Kendini Beğenen Kız Hikayesi

Kendini Beğenen Kız Hikayesi

Hikayeler bizlere  yanlış davranışlarımızı düzeltmek için  önemli  uyarılar gönderir.  Bazen kendini beğenmişliği, bazen kibirli olmayı  ya da başkalarını küçük görmeyi alışkanlık haline getirenlere  yanlış bir yol izlediklerini hatırlatır . İşte sizlere  sunduğumuz bugünkü hikaye kendini beğenmiş bir kızın başkaları tarafından çok sevilmediğini dolayısıyla dışlandığını, yalnız kaldığını anlatmaktadır. Siteniz  hep insan felsefesi ile hareket ettiği için  […]

Hikayeler bizlere  yanlış davranışlarımızı düzeltmek için  önemli  uyarılar gönderir.  Bazen kendini beğenmişliği, bazen kibirli olmayı  ya da başkalarını küçük görmeyi alışkanlık haline getirenlere  yanlış bir yol izlediklerini hatırlatır . İşte sizlere  sunduğumuz bugünkü hikaye kendini beğenmiş bir kızın başkaları tarafından çok sevilmediğini dolayısıyla dışlandığını, yalnız kaldığını anlatmaktadır.

Siteniz  hep insan felsefesi ile hareket ettiği için  herkese yazma imkanı vermektedir. Kendini beğenen kız hikayesi de küçük bir öğrenci kardeşimizin okuduğu kitaptan anladıklarını  kaleme almasından oluşmaktadır. Dolayısıyla biz de kendini beğenmiş bir site olmamak adına herkese yazma imkanı tanıyoruz. Bazılarınız aşağıdaki hikayeyi okuyunca küçümseyebilir, beğenmeyebilir ama unutmayın ki her yaşta insanımız bulunmaktadır. Dolayısıyla herkesin anlama, yazma, anlatma yöntemi farklıdır.

Sakın hikayedeki kendini beğenmiş kız gibi davranarak bize bu güzel ders almamız gereken hikayeni gönderen arkadaşımızı küçümsemeyin! İşte size gerçekten okunması gereken bir hikayenin kısa özeti.  Tekrar hatırlatıyoruz! Sakın ha yazılanları kaydeder bulmama, küçük görmek gibi bir hastalığa kapılmayın.

Kendini Beğenen Kız Özet

Bir gün bir tane kız moda yarışmasına girecekmiş. Kız kendini çok övüyormuş. Ben çok güzel giyinirim diye. Bir tane birisi gelip şöyle demiş.

– Kendini bence övünme, demiş. Sonra kız da şöyle demiş:

– Övünebilirim, belki ben kazanacağım, demiş. Sonra yarışma başlamış. Herkesin 5 dakikası vardı. Herkes giyindi şov yaptı. En çok beğenilen Melek adında bir kız oldu. Sonuncu da kendini övünen kız oldu. Kendini öven kız bu sonuca çok şaşırdı, çünkü bu yarışmayı kazanmak için çok uğraşmıştı. Aslında yarışmayı kazanan kızdan bile güzeldi. Hemen evine gitti. Çünkü çok utanmıştı. Ödülde Dünyanın en güzel elbisesiydi. Ertesi gün Melek adındaki kızla karşılaştı ve şöyle demiş.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Su ve Ailesi Alışverişte

– Nereye gidiyorsun? “demiş”. Kız da şöyle demiş.

– Düğüne “demiş”. Üstündeki moda yarışmasında kazandığı elbiseydi ona çok yakışmıştı. Arkadaşlar hikayemiz sona ermiştir…

Burada bizim almamız gereken ders var. Bu ders de hiçbir zaman kendimizi başkalarından  üstün görmemeliyiz ve bir işin sonucunu kesin ben kazanırım diye düşünmeyeceğiz. Bizden çok daha iyi olabilir. Her zaman her sonuca hazırlıklı olmalıyız ve kazanamasak bile fazla üzülmemeliyiz.

Bir önceki yazımız olan Uluslararası Ayakkabı Numaralarının Karşılaştırılması başlıklı makalemizde Avrupa ya da Dünya ayakkabı numaraları standartları, Ayakkabı Numaralarının Uluslararası Denkliği ve ÇOCUK AYAKKABILARI NUMARA ÖLÇÜLERİ KARŞILAŞTIRMASI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?