İnternetten Yemek Siparişi

İnternetten Yemek Siparişi

Yoğun iş temposundaki insanlar acıktıkları zaman karınlarını doyurmak için teknolojinin nimetlerinden faydalanmak istiyor ve en kolay yöntem olan internetten yemek siparişi ile ihtiyacını gideriyor. Hatta son zamanlarda çalışmayan insanlar da evden bu yönteme başvurup internetten yemek siparişi vererek karnını doyurma seçeneğini kullanıyor. Internetten karnını doyurma seçeneğini en bilindik ismi hiç şüphesiz yemeksepeti.com olarak karşımıza çıkıyor. Bu internetten […]

Yoğun iş temposundaki insanlar acıktıkları zaman karınlarını doyurmak için teknolojinin nimetlerinden faydalanmak istiyor ve en kolay yöntem olan internetten yemek siparişi ile ihtiyacını gideriyor. Hatta son zamanlarda çalışmayan insanlar da evden bu yönteme başvurup internetten yemek siparişi vererek karnını doyurma seçeneğini kullanıyor.

Internetten karnını doyurma seçeneğini en bilindik ismi hiç şüphesiz yemeksepeti.com olarak karşımıza çıkıyor. Bu internetten online yemek sitesi gerçekten büyük bir işlevi yerine getirerek büyük bir kesime hitab ederek önemli bir görevi üstlenerek Türkiye’nin karnını doyuruyor diyebiliriz.

Her şey iyi güzel de peki bu internet sitesi bütün yiyecek içecekleri kendisi mi üretiyor.? Hayır. Sizin de tahmin edeceğiniz veya bildiğiniz gibi Türkiye genelindeki yiyecek içecek firmaları bu siteye üye oluyor ve satılan her yiyecek için komisyon ödüyor.

Örnek olarak acıktınız zaman sipariş vermeniz gerekiyor. Bulunduğunuz ildeki yiyecek içecek firmaları sitede karşınıza geliyor istediğiniz bir lokantanın menüsünü ekrana getirip beğendiğiniz yiyecekleri sipariş veriyorsunuz toplamda 30 tl ödemeniz gerekiyor işte bu 30 tl nin yüzde 10 yemek sepeti. com adlı siteye komisyon olarak otomatikmen kaydediliyor.

netten yemek

Sistem ilk bakışta gayet mantıklı ve olağan gibi görünse de aslında kazın ayağı hiç de düşündüğümüz gibi değil. Her yerde bildiğimiz 1 tek kıymalı pidenin ortalama fiyatı 7 – 8 lira iken, sepete dahil olan firmalar fiyatı yüzde 20 oranında artırarak 10 lira civarına çıkarıyor, yüzde 10’unu internet sitesine komisyon olarak öderken, yüzde 10’da ekstra yol masrafları eklenerek yüzde 20 zam size yiyecek içecek satmış oluyorlar.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Türkolog Süleymanov'a Büyük Onur

Eğer çok zorunlu değilseniz çalıştığınız yerden dışarı çıkmanızı, bizzat lokantaya, restorana giderek yemek yerseniz, ne internetten online yemek sitesine komisyon ödersiniz ne de ekstralar. İnternetten yemek siparişi yerine kendiniz gidin, karnınızı doyurun ki yol masrafına para ödemenizi tavsiye ederiz.

Eğer işyerinizden ya da evinizden çıkama durumunda iseniz de internet sitesi paketinden değil bizzat yemek almak istediğiniz restoran ya da lokantadan direkt sipariş vererek daha ucuza ve daha kısa zamanda yiyecek içecek siparişi verebilirsiniz. Bu durumda hem işyeri sahipleri memnun kalacak ve komisyon ödemek zorunda kalmayacaklar ve muhatap olarak da sizi alacaklar üye oldukları internet sitesine de hesap vermek durumunda kalmayacaklar. Yani alan memnun satan memnun olacak.

Hiç yoktan yere esnafların ve tüketicilerin sırtından yılda yaklaşık 137 milyon dolar işlem hacmine ulaşan bu site firmaların ve siteden alışveriş yapanların kanını emmiş olacaklar.

Tekrar ediyoruz, lütfen internet sitesindeki yemek sitelerinden sipariş vermeyelim, hizmet almak istediğiniz yemek firmalarından kendi internetten yemek siparişi bularak veya telefon numaralarını alarak aracısız, komisyonsuz ve istediğiniz gibi yiyebileceğimiz içebileceğiniz yemek siparişleri verelim. Bizden söylemesi.

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?