Kredi Kartı Ödemeleri Nasıl Yapılır

Kredi Kartı Ödemeleri Nasıl Yapılır

Yapılan alışverişler bir ay içerisinde hesaplanır ve sizin adresinize veya mail adresinize iletilir. Borcunuzu bir ay içerisinde ödemeniz gerekir. Eğer belirlenen süre içerisinde hesap kesim tarihinden sonraki 10 gün içinde borcunuzu ödemezseniz yasal faiz uygulanacaktır. Ödeyemediğiniz zaman bir sonraki aidat borcunuz ikinci bir faize kalacaktır. Bu sebeple de borcumuz çoğalacaktır. Kredi kartı kullanmak bir hesap […]

Yapılan alışverişler bir ay içerisinde hesaplanır ve sizin adresinize veya mail adresinize iletilir. Borcunuzu bir ay içerisinde ödemeniz gerekir. Eğer belirlenen süre içerisinde hesap kesim tarihinden sonraki 10 gün içinde borcunuzu ödemezseniz yasal faiz uygulanacaktır. Ödeyemediğiniz zaman bir sonraki aidat borcunuz ikinci bir faize kalacaktır. Bu sebeple de borcumuz çoğalacaktır.

Kredi kartı kullanmak bir hesap kitap işidir. Bu sebeple mutlaka çok dikkat edilmeli. Gereksiz harcama yapılmamalıdır. Türkiye’de kredi kartı sahibi insanların yaptığı yanlışlardan biri kredi kartlarıyla hesapsızca alışveriş yapmak. Sağa sola borçlanmak sonra da bu borçları kapatmak için tüketici kredisi çekmektir.

Bu çok büyük yanlıştır. Birkaç kere bankalara finans kurumlarına para kazandırmak anlamına gelmektedir. Birincisi satın aldığınız ürünlerin borcunu zamanında ödemediğiniz için birkaç kere faiz ödersiniz. Sonra bu faizleri ödemek için yine faiz ile yani ihtiyaç kredisi tüketici kredisi çekmek zorunda kalırsanız.

İşte bu yanlışa düşmemek adına kredi kartı nasıl kullanılacak önceden bilmenizde yarar var.

Kredi kartı ie alışveriş

Kredi kartı kampanyaları tuzak mı

Bankalar kartlı harcamayı özendirmek amacıyla tüketicilere kampanyalar düzenlemektedir. Finans kurumlarının düzenlediği kampanyalar faydalı mı zararlı mı?

Sizler için kısaca bahsedelim. Her eşyanın kullanımı eğer yerine göre amacına göre yapılırsa faydalıdır.

Kredi kartı da aynı mantıkla düşünüldüğü zaman faydalı bir araçtır. Yani paranız yokken alışveriş yapma, para harcama fırsatı veren önemli bir araçtır. Ancak sınırını hesap edemeyen tüketicilerden bazıları bütün kampanyaları değerlendirmek adına gereksiz harcamalar yaparsa tuzağa düşmüş olur. O zaman da borç birikir ve ava giderken avlanmak olur.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Uçak Bakım Teknisyeni Ne İş Yapar Ne Kadar Maaş Alır

Gereksiz harcamalara giren tüketici kredi kartı kampanyaları yüzünden evini ve ailesinin kaybedebilir. Bütün bunları peşinden bilmekte fayda var.

Kredi kartıyla gereksiz harcamalar yapmak

Bankaların en çok yaptığı göz boyayan para harcama tuzakları arasında 100 lira ve üzeri birkaç alışverişe puan, çip par, bonus vb gibi hediyeler vermesidir.

İhtiyaç sahibi olmayan insanlar bankaların bu kampanyalarına inanarak kredi kartıyla gereksiz harcamalar yapmaktadır. Bu gereksiz harcamalardan mutlaka kendimizi koruyoruz. Sadece ve sadece ihtiyacınız olan ürünleri satın alın bu kampanyalara fazla itibar etmeyiniz.

Ancak şöyle bir özel durumunuz olursa o zaman kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Örneğin aracınızla sürekli yol yapıyorsanız ve haftada bir depo doldurmak zorundaysanız, bankaların düzenlediği bu kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Çünkü zaten aracınıza yakıt almak zorundasınız ve alacaksınız. O zaman bunu fırsata dönüştürebilirsiniz. Bu faydalıdır. Buradan ekstra 50-60 lira gelir elde edebilirsiniz, ancak gereksiz yere aracınızla dolaşmak adına yakıt alırsanız o zaman 50 lira kazanayım derken 500 lira harcamış olursunuz. İşte bu tuzaklara düşmemek için bilinçli olmak zorundayız.

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?