KREDİ KARTI TUZAKLARI

KREDİ KARTI TUZAKLARI

Kredi kartı vermek için bin bir hile ile kandırıp, sonra sinsice tuzaklarla dolu kampanyalar düzenleyen bankalar, insanı çileden çıkarmak için en son yöntemlere başvururlar.En bilindik yöntem, biri bilmem ne olmak şartıyla, en az 4 veya 5 farklı günde yaptığınız en az … TL alışverişlerinize şu kadar puan, para, bonus, kredi… adı altında yaptıkları cinliktir. Dikkat […]

Kredi kartı vermek için bin bir hile ile kandırıp, sonra sinsice tuzaklarla dolu kampanyalar düzenleyen bankalar, insanı çileden çıkarmak için en son yöntemlere başvururlar.
En bilindik yöntem, biri bilmem ne olmak şartıyla, en az 4 veya 5 farklı günde yaptığınız en az … TL alışverişlerinize şu kadar puan, para, bonus, kredi… adı altında yaptıkları cinliktir.

kredi kartı limit yükseltme


Dikkat edin! Farklı günlerde olacak, en az bir kere onların dediği ürün çaşidinden alacaksınız ve limitleri var. Belli tarih aralığını da unutmayalım.
Buraya kadar hadi normal diyelim. Kampanyaya katılmak içinde sanki hesaplarımızı görmüyorlarmış gibi sms ile onlara haber verecekmişiz. Sms göndermek bedava değil elbette.
Sms de gönderdiniz diyelim, o da ne? Size cevap olarak gelen mesajda telefon kayıt bilgilerinizde sorun olduğu yazmakta!? Bağlı olduğunuz şubeye gidip telefon güncellemesi yaptırmanızı salık verirler. Gidersiniz şubeye bakarlar ve sorun görünmediğini söylerler. Elbette sorun yoktur aslında. Zaten telefon bankacılığını kullanıyorsunuz, hesaba girmek için size şifre geliyor, neden sorun olsun ki. Sorun olsa internet bankacığı hizmetini kullanamazsınız.
Asıl işkence yeni başlamaktadır. Bankaların, asıl amaçları dışında kullandıkları müşteri hattını ararsınız ama telefona bakan canlı birini bulmanız neredeyse imkansızdır. Sizi karşılayan makine o bankaya ait bütün kampanyaları, bankacılık hizmetlerini, ve diğer saçma sapan işlemlerini tekrar tekrar sıralar. Çünkü o telefonun başındakiler meşguller. Sebebi yine başka yolunacak kaz aramaktadırlar. Onlar sizi arayıp kredi kartı limit yükseltmeye çalışacak, ek kart verecek, sigorta hizmeti satacak, cek, cak…
Siz saatlerce bekleseniz de açılmayacaktır o telefon, çünkü açmaya hiç niyetleri yok zaten.
Ola ki durumu düzelttirdiniz, kampanyaya dahil oldunuz, puan, para kazanma şansı yakaladınız, onların belirttiği tarihte hesabınıza yüklenecek ve kısa bir süre sonra silinecektir. İşiniz yoksa durmadan takip edeceksiniz o bereketsiz gönülsüz verdikleri parayı.
Değeli okurlar, kıymetli tüketiciler, gelin bu sahtekarların tuzağına düşüp vermek istemedikleri, aksine işkenceye dönüştürdükleri 3-5 kuruşa tenezzül etmeyelim. Başınız dinç olsun, hakkettiğimizi alalım kafi.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Uluslararası Finans Ticaret Uzmanı Kimdir Görevleri Maaşı

Son düzenlemelerle de çok büyük tehlikeli tuzaklar insanları canından bezdiriyor. Güya bütün bankaların ortak noktası şeklinde yaptıkları yaygara da kendinizin bankası haricinde bir Atm’den para çekerseniz ya da hesap bakiyesini öğrenmek isterseniz bile hesabınızdan para kesileceğini sanırım bilmeyen yoktur. Kredi kartı limit yükseltme GEREKSİZ YERE YAPILMAMALIDIR.

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?