Karaciğer Yağlanması Nedir Nasıl Olur

Karaciğer Yağlanması Nedir Nasıl Olur

Karaciğerin Yağlanmaması İçin Dikkat! Yağlı cilt ve yağlanmış vücut insanların korkulu rüyası. Her 5 kişiden 1’i bu sorunla baş başa kalır. Karın şişlikleri karaciğer yağlanmasının belirtisidir. Karaciğer hızlı büyürse ağrı yapar ve bu yağlanmanın belirtisi olabilir. Bu gizli tehlike hemen hemen herkesin çok yakınında olduğunu hatırlatmakta fayda var. Karaciğer yağlanması nedir nasıl olur ilgili videoda da […]

Karaciğerin Yağlanmaması İçin Dikkat!

Yağlı cilt ve yağlanmış vücut insanların korkulu rüyası. Her 5 kişiden 1’i bu sorunla baş başa kalır. Karın şişlikleri karaciğer yağlanmasının belirtisidir. Karaciğer hızlı büyürse ağrı yapar ve bu yağlanmanın belirtisi olabilir. Bu gizli tehlike hemen hemen herkesin çok yakınında olduğunu hatırlatmakta fayda var. Karaciğer yağlanması nedir nasıl olur ilgili videoda da açıklanmaktadır.

Biliyoruz ki bazıları bu yazıdan hiç etkilenmeden ve umursamadan normal yaşantısına devam edecektir. Ancak iş işten geçmeden yani karaciğeriniz yağlanmadan önlem alınması gerektiğini ısrarla ve üstüne basa basa söyleyeceğiz. Bana bir şey olmaz, benim bünyem çok sağlam gibi safsataları kendinize avuntu yapıp oyalanmayın ve en kısa sürede bir sağlık kuruluşuna gidip kontrolden geçin.

Karaciğer Yağlanması Videolu Açıklaması

Günümüzün sağlıksız yiyeceklerini de hesaba katınca aslında risk altında olmayan kimse yok gibi. Yavaş yavaş büyürse pek hissedilmez ama birden ani büyürse şiddetli rahatsızlıklar verir. Yağlanmaya bağlı büyüme olmuşsa bağırsakların olduğu yerde dolgunluk yapar. Devamlı alkol alanlarda daha hızlı büyüme olur. Karaciğer nakli nasıl olur, bunu cerrahlar yapar ve en büyük organ naklidir. Tam karaciğer nakli ki bu bağış yoluyla ölen birinden alınır. Diğeri ise canlı birinden yani hasta yakınından alınarak hastaya nakledilir. Erişkinlere nakil yapılacaksa canlı olanların yarısı verilir. Karaciğerin ilginç tarafı iç tarafıdır. Vücudumuzdan en çok kan kalan organdır ve bu kan kalbe taşınır. Karaciğer naklinde en güzel espri hem verenin hem alanın organı 1-2 ay içinde tamamlanıyor. Lütfen videonun tamamını izleyin.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Kan Uyuşmazlığı İhmale Gelmez!

Bir önceki yazımız olan Berbat 2 Buluş; Cips ve Cola başlıklı makalemizde Cola nasıl bulundu?, George Crum ve Patates cipsi nasıl icat edildi? hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?