İnsani Yardım Organizasyonları

İnsani Yardım Organizasyonları

 İnsanlığa hizmet amacıyla kurulmuş dernek, vakıf ve yardım örgütleri vardır. Kimisi ülkemizde faaliyet gösteriyor kimisi de büyüdükçe uluslararası nitelikte faaliyetlerine devam etmeye çalışmaktadır. Bütün bu insani oluşumlar ilk bakışta faydalı işler yaptığını düşünsek de daha sonra hem yanlış yönetim hem iyi denetlenmemesi hem de amaçları dışında hareket etmeye başlamaları sonucunda yıpratılmaya maruz kalıyorlar. Gerçek manada […]

 İnsanlığa hizmet amacıyla kurulmuş dernek, vakıf ve yardım örgütleri vardır. Kimisi ülkemizde faaliyet gösteriyor kimisi de büyüdükçe uluslararası nitelikte faaliyetlerine devam etmeye çalışmaktadır. Bütün bu insani oluşumlar ilk bakışta faydalı işler yaptığını düşünsek de daha sonra hem yanlış yönetim hem iyi denetlenmemesi hem de amaçları dışında hareket etmeye başlamaları sonucunda yıpratılmaya maruz kalıyorlar.

Gerçek manada düşünüldüğü zaman bu oluşumlar bir ihtiyaç ve bu boşluğu günümüz teknolojisi ile birleştirip en iyi şekilde kullanabilmek için çalışmalarına devam etmektedirler.

TÜRKİYE’DE  YARDIM KURULUŞLARI

Önceki dönemlerde bu işler dini inanç yapısı içerisinde çözülür, ihtiyacı olan insanlara farklı yöntemlerle yardım götürülürken günümüzde ise daha profesyonelce daha organize daha geniş alanda çalışan örgütler haline gelmiştir.

İşin özünde aslında bu insani yardım kuruluşları çok insani ve gerekli bir durum haline gelmiş ve önemli bir ihtiyacı karşılamak için kurulmuşlar. Bu görevi üstlenmiş insanların özverili fedakarlık çalışmaları sonucunda meydana gelmişlerdir.

İNSANİ YARDIM ORGANİZASYONLARI

İnsani yardım kuruluşları yardımsever gönüllü insanların bir araya gelmesinden oluşmuştur. Amaçları da her insanın asla itiraz edemeyeceği bir biçimde gerçek ihtiyacı olan insanlara çare bulmak için durumu iyi olan insanlardan yardım talep ederek, bu yardımları fakir fukaraya zorda darda kısalmış insanlara ulaştırmak. Bunun için aracılık yapmayı üstlenmişler ve büyük ölçüde de başarıya ulaşmışlardır. Bu insani yardım örgütlerinin yaptığı iş zenginden alıp zor durumda olan garibanlar felakete uğramış mağdurları yardım eli uzatarak bir köprü görevi yapıyorlar.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  ÇOK İDDİALI BİR SİTEYİZ

En başta söylediğiniz gibi bu işi yapmak isteyen ya da yapan o kadar çok yardım örgütleri türedi ki hangisinin gerçek amaca hizmet ettiğini söylemek çok kolay olmasa gerek. Biz niyeti halis olan ve bu önemli görevi en iyi şekilde yerine getiren dernekleri, örgütleri, kuruluşları ayrı tutarak bunları, yaptıkları çalışmaları sizlere aktarmaya çalışacağız.

İnsanlığa değer katan güzide kuruluşları ve çalışmalarını elimizden geldiğince analiz edip sizlerin de görüş ve düşüncelerini araştırarak faydalı işler yapanları öveceğiz, yanlış yapanları da yaptıkları yanlışları ve işleri tek sek gözler sermeye çalışacağız.

Bazen bu insani yardım kuruluşları siyasi bir amaç uğruna hem suistimal kurbanı oluyor hem de gerçekten acımasızca karşı siyasi görüş tarafından hedef haline gelebiliyorlar. Çünkü bunun örnekleri oldukça fazladır ve hâlâ bazılarının mahkemelik davaları devam etmektedir.

İnsanların çoğu eğer durumları iyi ise zor durumda kalan insanlara yardım etmek için farklı yöntemlerle bu önemli ihtiyacı gidermek istiyorlar. Güven söz konusu olduğu için hangi kuruluşa nasıl bağışta bulunacaklarını bilmiyorlar. Bilmiyorlar derken yöntemini bilmiyorlar anlamında değil, güvensizlikten kaynaklanan kafa karışıklığından dolayı bilmiyorlar, demek istiyorum.

Bu insani yardım kuruluşları yaptıkları çalışmaları bazen ekranlara yansıtıyorlar ve gerçekten çok uzaklardaki ihtiyaç sahibi insanları bulup gönüllüleri aracılığıyla yardım dağıtıyorlar. Bu yaptıkları çalışmaları vicdan sahibi her insan takdir eder  destekler. Biz de işini şeffaf bir şekilde ve gerçekten halis olarak çalışma yapan her türlü insani yardım organizasyonları çalışmaları destekliyoruz ve bu çalışmalarda hem maddi hem manevi olarak herkesin katkı sağlamasını umuyoruz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  İnsanların İsimlerini Hatırlayamama

Bir önceki yazımız olan Çocuklar Nasıl Mutlu Edilir? başlıklı makalemizde çocuğu mutlu etmek, Çocuklar Nasıl Mutlu Olur ve ÇOCUKLARI MUTLU ETME METOTLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Merhaba
  Yüksel KURTULMUŞ
  Iki mahkemem var 2019/356 ve 2018/ 474 aralık ayında sonlanacak 2012 yılında iflas ettim ve bu yüzden mahkemem oldu. 5 bin tl lazım.
  Evliyim ikiz 8 yaşında oğullarım var. Eşim çalışmıyor çocuklarım konuşamıyorlar diye. Evim kira 425 tl. 6 yıldır aynı işyerinde askeri ücretle çalışmaktayım. Maaşımın 1/4 u 530 tl maaş haczi kesintisine uğruyor. Borc veya maddi yardıma ihtiyacım var.
  05314593067
  belissimo78@gmail.com

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?