İzmir Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’na Büyük İlgi

İzmir Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’na Büyük İlgi

Türkiye’de gelinlik ihracatına önemli katkı sağlayan İzmir, bu haklı gururunu düzenledikleri Wedding Fashion adı verilen organizasyon İzmir Fuarı’nda her sene ocak ayının son günlerinde yapılıyor. Türkiye’de
%70 oranında gelinlik ihracatında pay sahibi olan İzmir, Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı düzenleyerek görücüye çıkardığı yaklaşık 200 firmanın açtığı  ‘Gelinlik Trendleri’ görücüye çıkarıldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’in Londra, Paris ve Milano’dan sonra Moda Merkezi arasında yer alması için sürekli çalıştıklarını dile getirdi. Wedding Fashion İzmir Fuarı açılış törenini yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu ile birlikte İzmir Milletvekillerinden bazıları ve İzmir Ticaret Odası başkanı ile Esnaf ve Sanatkarlar Birliği başkanı da fuara katılanlar arasındaydı.
Fuar kapılarını ziyaretçilerine açan İzmir, Türkiye’nin en fazla ilgi gören fuarlarından birisidir. Gelinlik fuarı ilk kez  İzmir’de organize edilmektedir. Fuarın açılışında ‘Gelinlik fuarına olan ilginin giderek arttığı için böyle bir fuar organizasyonuna 70 civarında firmanın iştirak ettiyordu. 4 bin metrekare alanda 10 yıl önce bir organizasyon ile başlanan çalışmalar bugün 10 kat artırılarak 40 bin metrekare bir alan içerisinde 200 civarında firmanın katılımıyla dünyanın ve Avrupa’nın en büyük gelinlik fuarlarından birini organize ediliyor. Şu anda İzmir gelinlik ihracatında yüzde 70 gibi büyük bir oranla ihracatta söz sahibidir. Bu başarı, bu çalışmaya katılan herkesindir, başarıya ortak olan herkesi kutluyoruz.

Başkandan ‘Gelinlik Fuarı’ hakkında bilgiler

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, fuarın gelişimi ile ilgili rakamlar verdi. Kocaoğlu fuarda yapılan çalışmalar ile katılımcı sayısının 70’lerden 200’e, kullanılan alanında 4 bin metrekareden 40 binlere kadar genişletildiğini söyledi. Damatlık ve Gelinlik Abiye Fuarı’nın dünyanın ünlü moda merkezlerinden biri haline geldiğini, hatta diğer bilinmiş, tanınmış ünlü moda merkezleri ile yarışır hale geldiklerini ifade etti.

Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı

4 gün ziyaretçilerine açık olanfuarda başta Amerika, Almanya olmak üzere 75 farklı ülkeden ziyaretçi katıldı. Türkiye’deki bütün illerden 30 bin dolayında profesyonel ziyaretçi katıldı. Önceki yıllarda gelinlik tasarım yarışmasında 240 proje yarışmışken, son yıllarda bu rakam inanılmaz şekilde artarak 500’den fazla tasarımcı yarışma fırsatı buldu.

İzmir fuarcılık alanında ilkleri yaşayan şehirdir. Hizmet turizmi açısından büyük katkılar sağlayacak olan fuar İzmir’in gelişmesine ve kalkınmasına büyük katkı sağlayacaktır.
Fuarda sadece profesyonel ziyaretçi kabul edilen A halinde gelinlik ve damatlık sergilenirken, B halinde ise abiye giyim ürünleri ziyaretçilere sunuldu. İzmir Enternasyonal Wedding Fashion fuarı bu sene çok farklı alanlarda rekorlara imza attı. 200 civarında firmanın açması ile şehre başta Amerika, Brezilya, Bulgaristan, İtalya, Lübnan ve Hollanda olmak üzere farklı firmalar katılım gösteriyor. Ülkemizden ise başta Ankara, Adana, Antalya, Bursa, Aydın, Eskişehir, Erzincan, Kocaeli, Gaziantep ve İstanbul’dan olmak üzere sektörde söz sahibi firmaların katılımları dikkat çekti.
İzmir Enternasyonal Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuar gelinlik tasarım yarışmasının jürisinde de bulunacak olan ünlü modacılar merakla takip ediliyor. Özel olarak yapılan söyleşilerle moda sevenlerin merakla ve ilgiyle takip edeceği bir isim mutlaka katılıyor.  Ayrıca ‘İzmir Gelini’ temalı gelinlik tasarım yarışması da düzenleniyor. Bu yarışmada finale tasarımcıdan başarılı olan 3 tasarımcı ikinci gün açıklanıyor. Sonraki günlerde 1. olana ödülü veriliyor.

Bir önceki yazımız olan Diyetisyen Muayene Ücretleri başlıklı makalemizde Beslenme listesi oluşturma ücretleri, diyetisyen özel muayene ücretleri ve Diyetisyen Ücretleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

FACEBOOK SAYFAMIZ