Kedi Kurtarma Operasyonu

Kedi Kurtarma Operasyonu

 ARACA SIKIŞAN KEDİYİ KURTARMA İzmir’de geçen akşam yaşanan güzel bir tesadüf sonucu bir kedi yavrusu aracın arasına sıkıştı. Duyarlı vatandaşlar sayesinde sıkıştığı yerden kurtarıldı ve sonunda mutlu sona ulaştı. Olay şöyle oldu. Balkonda yemek yemekte olan bir aile, sokaktan acı acı bağıran bir kedi sesi duydu. Bunun üzerine balkondan sokağa doğru baktı ama ortalıkta hiçbir […]

 ARACA SIKIŞAN KEDİYİ KURTARMA

İzmir’de geçen akşam yaşanan güzel bir tesadüf sonucu bir kedi yavrusu aracın arasına sıkıştı. Duyarlı vatandaşlar sayesinde sıkıştığı yerden kurtarıldı ve sonunda mutlu sona ulaştı. Olay şöyle oldu. Balkonda yemek yemekte olan bir aile, sokaktan acı acı bağıran bir kedi sesi duydu. Bunun üzerine balkondan sokağa doğru baktı ama ortalıkta hiçbir canlı göremedi. Sadece park etmiş bir kaç araç görünüyordu. Sesin nereden geldiğini merak eden duyarlı aile, üçüncü kattan aşağı inerek sesin geldiği yeri tespit etmeye çalıştı. Sürpriz bir şekilde park edilmiş aracın kaput ve motor arasına sıkışmış bir halde masum bir şekilde bekleyen bir kedi yavrusu olduğunu fark etti. Kedi yavrusunu çıkarmak için elinden gelen her türlü çalışmayı yapan aile bireyleri maalesef kediyi çıkarmada başarılı olamadı. Yürek burkan kedi sesinden etkilenen aile bir şeyler yapmak istiyordu.
Durumu kedileri çok seven bir komşusuna haber vermekle düzeltmeye çalışan duyarlı vatandaşımız, itfaiyeden yardım alınabileceğini öğrendi ve hemen bulunduğu şehrin itfaiyesinin numarasını çevirerek yardım istedi. İtfaiye görevlileri araç sahibinin olay yerinde olup olmadığını sordu. Sokakta araç sahibi olmadığını söyleyen duyarlı vatandaşımız ne yapması gerektiğini sordu. İtfaiye görevlileri polisten yardım isteyerek araç sahibini bulabileceğini tavsiye etti. Bunun üzerine vatandaş 155 numaralı polis hattını aradı, polisler birkaç dakika içinde sokakta park edilmiş aracın sahibine ulaştı.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Sükunetin Yaydığı İç Huzur
arabaya sıkışan kedi yavrusu

Polis, duyarlı vatandaşımıza araç sahibinin olay yerine gelmekte olduğunu, dolayısıyla itfaiyeden yardım isteyebileceğini söyledi. Vatandaş araç sahibinin gelmesini bekledi daha sonra itfaiyeden yardım almaya karar verdi. Kısa bir süre sonra araç sahibi aracının başına geldi durum tespiti yaptı. Aracın ön kapat kapağını açtı aracın alt tarafına girdi ve minik kedi yavrusunu sıkıştığı bölgeden yavaşça çıkarıp kenara bıraktı.

Böylelikle duyarlı vatandaşın sayesinde sokak hayvanların canlı olduklarını onlara da gerekli müdahalenin yapılması, yardımda bulunulması gerektiğini, aynı zamanda kolluk kuvvetlerinden ve belediye ekiplerinden de gerekirse yardım istenebileceğini öğrendi. Herkese bu konuda bilinçli olmalarına bu örnek davranışıyla göstermiş oldu.
Siz de böyle durumlarla karşılaşıyorsunuz hiç çekinmeden bulunduğunuz mahalli idarenin itfaiye ekiplerinden yardım isteyebilirsiniz. Gerçekten son zamanlarda itfaiyenin sadece insanlara değil, her türlü canlıya yardım hizmeti götürmekte olduklarını, kesinlikle olumsuz cevap vermediklerini bu örnekle görmüş olduk. Polisimiz de çok duyarlı davranıp ilgilenerek basit ama çok değerli olaya destekte bulunmuştur. Böylece bilinçli toplumların ve insanların çoğalmasıyla doğa, arabaya sıkışan kedi ve diğer bütün canlıların yardımına koşup uyum içinde mutlu olacaklarını düşünüyoruz.

Bir önceki yazımız olan Uluslararası Ayakkabı Numaralarının Karşılaştırılması başlıklı makalemizde Avrupa ya da Dünya ayakkabı numaraları standartları, Ayakkabı Numaralarının Uluslararası Denkliği ve ÇOCUK AYAKKABILARI NUMARA ÖLÇÜLERİ KARŞILAŞTIRMASI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?