İdama Çarptırılan Mahkumlar

İdama Çarptırılan Mahkumlar

Bozuk giyotin Bir İngiliz, bir Alman, bir Fransız ve Türk olarak Temel büyük suç işlerler. Neticede mahkeme kararını verir 4’ü de idam edilecektir. Hakim idam mahkumlarına şans tanıyarak seçenekli ölüm cezası verir. İdam çeşitleri olarak; kurşuna dizilme, iple asılma, ateşte yakılma ve giyotin makinesi tercihi sunulur. Bütün mahkumlar düşünür taşınır ve 4 seçenekten birine karar […]

Bozuk giyotin

Bir İngiliz, bir Alman, bir Fransız ve Türk olarak Temel büyük suç işlerler. Neticede mahkeme kararını verir 4’ü de idam edilecektir. Hakim idam mahkumlarına şans tanıyarak seçenekli ölüm cezası verir. İdam çeşitleri olarak; kurşuna dizilme, iple asılma, ateşte yakılma ve giyotin makinesi tercihi sunulur.

Bütün mahkumlar düşünür taşınır ve 4 seçenekten birine karar kılar. İlk önce İngiliz idam edilmek istediğini söyler. İdam için seçeneği giyotin makinasıdır. -Neden giyotin istiyorsun, diye sorulduğu zaman şu açıklamayı yapar.

-Ben çabuk ölmek istiyorum, acı çekmek istemiyorum. İple asarsanız dilim sarkar, boğazım acıyor, canım çok fazla yanar. Buna tahammül edemem. Ateş ile yakılmak aynı şekilde çok ilkel, onu da kabul etmedim. Kurşuna dizilmek de çok mantıklı gelmedi. Hızlı bir şekilde ölmek için buradaki idam tercihlerinden en iyisi giyotin, diye açıklama yapar.

Yatırırlar giyotine. Kafası koparılacaktır. Makinenin düğmesine basılır. Tam İngiliz’in boynunu koparacağı sırada makine arıza yapar. İdam sorumlusu bu durumun ilahi bir adalet olduğunu, dolayısıyla serbest kalması gerektiğini söyler. Kurtulur.

Sıra Fransıza gelir. Fransız da İngiliz gibi giyotinde şansını denemek ister, çünkü aynı bahaneleri sayarak diğer idam çeşitlerinden istemediğini söyler.

-Benim de canım çok tatlı. İple de ateşle de kurşuna dizilme ile de idam edilmek istemiyorum. Acilen beni giyotin makinasına yatırın ve görevinizi yapın, der.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Çocuklar İçin Eğitici-Öğretici Masallar

Hemen Fransız da diyot makinasına yerleştirilir ve düğmeye basarlar. İngiliz’de olduğu gibi Fransız’ın boğazını koparacağı sırada makine bozulur. Aynı şekilde Fransız’a da “İlahi Adalet” diyerek serbest kalmasına izin verirler.

Sıra Alman mahkuma gelir. Olayın farkına varan Alman hiç tereddütsüz giyotinle idam edilmek istediğini söyler.

-Beni de hemen giyotin makinasına yerleştirin ve görevinizi yerine getirin, der.

İdam mangası Alman’ı da giyotine koyar, boğazını kesmek için düğmeye basar. Hiç sürpriz olmaz, yine arıza verir. Alman da serbest kalır.

Nihayet sıra Temel’e gelir. Sorarlar:

-Hangi idam çeşidini istiyorsun?

Temel cevap verir:

-Benim de canım elbette çok tatlı. İple idam edilmek istemem. Ateş üzerinde yavaş yavaş yanmak da hoşuma gitmez, onu da istemiyorum. Giyotin makineniz zaten bozuk! O zaman hızlı bir şekilde ölmek için kurşuna dizilmek istiyorum, der.

Yukarıdaki fıkranın farklı bir versiyonu şu şekildedir

Zeka fışkıran mühendis

Bir mühendis, bir doktor ve bir papaz idama mahkum olur. hepsi giyotinde gövdeleri boğazından ayrılarak öldürülecektir. İlk önce papaz idam edilecektir. Burada idam edilirken iki seçenek sunulur. Giyotin makinasına yerleştirilirken “yüz aşağı mı gelsin, yoksa yukarıya mı dönük olsun” idam mahkumlarına sorulur.

Papaz:

-Ben yukarı bakarak ölmek istiyorum. Çünkü Tanrı’ya yüzüm dönük olsun, der.

İstediği gibi yüzü yukarıya dönük bir şekilde giyotine yerleştirilir ve idam için makine çalıştırılır. O da ne? Tam boğazı koparılacakken giyotin arızalanır. Görevliler bu durumun Tanrı tarafından bir ilahi engel olarak yorumlar ve papazı serbest bırakırlar.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Nasrettin Hoca Nişadır Sayesinde Uçuşta

Sıra doktora gelmiştir. O da aynı şekilde yüzünü yukarıya doğru idam ister. Hemen yatırılır ve giyotin makinesi çalıştırılır. Boğazın kesilmesine birkaç santimetre kala aynı şekilde giyotin arıza verir. Doktor da ilahi adaletten yararlandırılır ve serbest kalır.

Sıra nihayet mühendise gelir. Mühendise sorarlar:

-Yüzün yukarıya mı, yoksa aşağıya mı dönük olsun?

Mühendis:

-Benim neyim eksik diğerlerinden? Benim yüzüm de Tanrıya doğru dönük olsun, yukarı istiyorum.

Mühendis giyotin makinasına yerleştirilir. Bıçak yavaş yavaş mühendise yaklaşıp boğazını kesecektir. Görevliler düğmeye basmak üzeredir. Mühendis yüksek sesle bağırır:

-1 saniye! Arızanın ne olduğunu anladım! Hemen size bu arızanın giderilmesi için neler yapmanız gerektiğini söyleyeceğim, der.

Bir önceki yazımız olan Doymak Bilmeyen Adamlar başlıklı makalemizde Bedava yemek, obur adam fıkrası ve Sınırsız yemek hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?