I Sesinin Öğretim Yöntemi

I Sesinin Öğretim Yöntemi

Üçüncü grup seslerden olan ı sesi öğretimi daha önce öğrenilen i harfi ile tamamen aynıdır. Bu harf üzerinde fazla durmaya gerek yoktur. Çocuğunuza daha önce öğretilen sesi hatırlatarak yazılışının aynı olduğunu sadece ses çıkışının farklı olduğunu fark ettirirseniz olay biter ama yine de hatırlatmak gerekirse ses farklı olduğu için çocuğunuza bu harfi hissettirmek için içinde […]

Üçüncü grup seslerden olan ı sesi öğretimi daha önce öğrenilen i harfi ile tamamen aynıdır. Bu harf üzerinde fazla durmaya gerek yoktur. Çocuğunuza daha önce öğretilen sesi hatırlatarak yazılışının aynı olduğunu sadece ses çıkışının farklı olduğunu fark ettirirseniz olay biter ama yine de hatırlatmak gerekirse ses farklı olduğu için çocuğunuza bu harfi hissettirmek için içinde ı sesi olan kelimeleri bulmaya çalışınız. Bu yapılan çalışmayla kelime dağarcığının artmasına hem de kendine güven kazanmasına katkı sağlayacaktır.

I-ı harfi öğretimi nasıl olmalı 

I Sesinin Öğretim Aşaması

 Yazılışı çok kolay olan I sesinin sadece büyük harfinde birazcık zorlanma olabilir onu da alıştırma kitaplarından bol bol yazdırarak kolaylıkla yazısını geliştirebilirsiniz. 

Başarılı bir harf öğretimi çalışması devam etmektedir, harfler yavaş yavaş netleşmeye, çocukların kafasında işin mantığı çözülmeye başlayacaktır.

 Değerli öğretmenlerim, sevgili veriler hep söylediğimiz gibi, lütfen aceleci olmadan, sabırsız davranmadan çocuğunuzun gelişimine katkı sağlayınız. Hemen her şeyi bir anda öğretilmez bu sebeple her şeyi zamana bırakarak isabetli bir karar vermiş olacaksınız. 

ı

Çocuğunuzun oyun oynama hakkının da olduğunu unutmadan, fazla sıkıştırmadan dersleri severek eğlenerek oyun şeklinde yapmasana yardım ediniz. Günümüz çocukları çabuk sıkılır çabuk bıkar siz de bunun üzerine giderek çocuğu derslerden soğutmayın.
 Ses, harf öğretimi çok zor değil ama çok tecrübe gerektiren bir uzmanlık işidir. I harfi öğretimi nasıl olmalı? Fazla zor olmadığını fazla zaman almayacağını hatırlatarak bir gün içinde bile bir sonraki sese rahatlıkla geçiş yapabilirsiniz ancak her zaman olduğu gibi yine bu öğrendiğimiz sesi de diğer seslerle birleştirerek yazdırma, okuma çalışması yapmanız gerekmektedir. Hepinize mutlu günler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Maddelerde Isı Alış-Verişi başlıklı makalemizde Isı alışverişi nasıl olur ve nesnelerde ısı alışverişi hakkında bilgiler verilmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Kütle-Ağırlık-Tartma Konu Anlatımı

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?