M Harfi Öğretimi Nasıl Yapılır

M Harfi Öğretimi Nasıl Yapılır

Türk alfabesinde yer alan m harfi ikinci grup harf olarak kabul edilmektedir. Birinci sınıf öğrencilerinin bugüne kadar öğrendi birinci grup harfler… ikinci grup harflerin sonuncusu olan M sesi öğrencilerin çok zorlanacağı bir harf değildir. Ancak yine de öğrencilerimize öğretmek için sabırlı olmalıyız. M Harfi Öğretimi  M harfini öğretmek için alıştırma kitaplarımızı kullanmalıyız, daha sonra videolu […]

Türk alfabesinde yer alan m harfi ikinci grup harf olarak kabul edilmektedir. Birinci sınıf öğrencilerinin bugüne kadar öğrendi birinci grup harfler… ikinci grup harflerin sonuncusu olan M sesi öğrencilerin çok zorlanacağı bir harf değildir. Ancak yine de öğrencilerimize öğretmek için sabırlı olmalıyız.

M Harfi Öğretimi

 M harfini öğretmek için alıştırma kitaplarımızı kullanmalıyız, daha sonra videolu ses öğreten konu anlatımlarını çocuklarımıza ders adı altında değil de çizgi film seyredelim mi, diyerek eğlenceli harf öğretimi videoları çocuklarınıza gösterebilirsiniz.


Yazma çalışmasını da ihmal etmeyin, kılavuz çizgili defter de acele etmeden güzelce hem tek başına hem de diğer harflerle birleştirerek yazma çalışmaları yaptınız. Sizin için hazırladığımız videoda bolca oyun şeklinde m sesini öğretmeye yönelik çalışmalar vardır.Harf öğretimi yaparken çocuklarınıza beyin jimnastiği şeklinde farklı sorular sorarak etkin ve kalıcı M harfi öğretimi yapabilirsiniz.

verimli çalışma basamakları

Örneği m harfini öğretirken m harfi ile başlayan varlık isimleri doldurabilirsiniz ya da içinde m harfi olan kelimeler ya da içinde M harfi olmayan kelimeler bulma amacına yönelik yarışmalar düzenleyebilirsiniz. Çocuğunuz bunları bir oyun oynadığını sanır,  hem eğlenceli hem de etkilidir m harfi çalışması yapacaktır. 

M Harfi Öğretim Videosu İzle sen de kolayca öğren. Sizlere en kolay biçimde öğretim sunusu hazırlanmış. Tek tek sırayla yaparsanız öğrenmiş olursunuz. HER GÜN DÜZENLİ HARF YAZMAYA DEVAM EDELİM.

Bir önceki yazımız olan Maddelerde Isı Alış-Verişi başlıklı makalemizde Isı alışverişi nasıl olur ve nesnelerde ısı alışverişi hakkında bilgiler verilmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  2. SINIF TÜRKÇE TEKİL-ÇOĞUL ADLAR TESTİ

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?