Kaldırım Taşlarının Sökülüp Takılması

Kaldırım Taşlarının Sökülüp Takılması

Türkiye’de yerel yönetim anlayışının sembolleri haline gelen kaldırım taşlarının sökülüp takılması yakında başlayacak. Çünkü belediyelerin ilk icraatları genelde kaldırımları düzenlemek oluyor. Bütün yerel yönetimlerde olduğu gibi Mersin Akdeniz Belediyesi tarafından da son hızla benzer çalışmalar devam ediyor. Belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü mahallelerdeki asfalt işleri biten bütün sokaklarını beton kaldırım olarak düzenlemeye devam ediyor. Ekipler aralıksız […]

Türkiye’de yerel yönetim anlayışının sembolleri haline gelen kaldırım taşlarının sökülüp takılması yakında başlayacak. Çünkü belediyelerin ilk icraatları genelde kaldırımları düzenlemek oluyor. Bütün yerel yönetimlerde olduğu gibi Mersin Akdeniz Belediyesi tarafından da son hızla benzer çalışmalar devam ediyor. Belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü mahallelerdeki asfalt işleri biten bütün sokaklarını beton kaldırım olarak düzenlemeye devam ediyor. Ekipler aralıksız çalışmalara devam ederek vatandaşlara en iyi hizmeti götürmenin heyecanı içinde çalışıyorlar.

Merkez ilçe olmasına rağmen Mersin Akdeniz Belediyesi çiftçilerin de arazileri için yeni yollar yapılması taleplerini de karşılamak amacıyla her türlü iklim koşulunda bozulan tarım arazilerini de düzenleme amacıyla çalışmalarına devam ediyor.
Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler çalışmalarına ara vermeksizin önceden yapılan program paralelinde vatandaşlara hizmet götürmek için öncelikle beton kaldırımlara ağırlık veriyor. Sonrasında bordürleri döşeyerek belirlenen hatlar için mikserler aracılığıyla kaliteli betonlar dökülüyorlar.

Vatandaşlara hizmet götürmek

Belediye ekipleri en son Adanalıoğlu Mahallesi’ndeki belediye çevresindeki Çay Mahallesi’nde sokakların kaldırım düzenlemesinin bitirdi. Ayrıca çalışma ekipleri tarımsal arazilerin yoğunluk da olduğu bölümler yeni yol açma çalışmalarına ağırlık vererek tarımsal ihtiyaçların karşılanması amacıyla çalışan çiftçilerin taleplerini değerlendirerek durmadan yeni yollar ve yeni düzenlemeler yapmaktadır.
Yeni düzenleme ile büyükşehirlere bağlanan köylerin ve kasabaların mahalle statüsüne girmesi münasebetiyle çalışma yükü oldukça artan büyükşehir belediyelerinin sürekli gelen yeni talepleri karşılamak için oldukça zorlandıkları bilinmektedir. Bu durum Akdeniz Belediyesi bünyesine katılan yeni mahalleler için de geçerliliğini sürdürmektedir. Her türlü zorluğa rağmen belediye ekipleri her türlü talebe cevap vermek amacıyla sürekli planlama yaparak sırayla hizmet götürme çabasındalar.
Belediye yetkilerinin verdiği bilgiye göre yeni gelen tarımsal arazilere yol açma çalışmalarının yanı sıra bilhassa yağmur sebebiyle oluşan bozuk yüzeylerin tekrar düzeltilmesi için de farklı uygulamalar yaptıklarını dile getirdiler. Bu açıdan bozulan tarım yolları modern iş makineleri sayesinde düzeltilerek zemin sağlamlaştırıyor. Üzerine döşenen dolgu malzemeleri sayesinde yollar daha da güvenli hale getirilerek muhtemel kazaların Önüne de geçilmiş oluyor.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Çevreyi Korudu, Kendini Koruyamadı

Belediyelerin yakında bütün sokaklarda yoğun mesaiye başlayacağını umuyor ve yaşanılır şehirler için vatandaşa hizmet etmesini bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?