Kuş ve Gizem’in Dostluğu

Kuş ve Gizem’in Dostluğu

Kuş ve Gizemin dostluğunu anlatan bir hikaye ile karşınızdayım. Okuyunca sizler de çok etkileneceğinizi düşünüyorum. Bir gün bir kuş havada uçuşuyordu. O gün çok mutluydu ama sonra birden burnuna kötü kokular geldi. Bu fabrikadan çıkan dumanların kokusuydu. Onu çok yormuştu birden aşağı düştü. Kanadı yaralanmıştı sonra Gizem adındaki bir kız onu buldu. Hemen onu eve […]

Kuş ve Gizemin dostluğunu anlatan bir hikaye ile karşınızdayım. Okuyunca sizler de çok etkileneceğinizi düşünüyorum.

Bir gün bir kuş havada uçuşuyordu. O gün çok mutluydu ama sonra birden burnuna kötü kokular geldi. Bu fabrikadan çıkan dumanların kokusuydu. Onu çok yormuştu birden aşağı düştü. Kanadı yaralanmıştı sonra Gizem adındaki bir kız onu buldu. Hemen onu eve götürdü. Annesi kuşu görünce çok korktu. Kuşa acımıştı. Hemen içeri aldılar ve ona çok iyi davrandılar, ona pansuman yapıp iyileştirdiler.

Kuş ve Gizem’in Dostluğu

Artık haftalar geçmişti ve  kuşun gitme zamanıydı. Gizem buna çok üzülmüştü ama bir hayvanın özgür olması gerektiğini biliyordu. Bu yüzden annesi onu zorla ikna etti. Gizem artık kabul etmişti. Çok mutlu değildi çünkü kuştan ayrılamıyordu. Kuş uçup gitti ama çok üzülmüştü, uçamıyordu üzüntüden.

Gizem her gün camın önüne ekmek kırıntıları  koyuyordu. Belki kuş bunları gelip yerdi. Kuş çok üzülmüştü sonra bir gün Gizemi görmeye gitti. Kuş ve Gizemin dostluğu oldukça güçlüydü. Gizem onu görünce çok mutlu olmuştu. Hemen onun kanatlarına sarıldı, ona sevdiği tüm yemleri verdi. Çok mutluydu, ikisi birlikte oyun oynadılar. Gizem kuşu takip ediyordu, kuş ise uçuyordu.

Birlikte güzel güzel oyunlar oynadılar. Ama artık ayrılma vakti yine gelmişti. Annesi ikisini de çağırdı ,geldiler. Kuş kendini yine kötü hissetti. Bir kuş ile bir insan arkadaş olmuştu. Bacalardan duman çıktığı için zehirlenmişti. Bu insanlar yüzündendi. Kuş her zaman gizemi görmeye geliyordu. Kuş ve Gizemin dostluğu hiç bitmemişti.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Toplum Ve İnsan

Bir önceki yazımız olan Çocuklar Nasıl Mutlu Edilir? başlıklı makalemizde çocuğu mutlu etmek, Çocuklar Nasıl Mutlu Olur ve ÇOCUKLARI MUTLU ETME METOTLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?