KAZANMAK İÇİN NE YAPMALI?

KAZANMAK İÇİN NE YAPMALI?

İnsan neden düşer bilir misin? Kaybedeceği zaman zayıflığından düşer. Sana bildiğin her şeyi tekrar anlatmama gerek yok. Kaybetmek değil kazanmak için ne yapılmalıdır, öğrenmek gerekir. Dünya her zaman güneşli zor bir yerdir. Senin nasıl düşündüğünün hiçbir önemi yoktur. Dünya sana diz çöktürecek ve eğer izin verirsen dünya senin yerinde saymana vesile olacaktır. Eğer sen de […]

İnsan neden düşer bilir misin? Kaybedeceği zaman zayıflığından düşer. Sana bildiğin her şeyi tekrar anlatmama gerek yok. Kaybetmek değil kazanmak için ne yapılmalıdır, öğrenmek gerekir.

Dünya her zaman güneşli zor bir yerdir. Senin nasıl düşündüğünün hiçbir önemi yoktur. Dünya sana diz çöktürecek ve eğer izin verirsen dünya senin yerinde saymana vesile olacaktır. Eğer sen de ben de veya başka herhangi birisi bu hayat gibi sert olmalıyız. Önemli olan hayatın sana nasıl davrandığını sana nasıl acımaz vurduğu değildir. Önemli olan senin darbelere karşı ilerleyebilmendir.

ACILARDAN NASIL KURTULUNUR?

Ne kadar çok darbe aldığın, bu darbeler karşısında nasıl ilerleyebildi önemlidir. Ancak bu şekilde kazanabilirsiniz. Acılar geçicidir. Acı 1 saniye, 1 dakika, 1 saat, 1 gün, hatta yıllarca sürebilir ama acı sonunda bitecektir. Acıların yerine başka yeni acılar sürekli olacaktır. Eğer vazgeçersen bu sonsuza kadar devam eder.

kazanmak için yapılması gerekenler

Asla vazgeçmemeye çalışmalısınız. Demek istediğim şudur; yarım adım geç ya da erken atıldığı zaman başaramayabilirsiniz. Yarım saniye daha hızlı ya da daha yavaş olursanız çok şey kaçırmış olabilirsiniz. Santimetreler size etrafınızdaki her şeyde gerekli olabilir. Maçın arasında her saniyesinde, her dakikasında bir hayalin varsa onu yakalamak için o hayalini kurmanız gerekir.

Kazanmak için yapılması gerekenler

İnsanlar bir şeyi başaramadığı zaman senin de yapamayacağını söylerler. Eğer sen bir şeyi istiyorsan ona git bul. Hepsi bu kadar. Sakın hata yapmaktan korkmayın. İnsan her zaman kazanamaz. Fakat kaybettiklerinin sana kazandıklarını sonradan öğreneceksin. Farklı bir şeyler yapacağına inanman gerekir. Olabildiğince gerçekleri söyle ve genellikle haklı olduğunu inanacağını haykır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Sivas'ta Kadınlara Özel 'Pembe Taksi'

Kazanmak için derinlere inmeniz gerekir. Derinlemesine kendinize sorular sormalısınız. “Ne olmak istiyorsun, kim olmak istiyorsun, seni ne mutlu ediyor?” Kendinde bu soruların cevaplarını bulman gerekiyor. Diğer insanların kulağını delercesine kazanmak için yapılması gerekenleri haykırmak gerekiyor…

Bir önceki yazımız olan Çocuklar Nasıl Mutlu Edilir? başlıklı makalemizde çocuğu mutlu etmek, Çocuklar Nasıl Mutlu Olur ve ÇOCUKLARI MUTLU ETME METOTLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?