İlkokulda İlk Günüm

İlkokulda İlk Günüm

Cumartesi günü annem beni okula yazdırdı. Annem okula giderken ben de gitmiştim. Merdivenlerden çocuklar koşarak ve çığlık atarak ediyorlardı. Ben annene “anne ben buraya gelmem” dedim. Annem bana bakarak gülümsedi ve şöyle dedi. “Kızım okuldan korkacak bir şey yok bütün çocuklar okula gelmek zorunda.” Şimdi düşünüyorum da cumartesi gün nasıl yazdırdıysa?! Çocukluk bu ya:) Okula […]

Cumartesi günü annem beni okula yazdırdı. Annem okula giderken ben de gitmiştim. Merdivenlerden çocuklar koşarak ve çığlık atarak ediyorlardı. Ben annene “anne ben buraya gelmem” dedim. Annem bana bakarak gülümsedi ve şöyle dedi. “Kızım okuldan korkacak bir şey yok bütün çocuklar okula gelmek zorunda.”

Şimdi düşünüyorum da cumartesi gün nasıl yazdırdıysa?! Çocukluk bu ya:)

Okula gelmezsen ve eğitim almazsan nasıl istediğin doktor mesleğini olacaksın dedi, annem. Ben de anneme peki anneciğim okula geleceğim ama ilk günü sen de yanımda dur dedim. Tamam kızım ilk gün ben senin yanında olurum dedi annem. Hemen uyudum ve sabah kalkınca okula gitme vaktim geldiğini hatırladım ve annem ile birlikte okul yolunu tuttuk.

Sınıfa ilk girişimde çok mutlu olmuştum. Birazda korkuyordum. Öğretmenim bizle tanışmak için zevkli bir oyun oynattı. Topu atıp kendi ismimizi söyledik. Böylelikle Birazcık da olsun arkadaşlarımızın ismini öğrendim. Öğretmenimiz bu konuyla ilgili bize bir ödev verdi. Ödev de şu kartona isminizi yazıp iğne ile tutturacağız. Ve sınıftan çıktık annem bana kızım galiba çok güzel geçti sizin sesinizi duydum çok neşeliydi çok sevindiğsen ben de senin kadar çok sevindim. Umarım Okulu beğenmişsindir.

Eve giderken Annemle hiç konuşmadık. Eve geldiğimizde annem şimdi okulun nasıl geçtiğini sormak istedim. Az önce cevap vermedin dedi. Ve ben çok güzel geçti dedim. Anneme sarılırken birden bir kapı çaldı. Kapıyı açtığımda önünde babam duruyordu. Babama hoş geldin babacığım dedim. Babam koltuğa oturdu. Direk bana okulun nasıl geçti kızım dedi. Ben ise çok güzel geçti babacığım hatta öğretmenimiz bize ödev verdi dedim.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Yapı Denetimi Teknikeri Hakkında Merak Edilenler
Okula başladığım ilk gün

Ödev verdi sözünü duyunca babam ile annem birbirlerinin yüzleri şaşkın şaşkın baktılar. Babam anneme fısıldayarak ilk günden ödevimi olurmuş dedi. Ben tabi duymuştum bunları. Duydum ama bir şey demek istemedim. Babamla annem aynı anda ne ödeviymiş bu  dediler. Ben babacığım çok kolay bir ödev. Kartona isimlerimizi yazacağız ve toplu iğneyle tutturacağız dedim .

Yemeğimi yedikten sonra hemen ödevimi yaptım. Direk yatağımı koşarak uyudum. Mışıl mışıl bir uyku çektim. Sonra okuluma gittim ve öğretmenim çok beğendi. Böylelikle hem biz hem de öğretmenimiz isimlerimizi öğrenmiş oldu. Buradan da şunu çıkardım. Aslında okuldan korkacak bir şey yokmuş

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?