İhtiyar Balıkçı Hikayesi

İhtiyar Balıkçı Hikayesi

Bir gün bir balıkçı varmış.  Bu balıkçıya halk dilinde “İhtiyar balıkçı”  denir.  İhtiyar balıkçı  bir gün evden çıkarken karısı nereye böyle bey diye sorar.  İhtiyar balıkçı teknesinde balık tutacağını söyler.  Karısı ise tamam akşama ne yemek yapayım diye soracaktım.   İhtiyar balıkçı hemen işe koyulmuş.  Akşam İhtiyar balıkçı eve gelmiş. Karısı bumbar dolması yapmıştı. Yaşlı balıkçı […]

Bir gün bir balıkçı varmış.  Bu balıkçıya halk dilinde “İhtiyar balıkçı”  denir.  İhtiyar balıkçı  bir gün evden çıkarken karısı nereye böyle bey diye sorar.  İhtiyar balıkçı teknesinde balık tutacağını söyler.  Karısı ise tamam akşama ne yemek yapayım diye soracaktım.   İhtiyar balıkçı hemen işe koyulmuş.  Akşam İhtiyar balıkçı eve gelmiş. Karısı bumbar dolması yapmıştı.

Yaşlı balıkçı yemeğe oturmuş. Yemek yemiş.  Çayını içmiş. Karısı başlamış.  Of of leğenim kırıldı bey.  Çamaşırı nasıl yıkayacağım.  Bize bir çamaşır makinası al.  Herkesle birlikte gün yapıyoruz.  Herkes bana gülüyor.  Şuna bak bir makinası bile yok.  Hah hah hah diye. Tamam alırız. Sen söyleseydin ben sana alırım.  Öyle mi tamam bey söylerim.  Karısı mutfağa gidip balıkçının çayını tazelemeye gitmiş. Çayını tazeleyip salona gelmiş.

İhtiyar balıkçı

İhtiyar balıkçının çayını vermiş. Sonra balıkçı yatmış.  Sabah olmuş.  Birden bir horoz üüüürü üüüürü diye bağırmaya başlamış. Zavallı balıkçı kalkmış.  Sonra  karısını kaldırmış.  Karısı kalkmış. Sofrayı hazırlamış.  İhtiyar balıkçı  karısıyla beraber çamaşır  makinası almaya gitmişler.

Karısı 7 kiloluk bir çamaşır makinası almaya karar vermiş.  İhtiyar balıkçı  o makinayı almış. Karısı ile birlikte eve gitmişler. İhtiyar balıkçı karısına tamam mı istediklerin bitti mi? Karısı hayır bitmedi. Ben bir saraya sahip olmak istiyorum.  Bir ev alalım tapusunu benim üstüme yapalım demiş. İhtiyar balıkçı kabul etmiş.  Çalışmış çalışmış para biriktirmiş. Sonunda bir saray ve bir ev yaptırmışlar. Evin tapusunu da karısının üzerine yaptırmış.  Mutlu mesut yaşamışlar.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Tüketici Hakları Nelerdir?

Bir önceki yazımız olan Çocuklar Nasıl Mutlu Edilir? başlıklı makalemizde çocuğu mutlu etmek, Çocuklar Nasıl Mutlu Olur ve ÇOCUKLARI MUTLU ETME METOTLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?