Kadınlara Yönelik Ek İşler

Kadınlara Yönelik Ek İşler

 Hem devlet hem özel sektör kadınlara yönelik istihdam fırsatlarına günden güne artırıyor. 2020 yılın itibariyle günde ortalama 4 saat çalışan bir kadın bin liraya yakın para kazanma fırsatı buluyor İŞKUR aracılığı ile paketleme işleri yapacak bayanlara çalışma hakkı tanınıyor. Yapılması gereken İŞKUR şubelerine gidip evde ek iş başvuru formlarını doldurarak ve sıranın size gelmesini beklemek. […]

 Hem devlet hem özel sektör kadınlara yönelik istihdam fırsatlarına günden güne artırıyor. 2020 yılın itibariyle günde ortalama 4 saat çalışan bir kadın bin liraya yakın para kazanma fırsatı buluyor İŞKUR aracılığı ile paketleme işleri yapacak bayanlara çalışma hakkı tanınıyor. Yapılması gereken İŞKUR şubelerine gidip evde ek iş başvuru formlarını doldurarak ve sıranın size gelmesini beklemek. Elbette sadece form doldurmak yeterli gelmiyor, kadınların eğitim sertifika belgeleri meslek danışmanlarınca doldurulup uygun olan işler geldiği zaman iletişim bilgileri ya da cep telefonu aracılığı ile size iletilmesi gerekiyor.

Hangi kolay işler ya da zor ancak getirisi yüksek olan işler olursa olsun mutlaka bu fırsatı değerlendirmek gerekiyor. Örneğin nikah şekeri yapma, paketleme evde kına hazırlama gibi çalışmalar düşebilir. Kadınların evde yapabileceği ek işler sınırsız türde. Dışarı çıkılamayan son günlerde durumun ekonomik anlamda kazanıma dönüşmesine yönelik girişimler yapılabilir.

Normal işletmeler bile çalışma anlayışını değiştirerek evden esnek çalışma anlayışına uygulamak zorunda kaldılar. Buna paralel olarak kadınların evde yapabileceği ek işler sanal ortama da taşınmış diyebiliriz. Örneğin video çekmek, bloggerlık yapmak, sanal asistanlık yapmak, online mağaza işletmeciliği yapmak, sosyal medya sitelerinde butik açarak satış yapmak, el ürünleri yapıp ilgili yerlere pazarlamak alternatifler arasında sayılabilir. Bu işlerin zor olduğunu düşünebilirsiniz ancak kısa bir araştırma sonucunda aslında herkesin yapabileceği zor olmayan kazanç yolları olduğunu göreceksiniz. Bilhassa sosyal mecralarda butik siteleri açıp satış yapmak oldukça revaçta. Her ne kadar online mağazacılık yapan siteler olsa da siz kendinizin bir kanalı aracılığı ile Instagram gibi sosyal mecralardan da satış yapıp gelir elde edebiliyorsunuz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Üniversite Öğrencileri İçin Ek Gelir Fırsatları

Somut doğrudan yapılacak bir iş düşünenler ise genelde paketleme, kutulama, ürün defolarını ayıklama üzerine kurgulanmış işleri tercih etmektedir. Nedir bunlar, kına paketleme, nikah şekeri paketleme, örgü, takı tasarım, bileklik türünden eşyalar montajlama bu türdeki kazanç türleri.

Zarri olarak evde ek iş yapmak isteyenlere çok sayıda alternatif bulunmaktadır. Özellikle bayanların daha fazla evde boş zamanı olduğu için ek işler bayanlar için daha fazla kazanç getirmektedir. Beyler normal işine gittiği zaman evde ev işlerini bitirip akşama kadar farklı işler yapmayı düşünen bayanların yapacağı o kadar çok ek iş fırsatı var ki. Bunları değerlendirdiği takdirde ailenin bütçesine hatırı sayılır gelir sağlayabilir.

Aslında bayanlar da evde ek iş değil de normal zamanlı sabit bir işte çalışmayı çok ister. Buna karşın son dönemde değişen anlayışla fabrikada ya da iş yerinde iş yaptırma değil de evde işi eve götürerek boş duran insanlardan faydalanma anlayışı doğmuştur. Böylece işverenler maliyeti yarı yarıya düşürdüklerini hesap etmişler ve evde çalışan insanlara da ek iş fırsatı vermişlerdir. Giderleri önüne geçemeyen aileler ek işi cazip hale getirmiştir.

az bilinen meslekler

Bayanların yapabileceği ek işler o kadar çok ki saymakla bitmez. Birkaçını saymak gerekirse de evde kına paketleme, kalem montajı işi, dantel yapma, tesbih dizme, kazak örme, mevlüt şekeri, nikah şekeri paketleme gibi sayılamayacak kadar farklı ek iş var. Bayanlar için yapılacak avantajlı işler arasında yalnızca bunlar bulunmamaktadır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  İhtiyaç Kredisi Çekerken Alınan Masraflar

İnsanlar kendi vizyonuna uygun işler yapmayı tercih eder ve aynı zamanda yetenekleri doğrultusunda yapacağı işten hem zevk alır. Hem de para kazanır. Bu sebeple bayanlar yapacakları işleri kendileri tercih etmelidir. Sizlere tavsiyemiz aile bütçenize katkıda bulunmak istiyorsanız sadece bayanlar için ek iş tercihleri değil de aktif olarak hayatın içine girip yüksek kazançlı işler yapmanız için araştırma yapmanız. Bu doğrultuda girişimlerde bulunmanızın daha akıllıca olduğunu hatırlatmak isteriz.

Bir önceki yazımız olan Satış Ortaklığından Nasıl Para Kazanılır başlıklı makalemizde Satış ortaklığı sistemi nasıl işler ve Satış ortaklığı sisteminden kar etmek hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?