İzmir DanışMEM Kayıt Olma Anket Doldurma Resimli Anlatım

İzmir DanışMEM Kayıt Olma Anket Doldurma Resimli Anlatım

Rehberlik ve Danışmanlık hizmetlerini online ve ücretsiz bir şekilde eğitim bileşenleri olan öğretmenler, öğrenciler ve velilerin kullanımına sunan İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü’nün DanışMEM uygulaması ile ilgili merak edilenleri kaleme aldık. Bu yazımız aracılığı ile İzmir MEM ARGE tarafından bütün özel ve resmi okul ve kurumlarda görevini yerine getiren öğrencisinden velisine, okul liderlerine ve öğretmenlerine kolaylık […]

Rehberlik ve Danışmanlık hizmetlerini online ve ücretsiz bir şekilde eğitim bileşenleri olan öğretmenler, öğrenciler ve velilerin kullanımına sunan İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü’nün DanışMEM uygulaması ile ilgili merak edilenleri kaleme aldık. Bu yazımız aracılığı ile İzmir MEM ARGE tarafından bütün özel ve resmi okul ve kurumlarda görevini yerine getiren öğrencisinden velisine, okul liderlerine ve öğretmenlerine kolaylık sağlaması amacıyla Adım Adım DanışMEM anket doldurma uygulamasını anlatacağız.

İl Milli Eğitim müdürlüğünce ilde bulunan okul ve kurumlara konu hakkında yazı gönderilmiştir. Okul müdürleri, DanışMEM Üyeliği ile rehberlik ve danışma hizmetlerinin öğretmenlere, velilere ve öğrencilere nasıl ulaştırılacağını, anketin nasıl doldurulacağını kısa bir toplantı yaparak açıkladılar. Öğretmenler de velileri bu konuda bilgilendirecek, isteyen veliler anket uygulamasını kullanıma açmak için DanışMEM üyeliği ile rehberlik ve danışmanlık servislerinden faydalanma imkanı yakalayabilecekler.

İZMİR Arge DanışMEM Üyelik Basamakları

Resimli olarak adım adım aşağıda açıklanmıştır. Bu sayede öğretmenler ve veliler zorlanmadan, kolayca İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan link aracılığı ile online ve ücretsiz danışmanlık ve rehberlik hizmetlerinden faydalanabilecektir.

1. DanışMEM Kayıt Olma

izmirarge.meb.gov.tr adresine giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra ekrana gelecek olan kullanıcı giriş formunun sağ alt köşesinde yeni kayıt düğmesine tıklayınız.

DanışMEM Yeni Kayıt

Daha sonra karşınıza gelecek olan Veli kullanıcı kaydı formunu doldurmalısınız. Burada kullanıcı rolü öğretmenler için öğretmen, veliler için veli seçilmelidir. Ayrıca eğitim lideri ve danışman rolünde olanlar için de üyelik kaydı gerekmektedir. Ad soyad, TC kimlik numarası girdikten sonra unutmayacağınız basit bir şifre oluşturmalısınız. Veli iseniz öğrencinizin adını soyadını yazmalısınız.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Türkiye’de Meslek Seçiminde Yapılan Hatalar

2. İzmir Arge Kayıt Formu

İzmir Arge Danışmem Kayıt Formu

Öğretmen kaydı yapıyorsanız bulunduğunuz ilçe ve okul seçilmelidir. Okul adının ilk harfi veya rakamını Okulunuz kutucuğunun içine yazın. Yazdığınız harf veya başlıkla okul isimleri sıralanacaktır. Ama öncesinde ilçe ismini de doğru seçin.

İletişim bilgilerine ise telefon numaranızı ve eposta adresimi yazınız. (Henüz e-posta adresi olmayanlar en kolay Google arama sayfasından sağ tarafta ‘üyelik oluştur’ bölümünden Gmail üyeliği alabilir. Bu üyeliği DanışMEM yeni kullanıcı kaydı e-posta adresi alanına kaydediniz. Sonraki dönemlerde rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinden faydalanmanız icap ederse bu e-mail adresi aracılığı ile bilgilendirileceksiniz.)

Formu eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurduktan sonra kayıt butonuna tıklayınız. Karşınıza gelecek olan ekranda Veli danışmanlığı, Öğretmen danışmanlığı başlığı bulunacak. Açılan sayfada sol tarafta yer alan bu sekmelere kendinize uygun olanını tıklayınız.

3. DanışMEM Anket Formu

DanışMEM Anket Formu

Bir veli iseniz veli danışmanlığı bölümünü, bir eğitimci iseniz öğretmen danışmanlığı bölümünü tıklayınız. Sonra bağlantılar başlığı altında yer alan yeşil renkli ‘Anketi doldurmak için lütfen tıklayınız’ butonuna basınız.

4. İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü DanışMEM Anketi


İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü DanışMEM Anketi

Karşınıza sizi ilgilendiren anket soruları çıkacak. Uygun olan cevapları seçtikten sonra kaydet butonuna basmadan önce ‘Ben robot değilim’ alanını işaretleyiniz. Nihayet kaydet butonu ile İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan DanışMEM üyelik işlemini tamamlamış olacaksınız.

Bu işlem veliler ve öğretmenler için benzer şekilde yapılmaktadır. Öğretmenler ayrıca bu işlemleri velilere anlatmakla mükelleftirler. Yani İzmir Arge tarafından oluşturulan rehberlik danışmanlık hizmetinin nasıl doldurulacağı, nasıl kullanılacağı, velilere anlatılmalıdır. Bunun için okulda uygun bir yerde uygulamalı olarak öğrenci velilerine anlatmak zorundadırlar.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  İyi Öğretmen Nasıl Olmalıdır?

İsteyen eğitimciler sitemizin linkini paylaşarak DanışMEM kayıt olma sürecini buradan anlatabilirler. Öğretmenlerin, İzmir MEM rehberlik ve danışmanlık hizmeti Danışmem üyelik ve anket doldurma basamaklarını anlattıktan sonra velilerin toplantı resimlerini okul idaresine göndermesi gerektiğini de hatırlatalım!

Bir önceki yazımız olan Özel Okul, Devlet Okulu Tercihi başlıklı makalemizde Çocuğu hangi okula göndermeliyiz, Okul tercihi nasıl olmalı ve Özel Okul mu Devlet Okulu mu hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Okul da birinci sınıflar ı biz istiyoruz ama öğretmenlerimiz bize kızıyor

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?