Kağıt Yırtmanın Verdiği Zevk

Kağıt Yırtmanın Verdiği Zevk

Kağıtlar hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yerini almaya başladı. Öyle ki tuvalet kağıtlarından tutun da peçeteler, a4 kağıtlara kadar hayatımızın her alanında kağıtlara ihtiyaç duymaktayız. Kağıt yırtmanın verdiği zevki bilir misiniz? Kağıtlar yeri geldiği zaman kullanım dışı amaçla yırtılıp yok edilen gereçlerdendir. Kağıtları geri dönüşüme göndermek için kağıt parçalayan makinalar bile yapıldı ama biz kağıtları yırtmak için makinalara […]

Kağıtlar hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yerini almaya başladı. Öyle ki tuvalet kağıtlarından tutun da peçeteler, a4 kağıtlara kadar hayatımızın her alanında kağıtlara ihtiyaç duymaktayız. Kağıt yırtmanın verdiği zevki bilir misiniz?

Kağıtlar yeri geldiği zaman kullanım dışı amaçla yırtılıp yok edilen gereçlerdendir. Kağıtları geri dönüşüme göndermek için kağıt parçalayan makinalar bile yapıldı ama biz kağıtları yırtmak için makinalara ihtiyaç duymadan elimizle yırttığımız zaman zevk alan bir yapıya sahip olduğumuz için bugünkü konumuz kağıt yırtma ve çıkardığı sesin insana verdiği zevk olacaktır.

Eminiz ki sizde kağıt yırtmaktan hoşlananlardan birisinizdir. Çünkü insana farklı bir zevk verdiği için ister istemez bazen oyun niyetine kağıt yırttığınız olmuştur. Kağıt yırtmanın verdiği zevk herkesi etkiler.

Kağıt yırtmak

Peki neden kağıt yırtma ihtiyacı hissederiz? Kağıdın çıkardığı ses bizim hoşumuza neden böylesine gider. Kağıt yırtarken ne kadar çabuk yırtarsınız kağıttan çıkan söz de o kadar yüksek onur bunu biliyor muydunuz? Peki bu durum neden böyle? Bu sorunun cevabı kağıdın ham maddesi ile alakalı bir durumdur. Bildiğiniz gibi kağıdın ham maddesi selüloz liflerinden oluşmasından kaynaklanmaktadır. Bir kağıt parçasını yırttığını zaman bu selüloz lifleri birbiri ardına koparlar, koparken de yaptıkları titreşim sonucunda etraflarında ve havada ses dalgalarının oluşmasına sebep olurlar.

Kağıdı çok hızlı bir şekilde yırttığınız zaman belli bir zaman dilimi içinde daha çok selüloz lifi koparmış olduğunuz için ses daha fazla meydana gelmektedir. İşte bu durumda titreşimlerin frekanslar yani dolayısıyla da sesim yükselmesini ana sebebi bu durumla izah edilebilir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Müzakere Etme Metotları

Bugün de sizler için çok ilginç bir inceleme sonucunu ortaya koyarak faydalı bilgiler vermeye devam ediyoruz. Kağıt yırtmanın verdiği zevk denenmelidir. Umarız sizler için yaptığımız çalışmalardan memnun kalırsınız. düşüncelerinizi  yorum bölümüne yazarsanız daha çok memnun oluruz.

Bir önceki yazımız olan Çocuklar Nasıl Mutlu Edilir? başlıklı makalemizde çocuğu mutlu etmek, Çocuklar Nasıl Mutlu Olur ve ÇOCUKLARI MUTLU ETME METOTLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?