, e mail, mail gibi internet terimlerini çoktan öğrendiler ve kullanmaktalar. Fakat e posta alanında ilk kez hotmail insanların belleğine kazındığı için hemen herkes mail adresi sorulduğu zaman hotmail uzantılı bir e -posta adresi vermektedir. Gerçi son zamanlarda insanlar artık işin kolayını öğrendi. Arama motorunun avantajını kullanıyor. Gerçi hepsinin mobil uygulamaları sayesinde kullanım kolaylığı da var artık.

Hotmail kullanması biraz zaman alan bir e-posya sistemi olduğu için bizim size tavsiyemiz çok basit ve çok kullanışlı bir mail sistemi olan gmail iletişim sistemi olacaktır.
Hotmail sık sık güncelleme yaptığı için insanlar hangi sürümünü nasıl kullanacağını bilmiyor ve çok karmaşık geliyor. Oysa gmail kullansa hem kullanımı çok kolay, hem de erişiminin çok kolay olduğunu görecek. Gmail iletişimini severek kullanabilecek. Yandex deçok kolay bir kullanım sunuyor ama ülkemizde yeterli ilgiyi görmüyor.

Gmail ve Yandex kullanmak için ayrı bir programa gerek yok. Zaten her gün arama motoru Google veya Yandex açıldığı zaman sağ üstte mail butonu var. Bu mail butonuna tıkladığın zaman doğrudan mail hesaplarınızı görebilecek, kullanabileceksiniz. Dolayısıyla hotmaildeki gibi yeni bir sayfa bul, giriş yap, şifre unutma derdi yok.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Zeytincilik Zeytin İşleme Teknolojisi Teknikeri Ne İş Yapar
Hotmail, Gmail, Yandex Mail

GMAİL HESABI NASIL AÇILIR

Eğer hala bir gmail e posta adresiniz yoksa google ana sayfasında sağ üst tarafta bulunan gmail butonuna tıklayın, hesap oluştur bölümünden kendinize uygun bir e posta adresi edinin, sonrada kullanmak istediğiniz zaman her defasında google ana sayfasına girince gmail butonuna tıklayarak, kullanıcı adı ve şifrenizi girerek doğrudan kullanmaya başlayabilirsiniz.

Biliyorum alışkanlıkları değiştirmek kolay değildir ama hotmail kullanmak insanları çok yoruyor, çok zaman alıyor. Hatta ve hatta her yerde kullanma şansınız olmuyor, çünkü bazı yerlerde messenger adı verilen program kurulu olmadığı için hotmail kullanılamıyor. Oysa Yandex mail ve gmail’de böyle bir sorun olmadığı için doğrudan her yerde Google veya Yandex ana sayfasını aç, doğrudan kullanma imkanına sahip ol diyor.

YANDEX MAİL HESABI NASIL AÇILIR

Yandex mail hesabı açmak anyen Gmailde olduğu gibidir. Gmail kullanıcıları sadece mail adresi kullanmakla kalmıyor, isterlerse büyük dosyalarını barınabilecekleri disk alanları da vererek dosyalarınızı taşıyıcı bellek kullanmadan istediğiniz yerde indirme, kullanma şansı da vermektedir. Gmail kullanıcıları aynı zamanda aldıkları mail adresi sayesinde blog siteleri ücretsiz olarak site yayınlama hakkına da sahip oluyorlar.
Bana kalırsa gmail ve Yandex mail, Hotmail‘den daha kullanışlı olduğu için hiç zaman kaybetmeden Gmail hesabı açıp kullanın, çok faydalı ve gereklidir. Alışkanlıktan vazgeçmek zor olacaktır  ama hiç durmadan düşünmeden Hotmail alışkanlığından vazgeçmenizi tavsiye ederim.

Şunu da açıklıkla söylemek lazım ki hepsinin uygulaması mevcut. Mobil cihazlardan girişi hepsinde oldukça kolaydır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Cilt Kanserine Erken Teşhis

Bir önceki yazımız olan Doğal Et Üretiminden Para Kazanmak başlıklı makalemizde Doğal et, doğal et üretimi yapmak ve yapay et hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?