İstenmeyen Gebelik Tedavisi

İstenmeyen Gebelik Tedavisi

İstenmeyen gebeliklerin sona erdirilmesi için kürtaj yapılması ile birlikte kızlık zarı dikimi ihtiyacı da doğabilecektir. Günümüz teknolojisinin her türlü imkanı sağlaması sayesinde bu işlemler sorunsuz şekilde yapılabilecektir. Eşler arasında ya da sevgililer arasında istenmeyen gebeliklerin oluşması yaşanabilecek sorunlar arasında yer almaktadır. Kadınların istemedikleri bir gebeliğe sahip olmaları sonuçları açısından oldukça sorunlu olabilecektir. Bu gebeliklerin sona […]

İstenmeyen gebeliklerin sona erdirilmesi için kürtaj yapılması ile birlikte kızlık zarı dikimi ihtiyacı da doğabilecektir. Günümüz teknolojisinin her türlü imkanı sağlaması sayesinde bu işlemler sorunsuz şekilde yapılabilecektir.

Eşler arasında ya da sevgililer arasında istenmeyen gebeliklerin oluşması yaşanabilecek sorunlar arasında yer almaktadır. Kadınların istemedikleri bir gebeliğe sahip olmaları sonuçları açısından oldukça sorunlu olabilecektir. Bu gebeliklerin sona erdirilebilmesi için kürtaj işleminin yapılması yeterli olacaktır. Birçok farklı yöntem kullanılarak yapılabilecek olan kürtaj hastanın durumuna ve isteklerine göre değişiklik gösterebilecektir.

Kürtaj Neden Yapılır?

Genel olarak kürtaj yapılmasının nedeni istenmeyen gebeliklerin sona erdirilmesi olsa da sağlık sebeplerinden dolayı da yapılabilmektedir. Kürtaj Ankara ilimizde de diğer illerimizde olduğu kadar sıkça tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Alanında uzman doktorların yapacakları işlemler sayesinde oluşmaya başlamış bebeklerin rahimden alınmaları sağlanmaktadır. Teknolojinin de yardımı ile kürtaj esnasında kullanılan malzeme ve cihazların kullanılmalarına imkan sağlanabilmektedir.

Kürtaj Ağrılı Bir Süreç Midir?

Öncelikle kürtajın yapılması için kesinlikle anestezi uygulanması gerekmektedir. Hastaların durumlarına ve aynı zamanda isteklerine göre uygulanacak olan lokal ya da genel anestezi ile birlikte acı çekilmemesi de sağlanabilecektir. Genel anestezinin daha çok tercih edildiği kürtajda lokal anestezi esnasında hastanın kendinde olması ve yapılacak olan işlemleri fark edebiliyor olması nedeniyle çok fazla tercih edilmemektedir. Kürtaj Ankara ilimizde yapılacak olan işlemler sayesinde ­istenmeyen gebeliklerin sonlandırılmaları da sağlanabilmektedir.

İstenmeyen Gebelik

Kürtaj Nasıl Yapılır?

Kürtajın yapılabilmesi için birden fazla yöntem kullanılmaktadır. Genel olarak vakumlu kürtajın daha çok tercih edilmesi hem daha etkili sonuçlar vermesi hem de daha sağlıklı bir yöntem olmasından dolayıdır. Genel olarak kürtajda amaç rahim boşluğunda bulunan döllenmiş kadın yumurtasının buradan temizlenmesidir. Kullanılacak olan yöntem ne olursa olsun rahim boşluğuna tutunmuş olan bu yumurtanın temizlenmesi standarttır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Fiziksel Olarak Oynanabilecek En İyi Çocuk Oyunları

Kürtajın Yapılması İçin Resmi İşlemler

Öncelikle bir kadının kürtaja karar verebilmesi için 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. 18 yaşından küçük olan kadınlar için kürtaj kararının velileri tarafından verilmesi gerekmektedir. Evli kadınların bu kararı verebilmesi için kocalarının da izni olması gerekmektedir. Bunun dışında bekar kadınların kürtaj yaptırabilmeleri için kendi izinlerinin olması yeterli olacaktır. Aynı zamanda 10. hafta gebeliğini doldurmuş olan durumlarda kürtaj yapılması yasal olarak mümkün değildir. KürtajAnkara’da bu şekilde yaptırılacak olan işlemlerde doktorlar ve hastaların cezai sorumlulukları olabilecektir.

Kızlık Zarları Neden Dikilir?

Kızlık zarları kişiden kişiye değişmekle birlikte farklı nedenlerden dolayı zarar görebilir ya da yırtılabilirler. Cinsel ilişki, mastürbasyon ya da düşme gibi nedenlerden dolayı yırtılan kızlık zarı dikimi yapılması ile birlikte ilk günkü haline gelebileceklerdir. Bazı kadınlarda bulunan kızlık zarları narin yapıları nedeniyle çoğu zaman diğerlerinde görülmeyecek nedenlerden dolayı zarar görebileceklerdir.

Kızlık Zarları Nasıl Dikilir?

Kızlık zarlarının dikilmesi işlemi birden fazla şekilde yapılabilecektir. Zarların durumlarına göre kullanılacak yöntemler de değişiklik gösterebilecektir. Zarar görmüş olan zarlar yeniden dikilerek eski haline getirebileceklerdir. Ancak tamamen yırtılmış olan zarların bu şekilde düzeltilmeleri mümkün olmayacaktır. Bunun için rahim içi dokudan bir parça alınarak buraya dikilmesi gerekecektir. Bu işlemin ardından ilişki yaşanması durumunda istenilen kanama gerçekleşebilecektir.

Kızlık zarı dikimi ya da kürtaj sürekli olarak başvurulan tedavi yöntemleri arasında gelmektedir. Yapılacak olan işlemlerin sayesinde istenmeyen gebelikleri sonlandırabilecek ve aynı zamanda kızlık zarı dikimi de yapılabilecektir. Bunun gibi işlemler hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için siz de www.uzayyildirim.com internet sitemizi ziyaret ederek merak ettiğiniz hususlar ile alakalı ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Süt Dişleri Ne Zaman Çıkar

Bir önceki yazımız olan Evde Çocuklarla Oynanacak Oyunlar başlıklı makalemizde 7 ADIM DANSI ÖĞRETİMİ, ÇOCUKLARA SINIF İÇİ OYUN ÖĞRETİMİ ve Evde çocuklarla oynanabilecek oyunlar hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Gebelik Tedavisi

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?