Kuru Temizleme Nedir Nasıl Yapılır

Kuru Temizleme Nedir Nasıl Yapılır


Her türlü tekstil ürününün daha dayanıklı ve uzun süreli kullanılması amacıyla kumaşların renklerini, dokularını ve kalitesini bozmadan özel makinerde yapılan temizleme sistemine kuru temizleme adı verilir.
Kısaca özetlemek gerekirse yapılan temizlik işlemi su ile değil solvent adı verilen bir kimyasalla lekelerin makine ortamında temizlenmesi olarak da söylenebilir.

Ev tekstil ürünlerine veya kıyafetlerimize bulaşan ağır lekeler su ile yıkanarak temizlenemez. Yoğun kirlerin yüksek teknoloji ürünü kuru temizleme makineleri ile temizlenerek lekelerin çıkarılması gerekmektedir. Kuru temizlemede su kullanılmaz. Su yerine petrol ürünleri kullanılmaktadır. Perk adı verilen leke çıkarıcı madde kuru temizleme sisteminde kullanılmaktadır.

Bu leke çözücü madde insan sağlığı için önemli riskler taşımaktadır. Kuru temizlemesi yapılmış olan bir elbisenin üzerinde bu kokuyu hissedebilirsiniz. Bu kokunun rahatsız edici olmasının sebebi petrol türevi bir kimyasal içermesinden kaynaklanmaktadır. Bu özelliği sayesinde ter türlü lekeyi tekstil ürünlerinin üzerinden temizlenmektedir. Buna ek olarak gaz kullanılarak lekelerin su değmeden temizlendiğini söyleyebiliriz. İnsan sağlığı açısından risk taşmaması için temizlenmiş olan giysileriniz temiz ortamlarda uzun süre bekletilerek kullanılan perk maddesinin yok olması için özen göstermektedir.

Halı kuru temizleme nasıl yapılır

Sadece giysiler, perdeler, battaniyeler değil, üzerlerinde yürüdüğümüz halılar da kuru temizleme yapılarak mikroplardan arındırılır. Kuru temizleme sektörünün önde gelen firmaları kuru temizleme sayesinde halılarınızı da tertemiz yaparak sizi sağlıklı ortamlara kavuşturur. Kuru temizleme ücretleri biraz pahalı gibi düşünülse de hem zamandan, hem evdeki enerji sarfiyatından sizleri kurtarmaktadır.

İlk önce Amerika’da gerçekleştirilen kuru halı temizleme sistemleri daha sonra ülkemizde de faaliyete geçerek halı temizleme işlemleri rahatlıkla yapılmaktadır. Sürekli üzerinde gezindiğiniz, çocuklarımızın oyun oynarken elleriyle temas ettiği halıların hijyen kurallarına göre temizlenerek gözle göremediğimiz lekeler sökülüp alınmaktadır.

Gözle görülmeyecek şekilde halı tüylerinin arasına gizlenmiş olan mayt olarak adlandırılan tehlikeli yaratıkları kuru halı temizleme yapılarak pırıl pırıl yapılmaktadır. Temizleme işleminden sonra müşteriler isterse halıların tahriş olmuş bölgelerini onarma ve tadilat işlemleri de yapılmaktadır.


Halı kuru temizleme

Kuru temizleme firmaları

Evinizin her türlü tekstil ürünlerini tertemiz yapma hedefinde olan kuru temizleme firmaları perdelerinizi de kuru temizleme yaparak pırıl pırıl bir şekilde sizlerin kullanımına hazır hale getirmektedirler. Her şehirde profesyonel olarak çalışan işletmeler uzman kadrosu yardımıyla perdelerinizi evinizden alır. Gerekirse tamirat yaparak tekrar kullanıma hazır hale getirirler.

Yaşadığınız yerde sistemli çalışan kuru temizleme firmaları her türlü kolaylığı sizlere sunarak evinizi yaşanır hale getirmek için telefonla aramanızı beklemektedirler. Evinizde bulunan tekstil perdelerin cinsine göre temizliğin nasıl yapılacağına karar verilir. Sonrasında en uygun temizleme programı seçilerek iş tamamlanır, ardından da birinci kalite ütü servisi yapılır. Sonra her bütün perdeleriniz kullanıma hazır hale getirilir. Tecrübeli kadrolar perdelerinizi evinize getirerek sizin istemeniz halinde tekrar yerine takar. Kuru temizleme ücretleri her keseye uygundur.
Kısaca özetlemek gerekirse her türlü katlamalı, mekanizmalı perdeleriniz evinizden alınarak itina ile temizlenir. Gerekli bakımları yapılarak tekrardan sizlerin kullanımına sunulur.

Kuru temizleme fiyatları

Yaşadığınız ildeki kuru temizleme fiyatlarını öğrenmek, hizmetlerden faydalanmak için kuru temizleme firmalarının web sitelerini araştırmalısınız. Kurumsal olanlarız mutlaka kendilerini anlattığı, kuru temizleme ücretlerinin listesini görebilirsiniz. Size uygun gelirse iletişim bölümündeki formu doldurarak ulaşabilirsiniz ya da doğrudan telefon numarasını çevirerek her konuda bilgi alabilirsiniz.

Modern Kuru Temizleme anlayışı ile son teknoloji makinalarla kıyafetlerinizi en mükemmel şekilde temizliyoruz su ile yıkamaya gerek kalmaksızın kıyafetleriniz ve ev tekstil Ürünleriniz en uygun kimyasallarla temizlenerek kurutulur ve size teslim edilir gerektiğinde terzi tadilat hizmeti sağlayarak kıyafetleriniz yepyeni ve tertemiz bembeyaz olarak sizlere Sungur

Hizmet anlayışı kaliteli hizmet vermek için hizmet anlayışımız tamamen müşteri memnuniyetine dayanır o kadar iddialıyız ki memnun olmadığınız hizmet için ücret iadesi garantisi veriyoruz gerektiğinde eve teslimat yapıyoruz zamanın değerini bildiğimiz için online sipariş hizmetini sunuyoruz.

Her müşterimizin özel olarak kabul ederek nlara İzmit’in en mükemmelini sunmak için gereken bütün hizmeti aksatmadan yerine getirmek için çalışıyoruz müşterilerimizin hepsi özel hazırladığımız Kıyafetlerde Özel günlerde giyilecek kullanılacak biçimde Benbeyaz teslim ediyoruz.

Uygun fiyata fiyat kuru temizleme işleri zaman israfından korumak adına ve evhanımlarını yormamak için önemli fırsattır. Talepleriniz doğrultusunda evinize kadar hizmet anlayışı olan kuru temizleme firmaları temizlenecek nesneleri evinizden alıp geri teslim etme sistemi ile çalışmaktadır. Böylece ücretsiz ev teslimat sistemi sizleri büyük bir yükten kurtaracaktır.


Kuru temizleme

İstanbul profesyonel kuru temizleme firmaları

İstanbul’daki profesyonel kuru temizleme firmaları uzun yıllar sektördeki edindiği birikim ve tecrübeyi son teknoloji makinelerle birleştirerek müşteriler memnuniyetini temel alarak hizmet üretiyorlar. Kaliteli hizmet felsefe ile devam eden İstanbul’un profesyonel kuru temizlemecileri bundan sonra da aynı anlayışla kuru temizleme ihtiyacına cevap vermek için yoğun bir tempo ile çalışmaya devam edeceklerdir.
İstanbul ilçelerinin kuru temizleme firmaları arasında en seçkin olanlar diğerlerinden bir adım öndedir. Onlar, her türlü eşyanın temizliğinde yardımcı olmak için çalışmaya devam eder. Aklınıza gelebilecek her türlü temizlenecek kıyafetten eşyaya, en mükemmel şekilde temizleyerek sizi memnun etme yarışındadır. İstanbul’un profesyonel kuru temizleme firmaları memnun kalınmazsa ücret iade garantisi ile iddialı bir çalışma yapmaktadır.
Kıyafetleriniz kuru temizleme firmalarına teslim edildiğinde ön inceleme yapılarak gerekli kontroller sağlanır. Eğer varsa lekeler uygun kimyasallarla temizlenir. Sonrasında kuru temizleme işleminde zarar görebilecek düğmelerin koruması sağlanır. Eğer kıyafetiniz diğer hassas kıyafetlere zarar verebilecek bir kumaşsa rengine uygun benzer kıyafetlerle birlikte kuru temizleme alınır. Böylece kapalı sistem kurutma makinesinde kimyasallar kıyafetlerden iyice arındırılmış olur. Sonrasında makineden çıkan kıyafetleriniz kontrol edilerek ütü işlemine tabi tutulur. Son sistem ütü makineleri ile ütülenerek teslimata hazır hale getirilir. Sizin talimatınız doğrultusunda, ister kendiniz gelip dükkandan alabilirsiniz isterseniz profesyonel kuru temizleme firmaları servis araçlarıyla evinize kadar getirip teslim edebilir.

Bir önceki yazımız olan RTÜK (Radyo ve Televizyon Üst Kurulu) Şikayet Hattı Ne İşe Yarar başlıklı makalemizde RTÜK Çağrı Hattı kaç ve RTÜK telefon numarası kaç hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

FACEBOOK SAYFAMIZ