Karın Germe İstanbul

Karın Germe İstanbul

İnsan bedeni yapısal olarak ufak etkilerle değişime uğramaya müsaittir. Öyle ki tüketilen besinler, günlük uyku düzeni, vücuda alınan sıvı miktarı, bedenin maruz kaldığı hareket, vücuttan çıkan sıvı miktarı, dışkılama oranı vs. bedenin biçimi üzerinde etkilidir. İnsan bedeninin rutin olarak karşılaştığı bu etkilerin yanında zamanın ilerlemesi sonucu cildin yerçekimine yenik düşmesi, alınan kiloların kolay verilememesi, hareket […]

İnsan bedeni yapısal olarak ufak etkilerle değişime uğramaya müsaittir. Öyle ki tüketilen besinler, günlük uyku düzeni, vücuda alınan sıvı miktarı, bedenin maruz kaldığı hareket, vücuttan çıkan sıvı miktarı, dışkılama oranı vs. bedenin biçimi üzerinde etkilidir. İnsan bedeninin rutin olarak karşılaştığı bu etkilerin yanında zamanın ilerlemesi sonucu cildin yerçekimine yenik düşmesi, alınan kiloların kolay verilememesi, hareket kabiliyetindeki azalma bedenin istenilen forma kolay olarak ulaşmasını engellemektedir.

Ancak teknolojinin her gün aşama kaydederek ilerlemesi, sabitleşmiş toplum algılarının yıkılması, tıp biliminde yeni alanların gelişmesi, bilim insanlarının insan bedeni üzerinde çalışmalarını çeşitlendirmesi sonucu estetik operasyonlar ile bu engel aşılmaya başlanmıştır.  Daha çok kadınların bedenleri ile barışık olmamaları karşılaşılan bir durumdur. Ancak bilinenin aksine erkekler de en az kadınlar kadar bedenlerinin, dış görünüşlerini kafaya takmaktadır. Fiziksel olarak değişime uğramak isteyen herkes bu değişimi gerçekleştirmelidir. Değişimden korkmamalı, teknolojinin ve bilimin sunduğu imkânlardan yararlanılmalıdır.

Karın Germe Operasyonu Ağrılı mı?

Fiziksel görünüşünüze ilişkin bilimin ve teknolojinin sunduğu imkanlardan biri de karın germe operasyonudur. Daha çok kadınların tercih ettiği bir estetik alanıdır. Çünkü hamilelik geçiren kadınların karın bölgelerinde doğal olarak biyolojik sürecin gerektirdiği şişme gerçekleşmektedir. Bu şişme sonucu karın kaslarının yardımıyla esnek olan cilt genişlemektedir. Bu şişme sonucu karın bölgesindeki cilt istediği neme ulaşamazsa çatlayabilmektedir. Bu her cilt için farklılık göstermektedir. Bu çatlağın engellenmesi losyonlar, nemlendiriciler, jeller ya da lazer tedavi yöntemleri ile giderilebilmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Defne Sabununun Ne Gibi Yararları Mevcuttur

Bunun yanında karnın şişmesinin ardından doğum sonrası cilt eski haline kavuşmaya başladığında karın hemen eski formuna dönemeyebilir. İşte bu aşamada karında bazen sarkma gözlemlenir. Bu sarkmanın da giderilmesi spor, egzersiz ya da doktorunuzun önerebileceği ilaçlar yardımıyla sağlanabilir. Ancak bundan sonuç alınması uzun sürmekte ya da tam olarak sonuç vermemektedir.

Bunlardan kısa sürede kurtulmanın en pratik yolu ise karın germe operasyonunu tercih etmektir. Karın Germe İstanbul sorunsuz bir operasyon süreci sunmayı hedefleyen bir kliniktir. Karın germe operasyonu karın sarkması, çatlağı gibi cilt problemlerinize kalıcı olarak son vermektedir. Bu operasyon sanıldığı kadar korkutucu ve uzun süreç isteyen bir operasyon değildir. Doktor kontrolünde gerçekleşir ve size hayal ettiğiniz bedeni verme garantisi sunar.

Dudak Kaldırma Operasyonu

Lip Lift

Estetik alanında en çok talepte bulunulan bölgelerden biri de yüz bölgesidir. Burun ve dudak arasındaki mesafe yüzünüzde ifadede, biçimde ve oranda oldukça etkilidir. Bu mesafenin kısaltılması yüzünüzü daha orantılı ve güzel hale getirmektedir. Bu mesafenin değişmesi dudak bölgesini de ortaya çıkarmaktadır.  Dudak değişik bir yapıya sahiptir. Öyle ki bazılarında üst dudağın iç kısmı görünür hale geldiğinde dolgun dudaklı hale gelebilir. Bunun için üst iç dudağın dışarıya çıkartılması işlemi dudak dolgularının yerine daha mantıklı bir seçenektir.

Dudak ve burun arasında bu mesafenin kısaltılması işlemi lip lifttir. Son noktada bilimsel çalışmaların bu gün sunduğu bu harika estetik seçeneği kendi yüzünü beğenmeyen insanların mutluluğunu sağlayabilecek harika bir yoldur. Lip lift, kolay bir estetik operasyon türüdür. Operasyon kesik ile sağlandığından, ameliyat sonrası ödem oluşması muhtemeldir. Ancak bu uzun süreli ve kalıcı bir durum değildir. Lip lift, herkese uygulanmamaktadır. Kalıcı ağız- dudak bozukluğuna sahip kişilerde, aşırı ince dudak yapısına sahip olanlarda ya da daha önceden bu bölgede estetik operasyon geçirenlerde uygulanmamaktadır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Bakımlı Kadın Nasıl Olur?

Ancak kimlere uygulanmaz şeklinde bir başlıkta maddelemek doğru bir açıklama olmayacaktır. Teşhise karar verecek olan doktordur. https://www.quartzclinique.com/ linkinde lip lift dahil olmak üzere birçok alanı detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Öyle ki estetik geçiren bazı kişiler için lip lift uygulamasının uygun olduğu kararı verilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Kilo Yönetimi Nedir Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Kilo yönetimi, kilo yönetimi hakkında bilgi ve Kilo yönetimi prensipleri hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?