IŞIK VE SES KONU ANLATIM VİDEOSU

IŞIK VE SES KONU ANLATIM VİDEOSU

Fen ve teknoloji dersinde işlenen ışık ve ses konusu öğrencilerin ilgisini çeken eğlenceli bir konudur dersimizde ışık nedir, ışık kaynakları nedir, ses nedir, ses kaynakları nedir, ses türleri öğrencilerle etkileşim içinde karşılıklı soru cevap şeklinde anlatmaya çalışmaktadır.  Konumuz tecrübeli öğretmen tarafından her türlü deney malzemeleri ile birlikte uygulamalı olarak anlatılmaya çalışmaktadır. İdeal eğitim sisteminde aktif […]

Fen ve teknoloji dersinde işlenen ışık ve ses konusu öğrencilerin ilgisini çeken eğlenceli bir konudur dersimizde ışık nedir, ışık kaynakları nedir, ses nedir, ses kaynakları nedir, ses türleri öğrencilerle etkileşim içinde karşılıklı soru cevap şeklinde anlatmaya çalışmaktadır. 

Konumuz tecrübeli öğretmen tarafından her türlü deney malzemeleri ile birlikte uygulamalı olarak anlatılmaya çalışmaktadır. İdeal eğitim sisteminde aktif öğrenci dediğiniz öğrencilerin derse doğrudan katılarak desteklemesi şeklinde anlatılan ışık ve ses konusu derinlemesine işlenerek bol örnekler göstererek anlatılmaya çalışılmıştır. Konu anlatılırken sürekli deneyler yapılmış, yapılan deneylerin yapılış amacı, yapım aşamaları, deneyin sonucu, deneyin analizi gibi konular sırasıyla öğrencilerle birlikte irdelenerek konunun öğrencilere pekiştirilmesi sağlanmıştır.

IŞIK VE SES VİDEOLU KONU ANLATIMI
 Sevgili öğrenciler sizler de ışık ve ses konusu kafanızda tek soru işareti kalmadan öğrenmek istiyorsanız hazırlanmış olan konu anlatım videosu sonuna kadar dikkatle izlemenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca sizlere önerimiz sizler de elinizde bir kalem bir kağıt olarak deney esnasında yapılan çalışmaları sizlerinde etmesi yeri geldiğinde videoyu durdurarak sizinde kendinizce sessizce cevap vermeniz konuyu en iyi şekilde öğrenmek için faydalı olacaktır. Işık ve ses konusunda maddelerin ışığı geçiren geçirmeyen yarı geçiren maddeler olarak saydam maddeler yarı saydam maddeler, saydam olmayan maddeler olarak sınıflandırılmaktadır.

Ortaöğretim 5. Sınıf Fen ve Teknoloji dersi Fizikler Olaylar, Işık ve Ses konu anlatımı hakkında önemli bilgiler verildi.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  N SESİ (HARFİ) ÖĞRETİMİ

Bir önceki yazımız olan Maddelerde Isı Alış-Verişi başlıklı makalemizde Isı alışverişi nasıl olur ve nesnelerde ısı alışverişi hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?