Kendinizi Kandırmaktan Vazgeçin!

Kendinizi Kandırmaktan Vazgeçin!

Çevremizde kilolarını sorun yapan insanları bilirsiniz. En çok şikayet ettikleri konu ise, ne gariptir ki zayıf insanlardan daha az yedikleri halde, onlardan daha fazla kilo almalarıdır. Obez riski altındaki bu insanlar suçu hep yiyeceklerde ya da bünyelerinde bulurlar. Bu safsataya önceleri inanıyordum ama yaşadıkça görüyoruz ki kazın ayağı hiç de öyle değilmiş. Herkesin bildiği malum […]

Çevremizde kilolarını sorun yapan insanları bilirsiniz. En çok şikayet ettikleri konu ise, ne gariptir ki zayıf insanlardan daha az yedikleri halde, onlardan daha fazla kilo almalarıdır. Obez riski altındaki bu insanlar suçu hep yiyeceklerde ya da bünyelerinde bulurlar.
Bu safsataya önceleri inanıyordum ama yaşadıkça görüyoruz ki kazın ayağı hiç de öyle değilmiş. Herkesin bildiği malum sistem, aşırı yemezsen ve yediklerini de enerjiye dönüştürürsen kilo milo alınmaz. ‘Su içsem yarıyor’ avuntularıyla hem kendilerini hem bizleri kandırıyorlar dı ama artık inanın önceleri acıyordum bu aşırı kilolu insanlara. Şimdi ise anladım ki bu obez insanların hem iradeleri zayıf hem de maalesef tembeller.
Köylerde obez insan fazla göremezsiniz, çünkü hem çok yerler hem çok çalışırlar. İşte bu kadar basit! Görüyorum da, köydeki çiftçi kardeşlerimizin hiç obezite sorunu yok. Kilo problemi olanlar nedense hep şehirde ve yorucu bir işi olmayan insanlar. Demek ki bu işin bünyeyle, havayla, suyla pek ilgisi yok.
Sağlıklı yaşamanın bilinen prensibi ‘her türlü besinden yeteri kadar yemeli’ ve alınan enerjiyi harcamaktır. Yoksa mideni günbegün genişletip, kocaman bir çöp tenekesine dönüşür, sonra da senin sırtından geçinecek kan emici kenelerin türemesine sebep olursun…

obez

İletişim araçlarında bangır bangır zayıflatan ürün reklamlarından gına gelmeye başladı. Ne gariptir ki hepsi de sağlık bakanlığı onayı alabilmiş! Bu kadar kolay mı bu onayı almak bu da ayrı bir konu ama bu ürünleri satmak da çok kurnazca elbette. Bir tane ünlüye basit bir reklamla zavallı ve biçare insanları kandırıp hem paralarını alıyorlar hem de sağlıklarını tehlikeye atıyorlar. İşin aslı zaman geçtikten sonra anlaşılıyor.
Burada iş insanın kendi iradesini güçlendirmesine, sağlığını bozmamasına düşüyor. Dengeyi bozarsan her türlü tuzağa av olursun ki bu da ölümle bile sonuçlanabiliyor.
Tekrar hatırlatıyorum, fazla yemeyiniz, çeşitli yiyeceklerden tüketiniz ve en önemlisi de spor öğrenin ve uygulayın. Hep yemeyi değil de çalışmayı düşünün, yani aldığınız enerjiyi işe dönüştürünüz. Kendinizi kandırmaktan vazgeçiniz! Yemiyorum ama yine kilo alıyorum! diye bir yalana kimse inanmaz!

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  23 Nisan Çocuk Bayramının Tarihçesi

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?