İNSAN İÇİN AİLENİN ÖNEMİ

İNSAN İÇİN AİLENİN ÖNEMİ

Aile çok önemlidir. Aile, anne, baba ve kardeşler den oluşur. Başta bizim için en çok acı çeken annedir. Çünkü bizi 9 ay 10 gün karnında taşır. Bu süreçte mide bulantısı yaşar. Yani çok zorluk çeker. Ama en zoru doğumdur. Annemiz çok acı çeker. Ayrıca biz daha hiç bir şey yapamazken o bize yardım eder. Yemek […]

Aile çok önemlidir. Aile, anne, baba ve kardeşler den oluşur. Başta bizim için en çok acı çeken annedir. Çünkü bizi 9 ay 10 gün karnında taşır. Bu süreçte mide bulantısı yaşar. Yani çok zorluk çeker. Ama en zoru doğumdur. Annemiz çok acı çeker. Ayrıca biz daha hiç bir şey yapamazken o bize yardım eder. Yemek yemekte, su içmekte,yürümekte bize yardım eder. Oysa ki bizi sevmese bunların hiç birini yapmaz.

Diğeri babamız. O çalışarak bizim ihtiyaçlarımıza yardım eder. Her gün erken saatte gidip geç saatte gelir. Kim bilir ne kadar zordur sabahın köründe uyanıp gecenin yarısı gelmek. O olmasa biz ne okula gider ne de başka bir şey yaparız. O da bunları bizi sevdiği için yapıyor. ben babamı bu yüzden çok severim.  O beni sever, ben de onu.

Ailenin önemi

Şimdi gelelim kardeşe. Benim bir ablam var. Benimle ilgilenir. Sırlarımı onunla paylaşırım. Bazen çok kavga etsek de birbirimizi çok severiz. Çünkü o benim ablam. İkimiz aynı şeyleri kullanırız. Hem bir gün anne ve babamız burada değilken sadece ikimiz olacağız. Birbirimizden başka kimse yok ki. Ben bu yüzden ablamı çok seviyorum. O da beni çok ama çok seviyor.

Evet yani aile çok önemli. Bize ailemiz bakar, ailemiz sever. Onların yerini hiç bir şey tutamaz. Ama bazıları annelerine, babalarına hakaret eder. Bu çok yanlıştır. Bazılarının hiç ailesi yok. Biz ailemizin kıymetini bilelim.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Bursalılar Üniversite Sayesinde Doğal Etle Besleniyor

Bir önceki yazımız olan Çocuklar Nasıl Mutlu Edilir? başlıklı makalemizde çocuğu mutlu etmek, Çocuklar Nasıl Mutlu Olur ve ÇOCUKLARI MUTLU ETME METOTLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?