İnsana Kıymet-Değer Vermekle İlgili Sözler

İnsana Kıymet-Değer Vermekle İlgili Sözler

 Herkes insan olduğunu ve insani özelliklerini yerine getirdiğini sanır ama önemli olanın bizim kendimizde var olduğunu sandığımız insani değerleri acaba başkalarına gerektiği gibi yansıtabiliyor muyuz?
İnsana değer vermek ile ilgili o kadar çok sözler söylenmiş ki inanın yazmak ve araştırmak günleri ayları alır. İnsanlar insana değer vermekle ilgili durmadan bir şeyler yazmak için oturup günlerce düşünmemişler, aksine yaşantılarından edindikleri tecrübeler sonucunda düşündüklerini yazıya döküp binlerde kelam etmişlerdir.
Yaptığımız kısa araştırma sonucunda edindiğimiz intiba sonucunda insanların birbirleri hakkında pek de olumlu düşündüklerini söyleyemeyeceğiz. Çünkü insanların çoğu yaratıkların en seçilmişi olan bizlerden nedense hep şikayet etmektedir.

Yazar ve düşünürlerin en çok yakındıkları ise insanların kendini bir şey sanarak böbürlenmesi, başkalarından üstün görmesi sonucu oluşan kendini değersiz hissettirmesi olarak karşımıza çıkıyor.
2. olarak da nankörlük sonucu diğer insan toplulukları tarafından dışlanılması insanlığın önemli sorunları arasında gözüküyor.
3. sırada ise genelde çok konuşan insanların genelde fazla bilgi sahibi olmadıkları yönünde.
4. olarak da insanların başkalarının yaptığı insan kategorilerini eleştirirken kendilerininde insanları guruplara ayırdıklarını maalesef şaşırarak gördük.
Sizler için en beğendiğimiz özlü bize göre diğerlerinden daha anlamlı gelen ve insana değer veren özlü sözleri resim haline getirip galeri oluşturduk. Umarız sizler için derlediğimiz insana değer vermekle ilgili sözleri beğenirsiniz ve düşüncelerinizi yorum olarak alta yazarsınız. İnsana kıymet vermekle ilgili sözler biraz düşünüp kendimize çeki düzen vermemize yarayabilir.
Beğendiğiniz resimleri sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Risk Almanın Faydaları başlıklı makalemizde NE ZAMAN RİSK ALINIR, RİSK ALMAK ve RİSK ALMANIN BASAMAKLARI hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

FACEBOOK SAYFAMIZ