Komik Gün

Komik Gün

İnsan bazen gezmek dolaşmak ister, can sıkıntısını atmak için. Nereden bilebilirdik kahkahalarla gülüp eğeleneceğimizi ve komik bir gün geçireceğimizi. Daha 10 yaşına basmamış çocuklar için oldukça değişik bir etkinlik sayılabilir bu. Biz de bu düşünce ile ailelerimizle birlikte farklı yerler görmek için çarşıya gitmeye karar verdik. Çok sevinmiştim aslında ama aynı zamanda da çarşıda dolaşmak […]

İnsan bazen gezmek dolaşmak ister, can sıkıntısını atmak için. Nereden bilebilirdik kahkahalarla gülüp eğeleneceğimizi ve komik bir gün geçireceğimizi. Daha 10 yaşına basmamış çocuklar için oldukça değişik bir etkinlik sayılabilir bu. Biz de bu düşünce ile ailelerimizle birlikte farklı yerler görmek için çarşıya gitmeye karar verdik. Çok sevinmiştim aslında ama aynı zamanda da çarşıda dolaşmak istemiyordum. Çünkü kalabalıkta karış karış çarşıyı dolaşmak çok hoşuma gitmiyordu.

O gün okul çıkışında Melislerle birlikte çarşıya doğru yola çıktık. Yemekçi de yemek yedik .Ben çok açtım ve hemen yemek yemek istiyordum. Yemekler 2 saatte geldi. Çarşıya girdik . Çok ama çok sıkıcıydı. Herkes çarşıyı sever ama ben hariç. Çarşıdan çıkar çıkmaz 50 kuruşluk sudan aldık Melis’le . Çarşıdan çıktığımızda İpeklerin dükkana gittik . İpeklerin dükkana gittiğimizde direk horozlara yöneldim. Çok eğlenceliydi tavuklara taş atmak.

Sizi de bir gün götüreyim isterseniz. İzmir harika bir şehir. Arka sokaklar sayılmazsa tabi ki. Hem tehlikeli hem de çok pis. KOMİK BİR AN YAKALAMAK İÇİN DE BULUNMAZ FIRSATLAR SUNAR iZMİR. Büyüklerimin anlattıklarına göre BU ŞEHİR AYNIymış. Yollar, kaldırımlar, çöp varilleri düzensiz anlayacağınız. Videolardan resimlerden gördükleriniz sizi yanılmasın, açık hava müzesi gibi ama köy kıvamında bir yer burası. Yine de görmek isteyenler gelsin gezdiririm.

Melis hemen tavuklara bakmaya yöneldi. Bense tavuklara taş atmaya. Yoldan geçen bir amca tavuklara taş atmayın dedi. Ben amca görmesin diye elimdeki taşı bacak arama sakladım ve hemen oradan uzaklaştık. Geri geldik. Ben toplam tavuklara taş atmada 5 sayı 18 de dışarı rekorunu elde etmiştim.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Yakın Geleceğin Müjdeli Haberleri
tavuklara taş atmak

Ardından uzun horozun kanadına atıp bir sayı daha elde etmiştim. Kısa olan horoza taş attım diye horoz benim arkamdan bana uçtu. Melis’le İpek güldüler . Bense korkudan ağacın tepesine çıktım. İçimden İpekle Melis’i korkutarak gülmek istedim ama tam tersi oldu. Onlar benim arkamdan gizlice gelip korkutmuşlardı. Sonra Melisler evlerine gittiler . Biz de en sonunda eve gittik. Çok komik gün geride kalmıştı.

Kim bilir, en erken çocukluğumun en güzel günlerini yaşadığımı? Yakında ortaokullu olacağım hatıralarımda unutulmayan günler arasında bu yaşadıklarım da yer alacak.

Bir önceki yazımız olan Çocuklar Nasıl Mutlu Edilir? başlıklı makalemizde çocuğu mutlu etmek, Çocuklar Nasıl Mutlu Olur ve ÇOCUKLARI MUTLU ETME METOTLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Ali horoz isteseydi seni daha cok kovalardi.Ama sen agaca ciktiin icin seni cok kosturmadi.İşte arakadasini korkutcam derken kendini korkuttun.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?