Kırmızı Başlıklı Kız Özeti

Kırmızı Başlıklı Kız Özeti

Her okumaya geçen çocuğun mutlaka okuması gereken kitaplardan biri olan Kırmızı Başlıklı Kız özetini paylaşıyorum. Biliyorum çok çocukça bir anlatım yapacağım ama zaten ben çocuğum. Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde bir çocuk varmış . O çocuğun annesi ona kırmızı bir pelerin almış . Annesi ona şu kekleri baba nene götürür müsün kızım, demiş. Kırmızı başlıklı […]

Her okumaya geçen çocuğun mutlaka okuması gereken kitaplardan biri olan Kırmızı Başlıklı Kız özetini paylaşıyorum. Biliyorum çok çocukça bir anlatım yapacağım ama zaten ben çocuğum.
Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde bir çocuk varmış . O çocuğun annesi ona kırmızı bir pelerin almış . Annesi ona şu kekleri baba nene götürür müsün kızım, demiş. Kırmızı başlıklı kız tamam, annecim. Demiş. Kırmızı başlıklı kız yola çıkmış . Bir kurt görmüş ve ona nereye gittiğini sormuş. Kız da ormanda yaşayan baba annesine yiyecek götürdüğünü söylemiş.
Kırmızı Başlıklı Kız Özet

Hain kurt hemen aklın plan yapmış ve koşa koşa tek başına ormanda yaşayan yaşlı kadını ben torununum size yiyecek getirdim diyerek kandırmış. Bütünce yaşlı nineyi yutmuş. Sonra yaşlı kadının yerine yatağına yatmış. Az sonra da kırmızı başlıklı kız gelmiş ve kapıyı çalmış. Kurt yaşlı kadın gibi ses çıkarmış ve gel yavrum demiş. Kız içeri girmiş ama durumdan biraz şüphelenmiş. Çünkü yatakta yatan hiç baba annesine benzemiyormuş. Yüzü kıllı tırnakları uzunmuş ve sesi de bir acayipmiş sanki. Dişleri de sivri imiş. Neden dişleriniz çok sivri olduğunu sorunca kurt da seni yemek için kızım deyince kız anlamış ve yüksek sele bağırmış. Oradan geçen avcılar sesi duymuş ve kıza yardım etmişler. Kurtu öldürmüşler yaşlı kadını da karnını yararak çıkarmışlar ve kurtarmışlar.

Kırmızı Başlıklı Kız özetini küçük kardeşlerime göze yazdım. Kötüler her zaman kaybeder.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  EBA Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Üye Olunur

Bir önceki yazımız olan Özel Okul, Devlet Okulu Tercihi başlıklı makalemizde Çocuğu hangi okula göndermeliyiz, Okul tercihi nasıl olmalı ve Özel Okul mu Devlet Okulu mu hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?