İğne Oyası İşi Kadınlara Para Kazandırıyor

İğne Oyası İşi Kadınlara Para Kazandırıyor

Türk geleneksel el sanatlarından birisi olarak kabul edilen dantel, örgü ve iğne oyası işi yaparak küçümsenemeyecek kar marjı yakalayabilirsiniz. Renkleri birbiriyle uyum halinde en güzel desenleri oluşturmak için varını yoğunu harcayan kadınlar iğne oyası işi ile para kazanabilirler. Geleneksel süsleme sanatları arasına alabileceğimiz göz nuru olan bu işçilik her kadının harcı da değildir. Çünkü emek, özveri, […]

Türk geleneksel el sanatlarından birisi olarak kabul edilen dantel, örgü ve iğne oyası işi yaparak küçümsenemeyecek kar marjı yakalayabilirsiniz. Renkleri birbiriyle uyum halinde en güzel desenleri oluşturmak için varını yoğunu harcayan kadınlar iğne oyası işi ile para kazanabilirler. Geleneksel süsleme sanatları arasına alabileceğimiz göz nuru olan bu işçilik her kadının harcı da değildir. Çünkü emek, özveri, zaman, en önemlisi de sebat ister.

İçinde yaşadığı çalkantıları, sevinci, hüznü desenlerle anlatan kadınlar genç kızlar iğne iplikle, nakış nakış oyalar. Karşılığında da aslında beklentisi çok fazla değildir, çünkü yapılan iş satıp para kazanmak için değildir. Amma velakin yaşadığımız olumsuz tablo karşısında ister istemez önyargılarını, kriterlerini, olmazsa olmazlarını, asla dediklerini bir kez daha düşünmek zorunda kalır. Yani finans anlamında herkes zor durumda kaldığı zaman mecburen çalışmanın mübah olduğunu bilerek, gerektiğinde iğne oyası işi veren kişilerle görüşüp para kazanabilmek istiyor.

İğne oyası modelleri kadınlar tarafından takip edilir ve az çok geçenlerin figürlerin modellerin isimleri bilinir. Renk tercihleri eğer önceden anlaşmalı olursa sipariş veren kişi tarafından belirlenir. Hayır, sipariş üzerine değil de önceden hazırlanan modeller satışa çıkacaksa tabii olarak iğne oyasını ilmek ilmek işleyen kişiye ait olacaktır.

Piyasada en çok adını duyduğumuz iğne oyası modelleri şunlardır:

 • Çıtı pıtı iğne oyası
 • Komşuları kıskandıran iğne oyası
 • Yaz çiçeği süslemeli iğne oyası
 • Sıralı iğne oyası
 • Zarif iğne oyası
 • Mum ışığı iğne oyası
 • Pembe düşler iğne oyası
 • Kırmızı beyaz rüyası
 • Renk cümbüşü iğne oyası
 • Çilek desenli iğne oyası
 • Okyanus içi iğne oyası
 • Beyaz rüya iğne oyası
 • Mantar desenli iğne oyası
 • Kardelen soluğu iğne oyası
 • Turkuaz mavisi iğne oyası
BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  İş Güvenliği İSG Uzmanı-OSGB Nedir Görevleri Maaşı

Kadınlar boncuklu iğne oyası modellerini de sevmeye başladı. Haliyle siparişler bu yönde artış gösterdi. En çok sipariş alan modeller arasında çiçekli ve boncuklu olanlar öne çıkıyor. Dolayısıyla sipariş almadan çalışmak durumunda kalanlar iğne oyası işi veren kişilerin tercihleri yönünde çalışmalıdır.

iğne oyası nakışları

İğne oyası nakışları

Renk uyumuna da dikkat etmelidir. Örneğin fuşya rengi mutlaka beyaz boncuklarla süslenmelidir. Aynı şekilde bordo bir yazmaya mutlaka açık turkuaz rengi boncuklar tercih edilmelidir. Yapılan çalışma kendini zıt renklerle gösterecektir. Kiremit rengi bir yazma kenarına da beyaz, açık yeşil iğne oyası nakışları düşünülmelidir.

İğne oyası herkesin yapabileceği bir iş değildir. Belli altyapısı olan iğne iplik ile eşgüdüm halinde çalışabilecek bayanların şanslı olduğunu hatırlatalım. Eğer iğne oyası hakkında fazla bilginiboncuklu iğne oyası modelleriz yoksa, ancak her şeye rağmen bu işi yaparak gelir temin etmek istiyorsanız kendiniz birazcık çalışma yapabilirsiniz. Bunu anlatan videoları izleyebilirsiniz. Her şeyden önce meraklı olmanın başlangıç için çok önemli olduğunu hatırlatalım. Herhangi bir eşarp, yazma, başörtüsü için kenarlarına iğne oyası çekilmesi istenmektedir.

Evlere iğne oyası işi veren firmalar

Çalışkan yetenekli kişilere iş vermektedir kendinizi geliştirin sonra eve ek iş veren firmalarla iletişime geçin. Farklı tasarım yapanlar güzel çalışmaları olan insanlara fazla olacaktır. İsterseniz eve ek iş veren firmaların sunduğu imkanları değerlendirin isterseniz kendi yaptığınız çalışmaları satın. Her halukarda gelir elde edeceksiniz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  En Çok Beğenilen Kredi Kartları Hangileridir

İğne oyası yapma ücretleri

Sadece bu işletilmesinden ayrıca dantel işi örgü işleri alabilirler. Aynı işi veren firmalar beraberinde boncuk işleri, takı tasarım işleri, gelinlik süsleme işleri de size sipariş edebilir. Çalışmalarınız beğenirse sürekli çalışmak isterler. Özellikle turistik bölgelerde daha çok satışı yapılan iğne oyaları altyapısı olan bayanların yapabileceği ve para kazanabileceği ek gelir fırsatları arasında yer almaktadır.

İğne oyası nasıl yapılır

Sizlere tavsiyemiz bu konu hakkında birazcık kendinizi geliştirin. İğne oyası nasıl yapılır, boncuk işi nasıl yapılır, pul boncuk işi nasıl tasarlanır öğrenin. Kendinizi geliştirin ondan sonra  iğne oyası işi veren firmalar iletişim kurun.

İğne oyası işi yapmak istiyorum

Kiminle iletişime geçmem gerekiyor. Sizin yapacağınız en kestirme yolu söyleyelim. Size iş verilmesi için öncelikle kendinizi tanıtmanız ve çalışmak istediğiniz belirten mesajlar yazmanızı tavsiye ediyoruz. Bu yazı altındaki mesaj bölümüne çalışmak istediğinizi belirten yazılar yazın.

İğne oyası işi veren esnaflar eleman aldıkları zaman sizin mesajlarınızı görecek ve size çalışma teklifi sunacak. Ayda yaklaşık 1200 lira civarında iğne oyası işinden istifade edebilirsiniz. Hemen alt tarafa bu işi almak istediğiniz belirten mesajlar yazmaya başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çeviri Yaparak Para Kazanmak başlıklı makalemizde Çeviri ajansı açmak, Çeviri işinden gelir elde etme ve kitap çevirme işi hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Ben çok iyi iğne oyası yaparım örgü işletimde çok iyi lütfen geri dönüş yaparmisiniz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?