İşçi – Havuz Problemlerinin Çözüm Yolları

İşçi – Havuz Problemlerinin Çözüm Yolları

İşçi – havuz problemleri en sık karşılaşılan konular arasında gelmektedir. Işçi havuz problemleri aslında oran orantı konusu ile doğrudan ilişkili olduğu için oran orantı konusunu iyi bilmeniz sizin için bu konuyu anlamanıza yardımcı olacaktır. İşçi – havuz problemleri  konu anlatımı iyice izlenmelidir. İşçi – Havuz Problemlerinin Çözümü Arkadaşlar işçi havuz problemlerini çözmek için dikkat edilmesi gereken en […]

İşçi – havuz problemleri en sık karşılaşılan konular arasında gelmektedir. Işçi havuz problemleri aslında oran orantı konusu ile doğrudan ilişkili olduğu için oran orantı konusunu iyi bilmeniz sizin için bu konuyu anlamanıza yardımcı olacaktır. İşçi – havuz problemleri  konu anlatımı iyice izlenmelidir.

İşçi – Havuz Problemlerinin Çözümü

Arkadaşlar işçi havuz problemlerini çözmek için dikkat edilmesi gereken en önemli konu kapasite meselesidir. Yani kapasite nedir, ne değildir iyi bilirsiniz işçi havuz problemleri ile ilgili tek sorun yaşayacağınızı zannetmiyoruz. Kapasite nedir diye sorulduğu zaman birim zamanda yapılan iş miktarına dönmektedir. Kapasite denizli zaman işçi problemlerinde bahsedilen zaman dilimidir işin ne kadar sürede yapıldığını ya da yapılması gerektiğinden bahsedilmektedir. Örnek olarak vermek gerekirse klasik olarak söylenen bir işçi verilen bir işi 5 günde tamamlıyor sa bir günde ne kadar 5 işçi bir günde ne kadar iş yapar gibi sorulduğu zaman kapasiteyi bulmak için birim zamanı yapılan yapılan iş gününe böldüğümüz zaman kapasite kolaylıkla bulunmaktadır.

İşçi – havuz problemleri izle

İşçi – havuz problemleri  konu anlatımı
Işçi havuz problemleri en çok dikkat edilmesi gereken konu işçi sayısı yapılan zaman doğal olarak da bir kişinin birim zamanda ne kadar iş yapacağını bulmak işi yapan kişi ile çarpmak işin en basit mantı olduğunu söylenebilir.
İşçi problemlerinin basit bir mantıkla örneklemek gerekirse Ahmet ile kamil bir şey tek başlarına sırasıyla 8 saatte 4 saatte bitirebilmektedirler, diye başlayan ve sonrasında Ahmet Kamil birlikte bu işe başlayıp 3 saatte bitirdiklerini söylüyorlar ve sonra Ahmet işi bırakıp gidiyorsa kalan işi Kamil ne kadar sürede bitirir gibi sorular sorulur. Burada yapmamız gereken birim zamanı yani Ahmet’in Kamil kapasitelerini hesaplama işi kolaylaştıracak ve bizi sonuca götürecektir.
Başka bir işçi problemin de örnek olarak Fadime ile Müjgan bir işi birlikte 6 saat çalışarak girebiliyorsa Fadime 1 saat Müjgan 2 saat çalışırsa bu işin 9 da etkisini bitiriyoruz buna göre Fadime kalan işin tamamını tek başına bitirmek zorundadır. Ne kadar sürede bitirebilir gibi farklı ilginç işçi çalışma problemleri karşımıza çıktığı zaman yapacağımız iş hep söylediğimiz gibi çalışanların yapabileceği iş kapasitesini hesaplama olacaktır. Gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. İşçi – havuz problemleri  konu anlatımı sizlere yardımcı oldu mu?

Bir önceki yazımız olan Cümlede Fiilimsileri Bulma başlıklı makalemizde Cümlede Fiilimsiler Nasıl Bulunur, Fiilimsiler ve FİİLİMSİLER KONU ANLATIM VİDEOSU hakkında bilgiler verilmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  5. SINIF TÜRKÇE ANLATIM BOZUKLUĞU TESTİ

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?