Kıyametin Alametleri Neler Belgeseli İzle Öğren

Kıyametin Alametleri Neler Belgeseli İzle Öğren

Allah insanlara dünyada düzen içinde yaşamaları için dinler göndermiş, gönderdiği dinleri de insanlara öğretmek için elçileri olan peygamberler tayin etmiş ve dini kuralların uygulamalarını onlar insanlara öğretmekle mükellef kılınmış. Ama bazı insanlar gönderilen peygamberlere de ilahi emirlere de inanmayıp, üstelik karşı duruş sergilemişler. Peygamberler hep sıkıntılı günler yaşamak zorunda kalmışlar.Aşağıdaki belgesel videoda insanlar tarafından uyulması […]

Allah insanlara dünyada düzen içinde yaşamaları için dinler göndermiş, gönderdiği dinleri de insanlara öğretmek için elçileri olan peygamberler tayin etmiş ve dini kuralların uygulamalarını onlar insanlara öğretmekle mükellef kılınmış. Ama bazı insanlar gönderilen peygamberlere de ilahi emirlere de inanmayıp, üstelik karşı duruş sergilemişler. Peygamberler hep sıkıntılı günler yaşamak zorunda kalmışlar.
Aşağıdaki belgesel videoda insanlar tarafından uyulması gereken dini kurallara uyulmadığı için Allah tarafından uyarı niteliğinde dünyanın sonu anlamındaki KIYAMET işaretleri GÖNDERİLMİŞ, bu İŞARETLERİN NELER OLACAĞI ÖRNEKLERLE AÇIKLANMAYA ÇALIŞILMIŞ. Takdir sizindir, izlemeden karar vermeyin.
İzleyin ve hangi işaretlerin yaşandığını, hangilerinin sırada olduğunu ve sırada yaşanacak işaretleri öğrenin…

KIYAMETİ HABER VEREN İŞARETLER NELERDİR?

İnsanoğlu içinde yaşadığı yerlerin sonsuza kadar var olacağını sanmıştır. Bu inanç çok tanrıları Sümer ve Mısır dinlerinin maddeci Yunan felsefelerinin de belkemiği oluşturmuştur. Batıl inancın en önemli nedeni ise pek çok kimsenin hak dinlerin bildirdiği gerçeklerden habersiz olması ya da bu gerçekleri yüz çevirmesidir.

Geçmiş dönemlerdeki yetersiz bilim ve teknoloji düzeyi de insan da ben de öyle yanlış bir anlayışa sahip olmalarında etkili olmuştur. Artık günümüzde evrenin bir başlangıcı olduğu ve gelecekte de mutlaka bir sonunun olacağı bilimsel olarak ispatlanmıştır. Gerçek, günümüzden 1400 yıl önce gönderilmiş olan yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim‘de de açık bir biçimde haber verilmektedir. Kesinlikle son bulacaktır! Kıyamet mutlaka kopacaktır. Allah, “Hiçbir şüphe yok kıyamet saati yaklaşarak gelmektedir. Onda şüphe yoktur. Biz gökleri, yeri ve ikisinin arasındakileri hakkın dışında herhangi bir amaçla yaratmadık. Hiç şüphesiz o kıyamet saati de yaklaşarak gelmektedir.”

Kıyametin İşaretleri

Her şeyi yaratan Rabb’imiz, “Tüm Evren, küçüğünden en büyüğüne kadar içindeki canlı cansız varlıklarla birlikte yok edilecektir.” Kıyamet saatinin kesin olarak geleceği haberinin yanı sıra o zaman yaşanacak olaylar da Kur’an’da ayrıntılı olarak tasvir edilmiştir. Gök parçalandığı zaman, denizler tutuşturulduğu zaman, dağlar kökünden sökülüp savrulduğu zaman, Güneş köreltildiği zaman hiç şüphesiz kıyamet kopacaktır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Çok Zeki Olduğunuzu Biliyor muydunuz?

Evrenin tarihinde benzeri yaşam çok büyük bir felaket olacaktır. Bekleyen kaçınılmaz sonun her dönemde merak uyandıran bir konu olduğu ayetlerden anlaşılmaktadır. İnsanlar peygamberimizden de kıyamet saati hakkında bilgi almak istemişlerdir. Saatin ne zaman demir atacağını sorarlar. Peygamberimizin sevdiği soruya “O’nun ilmi yalnızca Rabb’imin katındadır.” şeklinde cevap vermesi emredilmiştir.

Allah, kıyametin kesin zamanını insanlardan gizli tutmakla birlikte, onun yaklaştığını gösterecek olayları ve işaretleri Peygamber Efendimiz’e bildirilmiştir. Peygamberimiz de kıyametin bu alametleri insanlara açıklamıştır.

Allah inkar edilir hale gelmedikçe kıyamet kopmaz.

Allah’ın varlığını kabul edenler olduğu gibi Allah’ı inkar eden ateistler olmuştur. Son 100 yılda en güçlü  insanlık dışı olaylar, hadislerde tarif edilen dönemde bulunduğumuzu ve yaklaştığını gösteren kanıtlardan biridir.

Büyük şehirler dün sanki yokmuş gibi helak olur.

Silahlar…

Silahlar kullanılmaya başlanmıştır. Atom bombası Japonya’nın büyük şehrini haritadan silmiştir.

Avrupa başkentleri aralıksız bombardıman sonucu 20 yılda yaşanan sayısız savaşta benzersiz başına gelen felaketler sadece insan eliyle olmamıştır.

Afetler

Bazı büyük şehirlerde doğal afetler neticesinde yerle bir olmuştur. Dünyanın birçok yerinde birçok yerleşim merkezi depremler, kasırgalar, hortumlar nedeniyle çok büyük hasar görmüştür. Bu noktada araştırmalar çok şaşırtıcı bir gerçeği ortaya çıkarmaktadır. İçinde bulunduğumuz çağda doğal afetler sayısal büyüklük olarak inanılmaz bir artış göstermiştir. Tüm dünya tarihi boyunca kayda geçirilen afetlerin incelendiğinde büyüklük ve sayı olarak 20. yüzyıl çok büyük bir farkla önde gözükmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Emlak Sektörü Bu Yıl da Parlayan Yıldız Olacak

1999 yılında yeryüzünde 20832 deprem meydana gelmiştir. Depremlerde on binlerce insan hayatını kaybetmiştir. Geçmiş yıllara göre çok büyük bir artış ve şiddetleri giderek artan depremler bizleri hadislerde rivayet edilen ahir zaman haberlerin doğruluğunu bir kez daha ortaya çıkarmaktadır.

Kıyametin Belgeseli İzle

Fakirler çoğalacak

Afrika, Asya, Güney Amerika ve Doğu Avrupa’da birçok insan açlıkla iç içe yaşamakta. Bir buçuk milyar insanın tasavvur edilemez sıkıntı koşullarında yaşamaktadır. 2000 yılı verilerine göre dünyada 826 milyon insan yetersiz beslenmektedir. Her 6 kişiden biri açlık çekmektedir. Kaynakların yetersizliği değil, insanlar arasındaki eşitsizliği, adaletsiz servet dağılımı dünya kaynaklarından ancak çok az sayıda kişinin faydalanmasına yol açmak… Buna karşılık yüz milyonlarca insan sefalet ve büyük sıkıntılar içinde yaşamını sürdürmektedir. Bu eşitsizlik 20. Yüzyılın başlarından itibaren gittikçe yükselen boyutlara ulaşmıştır.

Kıyametin Alametleri videoda geniş bir perspektifte ele alınmıştır. Tamamını izlemeniz gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Su Arıtma Cihazı Nedir Nasıl Çalışır başlıklı makalemizde Biopipe, Enes Kutluca ve Su arıtma hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?